Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Layne Green
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
FOR 0-0
C. Seaton
Spring Hill
Frontier League HS Tournament 2019
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/09
L
DEF 0-2 2:37
R. Crooks
---
Frontier League HS Tournament 2019
Quarters
106
02/02
L
F 0-0 1:30
C. Woods
---
Rose Hill Invitational
Consolation Finals 5th/6th
106
02/02
L
F 0-0 1:23
D. Duffett
Bonner Springs
Rose Hill Invitational
Consolation Semi-Finals
106
02/02
W
F 0-0 0:56
S. Kemling
Concordia
Rose Hill Invitational
Consolation Quarterfinals
106
02/02
W
F 0-0 0:31
G. Flower
Winfield
Rose Hill Invitational
Consolation Round 2
106
02/01
L
F 0-0 2:21
C. Pavlacka
Andale
Rose Hill Invitational
Championship Quarterfinals
106
02/01
W
F 0-0 1:32
S. Jones
---
Rose Hill Invitational
Round 1
106
01/26
L
DEC 9-4
J. Barnes
Holton
BIT 2019 (18th annual)
Placement Matches (16 Man)
106
01/26
W
DEC 15-10
D. Fraser
Eudora
BIT 2019 (18th annual)
3rd Wrestleback (16 Man)
106
01/26
L
F 7-0 3:39
R. Koppes
Clay Center
BIT 2019 (18th annual)
Semis & 2nd WB (16 Man)
106
01/26
W
F 2-2 1:22
E. Flatt
Labette County
BIT 2019 (18th annual)
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/26
W
F 2-0 0:14
J. Snavely
---
BIT 2019 (18th annual)
Champ Round 1 (16 Man)
106
01/18
W
F 5-0 1:19
J. Rodgers
Council Grove
Council Grove Varsity Tournament 2019
Placement Matches (8 Man)
106
01/18
W
F 2-0 0:30
N. Benton
---
Council Grove Varsity Tournament 2019
Cross Bracket (8 Man)
106
01/18
W
TF 15-0 4:00
J. Rodgers
Council Grove
Council Grove Varsity Tournament 2019
Round 3 (8 Man)
106
01/18
W
F 11-0 1:20
A. Danner
Lyons
Council Grove Varsity Tournament 2019
Round 2 (8 Man)
106
01/18
W
F 18-5 1:43
M. Boatright
---
Council Grove Varsity Tournament 2019
Round 1 (8 Man)
106
01/05
L
F 9-0 3:56
G. Sonntag
Tonganoxie
2019 Louisburg Wildcat Classic
Championship Finals
106
01/05
W
F 2-0 0:33
J. Long
Leavenworth
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 3
106
01/04
W
F 5-0 1:17
L. Olsen
---
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 5 w/ Semi-Finals
106
01/04
W
F 7-0 1:04
E. Franklin
Rockhurst
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 4
106
01/04
W
F 2-0 0:46
C. Sommer
---
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 2
106
12/15
W
TF 16-0 4:00
C. Sommer
---
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 1 (4 Team)
106
12/15
L
DEC 4-1
J. Barnes
Holton
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 2 (4 Team)
106
12/15
W
F 0-0 1:11
S. Barrager
---
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 3 (3 Team)
106
12/07
W
F 9-0 2:42
M. Broyles
---
December Duals 2018
Round 4 (6 Team)
106
12/07
W
F 4-0 0:35
D. Perez
Oak Park
December Duals 2018
Round 5 (6 Team)
106
12/01
L
MD 14-3
K. Huneycutt
Goddard
Gardner Edgerton Invitational 2018
9thPlaceMatches
106
12/01
W
MD 16-2
V. Cesaro
Platte County
Gardner Edgerton Invitational 2018
ConsBrackets_3rds4ths
106
12/01
W
MD 8-0
M. Schemmel
St James Academy
Gardner Edgerton Invitational 2018
Pool Rd 3
106
12/01
L
MD 12-2
Z. Ourada
---
Gardner Edgerton Invitational 2018
Pool Rd 2
106
12/01
L
DEC 4-3
L. Sutton
Mill Valley
Gardner Edgerton Invitational 2018
Pool Rd 1
106
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
L
DEC 8-2
G. Sonntag
Tonganoxie
Kansas Showdown on the Gridiron
Round 3 (12 Team)
100
11/04
W
F 2-0 0:28
B. Wilson
Abilene Middle School
Emporia Middle School Invitational
Placement Matches (8 Man)
90
11/04
W
MD 10-0
M. Johnson
Paola Middle School
Emporia Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
90
11/04
W
F 2-0 0:20
A. Marshall
St. Mary
Emporia Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
90
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020