Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bradley Rosman
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Oak Hill
Terrazas Wrestling Academy
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 9-2
J. Morgan
---
2019 IHSAA State Finals
7th Place
182
02/16
L
F 2-0 0:45
J. Lone
---
2019 IHSAA State Finals
WB
182
02/16
L
DEC 9-3
E. Bates
Chesterton
2019 IHSAA State Finals
Quarters (16 Man)
182
02/16
W
DEC 3-2
J. Combs
---
2019 IHSAA State Finals
Champ. Round 1 (16 Man)
182
02/09
W
F 2-0 0:38
A. Leech
Garrett
IHSAA Semi-State @ New Haven
Placement (16 Man)
182
02/09
L
DEC 7-0
M. Winner
Jay County
IHSAA Semi-State @ New Haven
Semis (16 Man)
182
02/09
W
DEC 10-3
B. Bergman
Lakeland
IHSAA Semi-State @ New Haven
Quarters (16 Man)
182
02/09
W
F 6-0 2:30
C. Siefring
Bellmont
IHSAA Semi-State @ New Haven
Champ. Round 1 (16 Man)
182
02/02
W
DEC 7-4
K. Funk
Mississinewa
IHSAA Regional @ Peru
Placement (8 Man)
182
02/02
W
F 2-0 1:15
C. Garland
Cass
IHSAA Regional @ Peru
Semis (8 Man)
182
02/02
W
F 2-0 0:43
L. Wagner
---
IHSAA Regional @ Peru
Quarters (8 Man)
182
01/26
W
DEC 3-2
K. Funk
Mississinewa
IHSAA Sectional @ Oak Hill HS
Placement Matches
182
01/26
W
F 7-0 3:36
M. Wyrick
Kokomo
IHSAA Sectional @ Oak Hill HS
Semis and WB
182
01/26
W
F 2-0 0:41
C. Stout
Northwestern
IHSAA Sectional @ Oak Hill HS
Quarters
182
01/05
W
F 2-0 0:48
A. Stevens
---
Peru Super 6
Round 2 (6 Team)
182
01/05
W
DEC 8-3
C. Harris
Norwell
Peru Super 6
Round 3 (6 Team)
182
01/05
W
F 2-0 1:52
N. Lawson
Hamilton Heights
Peru Super 6
Round 4 (6 Team)
182
01/05
W
F 6-1 3:10
M. Wyrick
Kokomo
Peru Super 6
Round 1 (6 Team)
182
01/04
W
DEC 8-2
K. Cardwell
---
Oak Hill @ Northwestern
Round 1
182
12/23
L
DEC 3-0
M. Winner
Jay County
East Central Indiana Classic (ECIC)
Finals
182
12/22
W
DEC 4-0
D. Brown
Coldwater
East Central Indiana Classic (ECIC)
Round 4 (16 Man)
182
12/22
W
F 4-0 1:39
M. Mills
---
East Central Indiana Classic (ECIC)
Round 2 (16 Man)
182
12/22
W
F 7-1 2:49
G. Johnson
Marion
East Central Indiana Classic (ECIC)
Round 1 (16 Man)
182
12/08
W
DEC 6-2
G. Hetzner
Eastern
Western Invitational 2018
Finals
182
12/08
W
F 5-0 3:15
C. Hunter
---
Western Invitational 2018
Semis & 1st WB (8 Man)
182
12/08
W
F 4-1 1:43
G. Bradley
Eastbrook
Western Invitational 2018
Quarterfinals (8 Man)
182
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
FOR 1-2
J. Morgan
Elwood Elite WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 8
182
03/10
L
F 10-2 2:37
E. Potosky
Bulldog Premier WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 7
182
03/10
W
DEC 3-1
D. Fries
N/A
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
182
03/10
W
F 9-5 2:54
D. Kendrex
Marauder WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 5
182
03/10
L
F 6-2 2:24
D. Bell
Cowan WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
182
03/10
W
DEC 10-5
T. VanDerAa
Western Indiana of Seeger WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
182
03/10
W
DEC 7-4
D. Fries
N/A
ISWA Folkstyle State Finals
Round 1
182
02/10
L
MD 10-1
B. Wyro
Homestead
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne
Champ. Round 1 (16 Man)
170
02/03
L
DEC 5-0
G. Hetzner
Eastern (Greentown)
IHSAA Regional @ Peru
Placement (8 Man)
170
02/03
L
F 5-0 1:48
D. Moore
Manchester
IHSAA Regional @ Peru
Semis (8 Man)
170
02/03
W
F 2-2 3:08
M. Ford
Northfield
IHSAA Regional @ Peru
Quarters (8 Man)
170
01/27
W
DEC 8-5
G. Hetzner
Eastern (Greentown)
IHSAA Sectional @ Oak Hill High School
Placement Matches
170
01/27
W
MD 11-2
X. Kirby
Eastbrook
IHSAA Sectional @ Oak Hill High School
Semis and WB
170
01/27
W
F 2-0 1:13
G. Johnson
Marion
IHSAA Sectional @ Oak Hill High School
Quarters
170
01/20
W
F 7-0 2:02
T.
