Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Izatt
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Emmett
Emmett
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
Replay
F 2-0 0:44
K. Wyma
Skyview
IHSAA 4A - District III
9th Place
170
02/14
W
Replay
F 4-1 1:18
L. Johns
Emmett
IHSAA 4A - District III
Cons semis
170
02/14
L
Replay
F 2-2 2:26
C. Cruz
Ridgevue
IHSAA 4A - District III
Cons Rnd 2
170
02/14
L
Replay
F 2-0 0:43
J. Burrell
Vallivue
IHSAA 4A - District III
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/14
W
Replay
F 6-3 3:17
K. Wyma
Skyview
IHSAA 4A - District III
Champ Rnd 1
170
02/09
W
F 6-0 1:48
K. Wyma
Skyview
Emmett @ Skyview
Round 1
170
02/02
L
F 2-0 0:55
W. Herbst
Salmon
2024 Challis Inv/Mario D`Orazio Memorial
Ch Rnd 2 of 32, Cons 1 of 32, Ch 2 of 16, 2 of (4)
170
02/02
L
F 6-12 5:09
D. Martinez
Jerome
2024 Challis Inv/Mario D`Orazio Memorial
Ch Rnd 1 (32 Man), 1 (16),
170
02/01
L
F 4-0 1:33
J. Burrell
Vallivue
Emmett @ Vallivue
Round 1
170
01/27
L
F 9-0 1:13
W. Bell
New Plymouth
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
16 con #2, 8#1
170
01/27
W
F 7-3 2:56
C. Longoni
Vale
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
Quarters
170
01/27
L
F 7-1 1:27
K. Cobb
Weiser
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
Round 1
170
01/25
L
F 14-2 2:45
C. Lasley
Ridgevue
Ridgevue @ Emmett
Round 1
170
01/11
L
F 5-1 2:58
S. Johnson
Columbia
Columbia @ Emmett
Round 1
170
01/07
L
F 8-2 3:26
J. Campbell
Middleton
International Minute Press Rumble
Round 5 (5,6) rnd 3 (2)
170
01/06
W
F 2-0 0:56
R. Alfaro
Skyview
International Minute Press Rumble
Round 4.5 (5,6)
170
01/06
L
F 7-1 3:19
J. Campbell
Middleton
International Minute Press Rumble
Round 3 (5,6) rnd 2 (3,4)
170
01/06
L
F 4-0 2:50
D. Vargas
Caldwell
International Minute Press Rumble
Round 2 (5,6) rnd 1 (2,3,4)
170
01/06
L
DEC 6-4
L. Clark
Melba
International Minute Press Rumble
Round 1 (5&6)
170
01/04
L
F 7-1 1:30
P. Allumbaugh
Bishop Kelly
Bishop Kelly @ Emmett
Round 1
170
12/14
W
F 3-2 1:47
J. Lindsay
Bonneville
2023 HCC Duals
Round 1 (6 Team)
170
12/14
L
F 7-0 3:55
J. Burke
Bandit
2023 HCC Duals
Round 3 (6 Team)
170
12/14
W
F 2-1 2:00
Z. Resendiz
American Falls
2023 HCC Duals
Round 2 (6 Team)
170
12/14
L
F 0-0 0:36
X. Zollinger
Skyline
2023 HCC Duals
Round 5 (6 Team)
170
12/14
L
F 2-0 0:58
J. Laudenklos
Century
2023 HCC Duals
Round 2 (4 Team)
170
12/14
L
F 7-0 2:48
R. Thomas
Snake River
2023 HCC Duals
Round 3 (4 Team)
170
12/07
W
F 2-0 0:59
D. Pedroza
Caldwell
Emmett @ Caldwell
Round 1
182
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 5-0 2:23
R. Matysek
Ridgevue
IHSAA 4A - District III
Cons semis
145
02/14
L
Replay
F 2-0 0:40
T. Russell
Skyview
IHSAA 4A - District III
Cons Rnd 2
145
02/14
W
FOR 0-0
F. FORFEIT
Columbia
IHSAA 4A - District III
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/14
L
Replay
F 9-2 1:26
C. Valdez
Bishop Kelly
IHSAA 4A - District III
Champ Rnd 1
145
01/28
L
F 2-0 0:21
K. Rau
Fruitland
R.D. Brown Varsity Men`s Invitational
Semi & Consi Semi`s
145
01/28
W
F 2-0 0:56
A. Ward
Ontario
R.D. Brown Varsity Men`s Invitational
Consi 8 #2
145
01/28
L
F 2-0 0:38
P. Agenbroad
Vallivue
R.D. Brown Varsity Men`s Invitational
Round 1
145
01/25
L
F 11-2 3:28
J. Cagle
Vallivue
Vallivue @ Emmett
Round 1
145
01/19
W
F 5-8 5:34
E. Cabanilla
Ridgevue
Emmett @ Ridgevue
Round 1
145
01/11
W
F 6-0 2:45
A. Balderson
Bishop Kelly
Emmett @ Bishop Kelly
Round 1
145
01/08
W
DEC 6-0
C. Eddins
Eagle
Valley Wide Cooperative JV Rumble
Round 5 (5,6) rnd 3 (2)
145B
01/07
L
F 5-0 2:48
D. Scott
Tri Valley
Valley Wide Cooperative JV Rumble
Round 4.5 (5,6)
145B
01/07
L
F 2-0 1:56
R. Matysek
Ridgevue
Valley Wide Cooperative JV Rumble
Round 3 (5,6) rnd 2 (3,4)
145B
01/07
L
F 4-0 2:29
T. Russo
Rocky Mountain
Valley Wide Cooperative JV Rumble
Round 2 (5,6) rnd 1 (2,3,4)
145B
01/07
W
F 4-0 2:36
J. Magnuson
Nampa Christian
Valley Wide Cooperative JV Rumble
Round 1 (5&6)
145B
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021