Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexander Napientek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Huntley
Team Misfits
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-2 3:41
S. Onixt
Northbrook (Glenbrook North)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
2nd Wrestleback (16 Man)
165
02/10
L
MD 9-1
A. Fischler
McHenry
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Round 1 (16 Man)
165
02/03
W
DEC 9-4
A. Abbott
Hampshire
IHSA 3A Regional @ Huntley
Placement Matches
165
02/03
W
F 3-2 1:13
J. Gentry
Machesney Park (Harlem)
IHSA 3A Regional @ Huntley
Consi Semis
165
02/03
L
F 0-4 2:32
D. Mendez
Algonquin (Jacobs)
IHSA 3A Regional @ Huntley
Semis and WB3
165
02/03
W
DEC 11-8
R. Zupon
Belvidere (North)
IHSA 3A Regional @ Huntley
Quarters and WB1
165
01/25
W
MD 14-2
U. Beamon
Hampshire
Hampshire @ Huntley
Round 1
165
01/20
W
DEC 10-9
J. Lindmark
Arrowhead
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
Round 1 (16 Man)
165
01/20
L
M FOR 0-0
A. Lozada
Crystal Lake (South)
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
165
01/20
L
M FOR 0-0
R. Rink
Tolono (Unity)
OPRF Huskie Freshman & Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/06
W
F 2-0 2:25
K. Creighton
Schaumburg (H.S.)
Huntley Mega Quad
Round 1
165
01/06
W
F 2-0 1:02
B. Ingram
Plainfield (South)
Huntley Mega Quad
Round 1
165
12/30
W
F 2-0 1:00
I. Wills
Morris
Morris @ Huntley
Round 1
165
12/15
W
DEF 2-0
A. Lozada
Crystal Lake (South)
Huntley @ Crystal Lake (South)
Round 1
165
12/09
W
DEC 4-1
J. Lasota
Downers Grove (North)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
165
12/09
W
F 2-0 1:01
A. Jura
Tinley Park (Andrew)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Placement Matches (16 Team)
165
12/09
W
F 3-2 3:20
M. Milestone
Chatham (Glenwood)
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 1 (16 Team)
165
12/09
L
DEC 5-1
K. Weinzierl
Geneseo
Larry Gassen Dual Team Tournament
Round 2 (16 Team)
165
12/01
L
DEC 7-6
A. Garcia
Apple Valley
Dan Gable Donnybrook
Prelim 2
165
12/01
L
F 2-0 0:47
S. Kolkebeck
DeKalb
Dan Gable Donnybrook
Round 1 (32 Man)
165
10/14
L
TF 20-5 4:53
C. Cady
AWA Avalanche
2023 WI Wrestle Duals
Round 1 (4 Team)
159
10/14
W
F 2-0 1:54
M. Todd
LAW
2023 WI Wrestle Duals
Round 3 (4 Team)
159
10/14
W
F 2-0 0:54
J. Krager
Crass
2023 WI Wrestle Duals
Round 2 (4 Team)
166
10/14
W
DEC 9-6
W. Owens
Ares Wrestling Club
2023 WI Wrestle Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
159
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
W
DEF 0-0
A. Fischler
Relentless Training Center
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - USA Junior FS
160
06/03
L
TF 11-1 2:19
N. O`Connor
R13
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - USA Junior FS
160
06/03
W
FOR 0-0
J. Gavina
Relentless Training Center
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - USA Junior FS
160
06/03
W
TF 10-0 1:40
A. Schuldt
McHenry WC
IL Second Chance National Team Qualifier
Boys - USA Junior FS
160
04/23
L
TF 10-0 1:29
J. Ryan
Ringers Wrestling Academy
2023 IL Freestyle Club Cup
Round 2 (16 Team)
160
01/21
L
MD 15-5
A. Arellano
Dakota
2023 OPRF Varsity Invitational
Placement Matches (8 Man)
152
01/21
W
F 2-0 1:49
R. Rink
Unity
2023 OPRF Varsity Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
152
01/21
W
DEC 8-6
T. Tomasello
Crystal Lake Central
2023 OPRF Varsity Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
01/21
L
F 14-1 4:00
R. Gulmatico
Arrowhead
2023 OPRF Varsity Invitational
Quarterfinals (8 Man)
152
01/14
L
DEC 7-5
H. Daniel
Oak Forest
Geneseo Wrestling Invitational
Champ Rd 3 & Cons Rd 1
145
01/13
L
F 3-0 0:58
K. Marolf
East Moline (United)
Geneseo Wrestling Invitational
Champ Rd 2 & (Cons Rd 1 all byes)
145
12/30
W
F 4-1 3:08
E. Fitzgerald
Chicago Heights(Marian Catholic)
2022 Red Schmitt Holiday
Cons Place Matches
145
12/30
L
NC 0-0
J. Knackstedt
---
2022 Red Schmitt Holiday
---
145
12/30
W
DEC 7-1
J. Marlo
Lafayette
2022 Red Schmitt Holiday
Cons Semis & WB & EF Round 5
145
12/30
L
MD 8-0
Y. Freeman
Alton
2022 Red Schmitt Holiday
Cons. Quarters & EF Round 4
145
12/30
L
DEC 9-8
B. Kelly
Belleville East
2022 Red Schmitt Holiday
Round 4
145
12/29
L
MD 14-1
R. Tate
Whitfield
2022 Red Schmitt Holiday
Round 3
145
12/29
L
F 5-0 1:59
C. Andrews
Batavia
2022 Red Schmitt Holiday
Round 2
145
12/29
W
F 5-0 1:55
S. Stewart
Collinsville
2022 Red Schmitt Holiday
Round 1
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020