---
Central Indiana Conference Championships
Placement Matches (8 Man)
170
01/20
W
DEC 8-4
X. Kirby
Eastbrook
Central Indiana Conference Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
170
01/20
L
DEC 4-2
E. Warren
Alexandria
Central Indiana Conference Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
01/20
W
FOR 0-0
F. FF
Blackford
Central Indiana Conference Championships
Quarterfinals (8 Man)
170
12/23
L
F 4-2 3:32
C. Chapman
Jay County
East Central Indiana Classic
Finals
170
12/23
W
F 2-0 0:55
S. Prybylla
Muncie Central
East Central Indiana Classic
Round 4 (16 Man)
170
12/23
W
F 2-0 3:21
Z. Mancillas
Greenville
East Central Indiana Classic
Round 2 (16 Man)
170
12/23
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Wes-Del
East Central Indiana Classic
Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
F 2-0 0:29
G. Hetzner
Eastern
Western Wrestling Invitational 2017
Finals
170
12/09
W
F 4-2 4:33
J. Padgett
---
Western Wrestling Invitational 2017
Semis & 1st WB (8 Man)
170
12/09
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Wabash
Western Wrestling Invitational 2017
Quarterfinals (8 Man)
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 1-0
W. France
Manchester
IHSAA Regional @ Peru
Quarters (8 Man)
152
01/28
L
DEC 3-0
D. Shepherd
Western
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Placement Matches
152
01/28
W
DEC 5-1
K. Johnsen
Madison-Grant
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Consi Semis
152
01/28
L
F 8-2 5:35
C. Hetzner
Eastern (Greentown)
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Semis and WB
152
01/28
W
DEC 9-3
C. Horne
Marion
IHSAA Sectional @ Oak Hill
Quarters
152
01/07
L
DEC 4-1
R. Purkey
Angola
Peru Super 6
Round 4 (6 Team)
152
01/07
L
DEC 4-3
B. Williams
Hamilton Heights
Peru Super 6
Round 3 (6 Team)
152
01/07
L
MD 16-4
C. Hetzner
Eastern
Peru Super 6
Round 2 (6 Team)
152
01/07
W
F 6-0 5:09
J. Newsome
Kokomo
Peru Super 6
Round 1 (6 Team)
152
12/23
L
DEC 6-3
J. Webster
Shenandoah
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Round 5
152
12/23
W
F 0-2 1:37
D. Henderson
Monrovia
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Placement (12 Team)
152
12/23
W
DEC 1-0
B. Thieme
Adams Central
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Round 3 (12 Team)
152
12/23
W
DEC 6-5
T. Head
Elwood
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Round 1 (12 Team)
152
12/10
W
F 10-0 1:50
L. Louck
Southwood
Western Wrestling Invitational 2016
Placement Matches (8 Man)
152
12/10
L
F 7-2 1:40
C. Ciscell
Western
Western Wrestling Invitational 2016
2nd Wrestleback (8 Man)
152
12/10
W
F 7-0 2:01
G. Scher
Marion
Western Wrestling Invitational 2016
Semis & 1st WB (8 Man)
152
12/10
L
DEC 9-2
C. Bratcher
Eastbrook
Western Wrestling Invitational 2016
Quarterfinals (8 Man)
152
09/11
L
DEC 1-0
S. Mileski
Shamrock
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 5
173
09/11
L
MD 9-0
D. Pauwels
Huron high school
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
173
09/11
W
MD 9-0
M. Box
Elwood Elite
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
173
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/12
W
F 2-0 1:01
M. Worth
Southmount
Plymouth JV Invitational
Finals (8 Man)
145B
12/12
L
F 14-4 2:45
G. Banks
Plymouth
Plymouth JV Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145B
12/12
W
F 10-0 1:04
A. Owens
Warsaw
Plymouth JV Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145B
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020