Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Lacosta
Results
High School Results
Team Name
Mira Mesa
Mira Mesa High School
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
DEC 3-1
D. Mackle
La Costa Canyon
SD Section Masters
Placement Matches (32 Man)
172
03/01
W
DEC 5-2
J. Heene
Carlsbad
SD Section Masters
6th Wrestleback (32 Man)
172
03/01
W
DEC 3-2
K. Schneeman
Steele Canyon
SD Section Masters
Semis & 5th WB (32 Man)
172
03/01
W
DEC 8-3
Y. Fahim
Mt. Carmel
SD Section Masters
4th Wrestleback (32 Man)
172
03/01
L
DEC 4-3
D. Mackle
La Costa Canyon
SD Section Masters
Quarters & 3rd WB (32 Man)
172
02/28
W
F 0-0 2:35
G. Neuwirt
San Marcos
SD Section Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
172
02/23
W
DEC 6-3
J. Heene
Carlsbad
SD Section Division I
Placement Matches (16 Man)
172
02/22
W
F 0-0 1:30
C. Shirley
---
SD Section Division I
Semis & 3rd WB (16 Man)
172
02/22
W
F 0-0 3:35
D. Hurley
Vista
SD Section Division I
Quarters & 1st WB (16 Man)
172
02/22
W
F 2-0 1:38
A. Smith
Rancho Buena Vista
SD Section Division I
Round 1 (16 Man)
172
02/15
W
MD 15-3
A. Gatlabayan
University City
WILLIE JONES MEMORIAL TOURNAMENT 2014
Placement Matches (16 Man)
172
02/15
W
F 6-2 1:00
D. Weigle
Kearny
WILLIE JONES MEMORIAL TOURNAMENT 2014
Semis & 3rd WB (16 Man)
172
02/15
W
F 9-1 3:06
R. Arroyo
Saint Augustine
WILLIE JONES MEMORIAL TOURNAMENT 2014
Quarters & 1st WB (16 Man)
172
02/02
L
DEC 9-7 SV
I. Castillo
Central Union
Holtville Rotary Invitational
Placement Matches (32 Man)
172
02/01
W
DEC 3-1
K. Schneeman
Steele Canyon
Holtville Rotary Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
172
02/01
W
MD 14-4
R. Gomero
Granite Hills
Holtville Rotary Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
172
01/31
W
F 1-0 0:44
N. Houston
Valhalla
Holtville Rotary Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
172
01/31
W
F 9-1 2:32
S. Cheng
Oeanside
Holtville Rotary Invitational
Round 1 (32 Man)
172
12/14
L
F 0-0 1:49
M. Homan
Santana
Mission Hills
Champ. Round 1
195
12/07
W
DEC 5-2
C. Shirley
Granite Hills
26th MARAUDER INVITATIONAL
Placement (32 Man)
171
12/07
W
DEC 5-1
R. MEDRANO
Mar Vista High School
26th MARAUDER INVITATIONAL
Semis & WB (32 Man)
171
12/07
L
MD 9-1
Y. Fahim
Mt Carmel High School
26th MARAUDER INVITATIONAL
Quarters & WB (32 Man)
171
12/07
W
F 6-0 5:19
J. Rust
---
26th MARAUDER INVITATIONAL
Round 2 Champ (32 Man)
171
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024