Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Abdulloh Khakimov
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Arlington Heights (HERSEY)
Arlington Heights (Hersey)
Hersey
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
W
DEC 7-4
U. Unknown
Rockton (Hononegah)
IHSA 3A Team Sectional @ Rockton (Hononegah)
Semifinals (4 Team)
132
02/17
W
Replay
DEC 3-2
C. Chavez
Carol Stream (Glenbard North)
IHSA Boys Individual State Finals
Placement Matches (16 Man)
3A 126
02/17
W
Replay
DEC 5-3
G. Madl
Elk Grove Village (E.G.)
IHSA Boys Individual State Finals
4th Wrestleback (16 Man)
3A 126
02/17
W
Replay
DEC 5-1
C. Weber
Joliet (West)
IHSA Boys Individual State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
3A 126
02/16
W
Replay
DEC 7-0
J. Whitaker
Barrington
IHSA Boys Individual State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
3A 126
02/16
L
Replay
DEC 3-2
M. Esteban
Chicago (Marist)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
3A 126
02/15
W
Replay
MD 10-2
N. Merola
Roselle (Lake Park)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
3A 126
02/10
W
DEC 8-2
D. Fifield
Palatine (Fremd)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
1st & 3rd (16 Man)
126
02/10
W
MD 13-2
G. Kongkaeow
Round Lake
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
F 10-0 2:39
K. Kosciarz
Mt. Prospect (Prospect)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/03
W
DEC 8-1
J. Whitaker
Barrington
IHSA 3A Regional @ Lincolnshire (Stevenson)
Placement Matches
126
02/03
W
F 12-0 3:45
Y. Jagtap
Lincolnshire (Stevenson)
IHSA 3A Regional @ Lincolnshire (Stevenson)
Semis and WB1
126
01/20
W
DEC 3-1
G. Madl
Elk Grove
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
1st Place - Saturday 4
126
01/20
W
TF 17-0 5:22
A. Ploski
Schaumburg
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB - Saturday 2
126
01/20
W
F 15-1 5:00
K. Kosciarz
Prospect
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB - Friday 2
126
01/19
W
DEC 3-1
G. Madl
Elk Grove Village (E.G.)
MSL Varsity Conference Tournament
Round 1
126
01/05
W
Replay
MD 11-3
L. Johnson
Kenyon/Wanamingo
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
133
01/05
W
Replay
DEC 7-2
I. Leonard
Stillwater
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
133
01/05
L
Replay
DEC 6-2
T. Beissel
Hastings
The Clash XXI Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
127
01/05
W
Replay
MD 18-4
M. Jones
LaCrosse Aquinas
The Clash XXI Wrestling Duals
Finals (8 Team)
127
01/05
W
Replay
DEC 8-4
D. Chisam
Saint Pius X (Kansas City)
The Clash XXI Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
133
01/05
W
Replay
F 8-0 2:46
L. Drout
Muskego
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
133
12/29
W
F 11-0 4:00
T. Daub
DeKalb
The FLAVIN
Round 2 (4 Team)
126
12/29
W
DEC 5-4
J. Whitaker
Barrington
The FLAVIN
Finals (8 Team)
126
12/29
W
MD 12-1
A. Massaro
Aurora (West Aurora)
The FLAVIN
Quarterfinals (8 Team)
126
12/29
W
DEC 10-5
B. Ritter
Orland Park (Sandburg)
The FLAVIN
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
12/29
L
DEC 6-4 SV
J. Siwinski
New Lenox (Lincoln-Way West)
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
132
12/17
W
Replay
MD 17-7
L. Galdine
WAUCONDA
35th Annual Al Dvorak Invitational
5th Place
126
12/17
L
Replay
DEC 8-5
C. Chavez
Carol Stream (GLENBARD NORTH)
35th Annual Al Dvorak Invitational
WB Semifinals
126
12/17
L
Replay
DEC 3-1
J. Vazquez
Lombard (MONTINI)
35th Annual Al Dvorak Invitational
Semifinals
126
12/16
W
Replay
MD 16-3
L. Galdine
WAUCONDA
35th Annual Al Dvorak Invitational
Quarterfinals
126
12/16
W
Replay
TF 21-6 5:30
N. Ali
Plainfield (NORTH)
35th Annual Al Dvorak Invitational
Second Round, WB 1st Round
126
11/24
W
DEC 7-6
E. Tarvin
Fox Lake (Grant)
Moore-Prettyman Invitational
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 3-1
D. Pigoni
Aurora (Marmion Academy)
IHSA Dual Team State Finals
Quarterfinals (8 Team)
113
02/17
L
Replay
DEC 4-3
C. Gentsch
Normal (Community)
IHSA Boys Individual State Finals
1st WB
3A 113
02/16
L
Replay
DEC 3-2 UTB
D. Pigoni
Aurora (Marmion Academy)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
3A 113
02/11
W
FOR 0-0
G. Pardilla
Wilmette (Loyola Academy)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
1st & 3rd (16 Man)
113
02/11
W
DEC 8-1
B. Teunissen
Belvidere (North)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/11
L
TF 16-0 4:00
D. Ducato
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/11
W
TF 17-1 3:00
J. Norris
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/21
W
MD 9-1
J. Whitaker
Barrington
MSL Varsity Conference Tournament
3rd Place
113
01/21
W
DEC 7-2
R. Umali
Prospect
MSL Varsity Conference Tournament
Wrestleback Semis Saturday 3
113
01/21
L
DEC 6-1
B. Phelps
Schaumburg
MSL Varsity Conference Tournament
Semis Saturday 2
113
01/21
W
F 11-1 5:07
R. Vital
Palatine
MSL Varsity Conference Tournament
Quarters Friday 2 (12 Man)
113
01/14
W
F 5-0 1:41
T. Fidler
Chicago (Marist)
Illini Classic
Round 8
113
01/14
W
MD 12-0
H. Anderson
New Lenox (Lincoln-Way West)
Illini Classic
Round 7
113
01/14
L
DEC 10-4
B. Phelps
Schaumburg (H.S.)
Illini Classic
Round 6
113
01/14
W
DEC 6-0
T. Fidler
Chicago (Marist)
Illini Classic
Round 4
113
01/14
W
F 0-0 4:15
J. Greifelt
Niles (Notre Dame)
Illini Classic
Round 2
113
01/12
W
DEC 6-5
E. Garcia
Prospect
Prospect vs. Hersey
RR Rnd 1
113 lbs
01/06
W
Replay
DEC 14-10
K. Khiev
Glenbard North
The Clash XX Wrestling Duals
Finals (8 Team)
113
01/06
L
Replay
F 0-2 3:47
J. Fitzpatrick
LaCrosse Aquinas
The Clash XX Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
113
01/06
W
Replay
F 2-0 0:35
D. Bye
Dover Eyota
The Clash XX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
01/06
W
Replay
F 2-0 0:34
N. Nicholson
Stillwater
The Clash XX Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
113
01/06
L
Replay
MD 16-8
J. Knight
Bettendorf
The Clash XX Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
01/06
W
Replay
DEC 10-6
K. McCarthy
New Prague
The Clash XX Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024