Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Pfanz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bratz
Metamora Kids Club
TJ Trained
TJ Trained Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
F 3-0 2:59
D. Diaz
ISI
Cheesehead Individual
Quarterfinals (8 Man)
58
02/18
W
DEC 5-2
L. Butts
SJO Spartan YWC
Champaign Grappler
Round 3 (4 Man)
55-58
02/18
L
DEC 4-0
J. Trujillo
Built by Brunson
Champaign Grappler
Round 2 (4 Man)
55-58
02/18
W
F 4-1 2:35
H. Bushue
Effingham Youth WC
Champaign Grappler
Round 1 (4 Man)
55-58
02/03
W
DEC 7-3
C. Copstead
St.Charles Wrestling Club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 5 (6 Man)
55-57
02/03
W
MD 11-0
F. Campbell
Headlock Wrestling Academy
2024 IL Kids Future Finalist
Round 4 (6 Man)
55-57
02/03
L
DEC 4-3
T. Toledo
Demolition wrestling club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
55-57
02/03
L
DEC 7-0
K. Stoeckel
Bulls WC
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
55-57
02/03
W
F 3-2 1:47
R. Kent
Lockport Junior Porters WC
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
55-57
01/07
L
DEC 8-1
S. Eimer
TJ Trained Wrestling
THE Midwest Classic 2024
4th Wrestleback (32 Man)
55
01/07
L
F 2-2 1:22
C. Copstead
St. Charles WC
THE Midwest Classic 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
55
01/07
W
DEC 6-0
C. Symons
Morris Wrestling Club
THE Midwest Classic 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
55
12/17
W
F 2-0 1:43
D. Iii
Tinley Park Bulldogs WC
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Round 5 (6 Man)
55
12/17
W
F 9-2 2:30
B. Kirschke
Crystal Lake Wizards Wrestling
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Round 4 (6 Man)
55
12/17
W
F 10-0 3:53
L. Tomaszewski
Region Wrestling Academy
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Round 3 (6 Man)
55
12/17
W
F 13-0 3:15
H. Slabaugh
Harlem Huskies WC
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Round 2 (6 Man)
55
12/17
W
F 2-0 0:30
B. Muniz
Barrington Broncos WC
Joe Tholl Sr. ELITE/OPEN 2023
Round 1 (6 Man)
55
11/04
W
Replay
F 2-0 0:21
H. Burrell
Olympia Wrestling
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 5, Finals
53-55
11/04
L
Replay
DEC 6-4
C. Copstead
St.Charles Wrestling Club
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 4
53-55
11/04
W
Replay
DEC 4-0
J. Jones
Toss Em Up
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 3
53-55
11/04
W
Replay
F 4-0 1:00
M. Talley
SOT-The Compound
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 2
53-55
11/04
L
Replay
DEC 4-2
T. Hefner
TJ Trained
Midwest Nationals Pre Season Open
Round 1
53-55
10/29
L
Replay
F 5-0 0:46
D. Cooreman
MN Elite Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
56
10/29
L
Replay
MD 9-0
L. Clarendon
Black Fox Wrestling Academy
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
56
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/01
L
Replay
F 7-3 2:51
J. DeGroot
Sauk Valley Wrestling Club
Midwest Nationals
Round 2
50-55
07/01
L
Replay
F 2-0 0:56
C. Bullerman
Legends of Gold
Midwest Nationals
Semi`s
50-55
07/01
W
Replay
MD 9-0
B. Legue
STILLMAN VALLEY
Midwest Nationals
Round 3
50-55
07/01
W
Replay
F 2-0 0:32
Z. Vest
The Compound
Midwest Nationals
Round 1
50-55
06/30
L
TF 17-0
V. McMenamin
Morton Youth Wrestling Club
Morton Summer Tournament
Round 2
B02 55-58
06/30
W
F 0-0 1:47
T. Taylor
Morton Youth Wrestling Club
Morton Summer Tournament
Round 1
B02 55-58
02/19
W
DEC 14-7
H. Bushue
Effingham Youth WC
Champaign Grappler-1st Annual
Round 3 (4 Man)
50-55
02/19
L
DEC 9-3
J. Gorman
SJO Youth Wrestling Club
Champaign Grappler-1st Annual
Round 2 (4 Man)
50-55
02/19
W
MD 13-2
L. Church
Storm Youth WC
Champaign Grappler-1st Annual
Round 1 (4 Man)
50-55
02/12
W
MD 16-2
V. McMenamin
Morton Youth Wrestling Club
The Siege
Round 3 (4 Man)
B 04 Mat 5 51-53
02/12
W
MD 13-4
E. Willman
Metamora kids wrestling club
The Siege
Round 2 (4 Man)
B 04 Mat 5 51-53
02/12
W
F 0-0 1:30
A. White
Olympia Wrestling
The Siege
Round 1 (4 Man)
B 04 Mat 5 51-53
01/29
W
F 8-0 1:42
R. Nitsche
Peotone Little Devils
2023 Grinch Grappler
Round 2
48-50
01/29
L
DEC 3-1 SV
M. Berner
LWWC
2023 Grinch Grappler
Round 1
48-50
10/29
W
Replay
MD 11-2
E. Andronic
Rochelle Wrestling Club
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 2
49
10/29
W
Replay
F 4-0 1:16
C. Westfall
Olympia wrestling
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 3
49
10/29
W
Replay
DEC 9-4
T. Hefner
TJ Trained Wrestling
LiUNA Open Wrestling Tournament
Round 1
49
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022