Today · 1:30 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Megan Boggess
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Summit (Girls)
Tennessee
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/12
L
F 5-3 2:00
A. Trudea
Summit
Nolensville Knights Tournament
Round 3 (4 Man)
124-130
11/12
W
F 12-5 2:47
S. Klaumeier
Stewarts Creek
Nolensville Knights Tournament
Round 2 (4 Man)
124-130
11/12
W
MD 23-10
I. Kline
Hillsboro
Nolensville Knights Tournament
Round 1 (4 Man)
124-130
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
L
Replay
F 8-4 2:48
A. Espinoza
Idaho
2022 Junior National Duals - Women`s FS
Round 4 (6 Team)
132
06/15
L
Replay
DEF 4-0 0:26
C. Lawrence
Michigan Red
2022 Junior National Duals - Women`s FS
Placement Matches (8 Team)
132
06/15
L
Replay
TF 10-0 0:34
J. Fouse
Pennsylvania Blue
2022 Junior National Duals - Women`s FS
Quarterfinals (8 Team)
132
01/15
L
F 11-5 4:29
r. vaughan
Northwest (Girls)
Franklin Admiral Invitational
Placement Matches (8 Man)
G120
01/15
W
F 7-4 1:52
s. honea
Columbia Central (Girls)
Franklin Admiral Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
G120
12/30
W
DEC 7-2
T. Parkhurst
Summit (Girls)
Maher/Garstin Battle for Independence
Placement Matches (16 Man)
120G
12/30
W
F 6-0 4:14
I. Slywka
Independence (Girls)
Maher/Garstin Battle for Independence
Round 4 (16 Man)
120G
12/30
L
F 4-2 3:36
E. Brown
Tullahoma (Girls)
Maher/Garstin Battle for Independence
Round 3 (16 Man)
120G
12/30
W
F 4-1 2:41
a. jenks
Rossview (Girls)
Maher/Garstin Battle for Independence
Round 2 (16 Man)
120G
12/11
L
F 3-2 3:10
T. Parkhurst
Summit (Girls)
Ramsey Rumble - Boys JV / Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/11
W
F 3-2 1:10
K. Anello
Rossview (Girls)
Ramsey Rumble - Boys JV / Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/11
L
F 7-7 5:59
J. Burton
Oakland (Girls)
Ramsey Rumble - Boys JV / Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/11
W
F 2-0 1:00
A. Thorton
Cane Ridge (Girls)
Ramsey Rumble - Boys JV / Girls
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024