Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Apollo Olson
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2017-2018
2015-2016
Team Name
Somerset Wrestling Club
Star Prairie WI
Stillwater
Team Wisco
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
L
F 3-0 2:30
J. Stinnett
Minion
Southeast Summer Championships 12U Duals
Round 1 (4 Team)
62
07/29
L
F 2-0 0:13
M. Mendoza
Whitted Trained
Southeast Summer Championships 12U Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
62
07/29
L
F 2-0 0:54
D. Luik
Steel Valley Renegades White
Southeast Summer Championships 12U Duals
Quarterfinals (8 Team)
62
07/29
L
F 2-0 0:45
B. Dobson
Compund Young Guns
Southeast Summer Championships 12U Duals
Round 2 (4 Team)
62
07/29
L
F 4-0 1:30
J. McQuiston
Steel Valley Renegades Red
Southeast Summer Championships 12U Duals
Round 3 (4 Team)
62
07/29
L
F 5-0 0:58
L. Moffat
The Supreme Team
Southeast Summer Championships 12U Duals
Finals (8 Team)
62
02/09
W
DEC 6-2
M. Plank
Boyceville
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
60-61 A
02/09
W
DEC 7-1
C. Yoder
New Richmond
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
60-61 A
02/09
L
F 4-0 1:45
O. Delander
SCC
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
60-61 A
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 6-4
B. Eaton
---
2018 B-W Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
53-55
03/03
W
F 0-0 1:40
B. Witter
Baldwin-Woodville
2018 B-W Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
53-55
03/03
W
MD 9-0
R. Persons
Durand
2018 B-W Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
53-55
02/03
W
DEC 6-0
H. Bench
Ellsworth
2018 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 4
53-54
02/03
L
F 0-0 2:44
I. Herrmann
Hudson
2018 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 3
53-54
02/03
L
MD 10-0
L. Peterson
Osceola Wrestling Club
2018 Hudson Youth Wrestling Tournament
Round 2
53-54
12/03
L
DEC 8-4
W. Miller
New Prague
New Prague MN/USA State Folk Qualifier
Round 3 (4 Man)
55-56
12/03
L
F 0-0 0:29
S. Schultz
Scott West Panther Cubs
New Prague MN/USA State Folk Qualifier
Round 2 (4 Man)
55-56
12/03
L
F 0-0 1:26
W. Kloempken
Norwood YA
New Prague MN/USA State Folk Qualifier
Round 1 (4 Man)
55-56
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
MD 14-1
C. Mitling
Baldwin-Woodville
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
43-45
03/05
L
F 0-0 1:40
A. Olson
Chetek youth wrestling
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
43-45
03/05
L
TF 15-0
A. Voeltz
St. Croix Central
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
43-45
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024