Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Justice Elam
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
West Salem Bangor
West Salem Bangor Wrestling
West Salem-Bangor
West Salem/Bangor
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 4-0 1:38
D. Tamke
Arcadia
2024 Coulee Conference Tournament
Round 5 (6 Man)
144
02/03
W
MD 12-1
A. Lund
Black River Falls
2024 Coulee Conference Tournament
Round 4 (6 Man)
144
02/03
L
DEC 6-1
J. Blaken
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
2024 Coulee Conference Tournament
Round 3 (6 Man)
144
02/03
W
DEC 10-4
V. Klum
Viroqua
2024 Coulee Conference Tournament
Round 2 (6 Man)
144
02/03
W
F 4-1 3:50
A. Christianson
Westby
2024 Coulee Conference Tournament
Round 1 (6 Man)
144
01/31
W
F 2-0 1:48
E. Hernandez
Arcadia
Coulee Duals @West Salem/Bangor
Round 1
150
01/27
L
DEC 7-3 UTB
C. Schenian
De Pere
2024 Terry Conklin Duals
Round 4 (6 Team)
144
01/27
L
MD 12-0
A. Whittier
Mukwonago
2024 Terry Conklin Duals
Round 5 (6 Team)
144
01/27
L
MD 15-2
B. Dorshorst
Lodi
2024 Terry Conklin Duals
Round 1 (6 Team)
144
01/27
W
F 2-0 1:13
C. Woehrman
Saint Croix Central
2024 Terry Conklin Duals
Round 3 (6 Team)
150
01/27
L
TF 19-4 4:13
D. Heiser
Evansville
2024 Terry Conklin Duals
Round 2 (6 Team)
150
01/21
L
F 6-5 5:06
G. Schroeder
Hortonville
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve 1st Place
144
01/20
W
DEC 2-0
C. Miller
Cumberland
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.1 -Semis
144
01/20
W
DEC 3-1
A. Abel
New London
2024 WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
144
01/20
W
F 2-0 1:42
A. Gonzalez
Menasha
2024 WI Challenge Series Finals
Round 2
144
01/06
W
MD 9-0
J. Droessler
Cuba City/Benton/SW
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Placement
144
01/06
W
F 4-0 2:14
T. Bagniefski
Aquinas
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Semifinals
144
01/06
W
F 2-0 0:28
J. Faherty
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Quarterfinals
144
01/06
W
F 2-0 0:44
X. Fecht
Fennimore
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2
144
12/16
L
DEC 3-0
M. Bauer
Franklin
2023 E.H. Stech Invitational
Placement Matches
144
12/16
L
DEC 7-3
L. Colson
Janesville Craig
2023 E.H. Stech Invitational
consi semis
144
12/16
W
DEC 4-2
T. Cooper
Joliet (Central)
2023 E.H. Stech Invitational
5th round WB
144
12/16
W
TF 18-1 2:34
S. Paulson
West Allis Central
2023 E.H. Stech Invitational
4th Wrestleback
144
12/16
L
MD 8-0
M. Bauer
Franklin
2023 E.H. Stech Invitational
Quarters
144
12/09
W
F 2-0 1:10
J. Grey
Kimberly
2023 Duals in the Dells JV Ind.Tournament
Round 1
138-153
12/02
W
DEC 4-1
A. Eilertson
Hudson
2023 Catbird Duals
Round 5 (6 Team)
150
12/02
W
F 2-0 1:52
C. Knox
Sauk Prairie/Wis. Heights
2023 Catbird Duals
Round 3 (6 Team)
150
12/02
W
F 2-0 2:41
B. Burkhart
Northwestern
2023 Catbird Duals
Round 1 (6 Team)
150
12/02
W
F 4-2 0:40
A. Toro
St. John`s NW Ac./Chest./Un. Lake
2023 Catbird Duals
Round 4 (6 Team)
150
12/01
L
MD 8-0
C. Finch
Tomah
GET Duals
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
FOR 0-0
D. Tamke
ARCADIA
WWF Kids Folkstyle Westby Qualifier
Round 6
135
03/18
W
F 0-0 1:42
C. Swiggum
North Crawford/Seneca
WWF Kids Folkstyle Westby Qualifier
Round 5
135
03/18
W
F 2-0 1:10
M. Powell
Rio Vikings Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Westby Qualifier
Round 4
135
03/04
W
DEC 4-2
G. Nicklay
LAW - Lacrosse Area Wrestlers
Ithaca Youth Wrestling Tournament
Round 3
130-142
03/04
W
F 2-0 0:22
M. Townsend
Kickapoo/La Farge
Ithaca Youth Wrestling Tournament
Round 1
130-142
02/12
L
DEC 2-0
C. Griffin
HVWC
Holmen Youth Classic 2023
Round 3 (4 Man)
131-140
02/12
W
DEC 7-4
A. Christianson
Westby
Holmen Youth Classic 2023
Round 1 (4 Man)
131-140
02/05
W
F 9-0 2:58
D. Tamke
Arcadia Wrestling Club
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 4
135-140
02/05
W
F 1-2 1:15
E. Peterson
Whitehall
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 3
135-140
01/29
W
F 2-0 0:38
R. Bowe
Holmen Viking youth wrestling
West Salem/Bangor Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
127-135
01/29
W
MD 9-0
I. Woodhull
Northwestern Tigers Wrestling
West Salem/Bangor Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
127-135
01/21
L
Replay
DEC 4-0
J. Guenzler-Soda
Sarbacker Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
140
01/21
L
Replay
DEC 8-2
D. Johnson
Askren Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
140
01/21
L
Replay
DEC 6-4
C. Birdyshaw
Wrestling Factory
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
01/21
W
Replay
F 3-0 1:41
J. Dannenberg
Sarbacker Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/14
W
F 8-0 2:59
H. Huntington
Sparta Youth Wrestling
Viroqua Youth Wrestling Tournament
Round 3
135-138
01/14
W
MD 10-0
H. Huntington
Sparta Youth Wrestling
Viroqua Youth Wrestling Tournament
Round 2
135-138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023