Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Macson Rastrelli
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
MUNDELEIN (HS)
Mundelein (H.S.)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 4-2
J. Humphreys
Gurnee (Warren)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/10
W
F 4-0 1:04
J. Rappa
Rolling Meadows
IHSA 3A Sectional @ Barrington
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/10
L
DEC 6-0
M. Matuszak
Mt. Prospect (Prospect)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/10
W
DEC 5-4
A. Rowells
Hampshire
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Round 1 (16 Man)
175
02/03
W
F 4-0 2:29
A. Arroyo
Fox Lake (Grant)
IHSA 3A Regional @ Libertyville
Placement Matches
175
02/03
W
F 2-0 0:53
E. Teague
Zion (Z.-Benton)
IHSA 3A Regional @ Libertyville
Consi Semis
175
02/03
L
DEC 3-2
J. Humphreys
Gurnee (Warren)
IHSA 3A Regional @ Libertyville
Semis and WB3
175
02/03
W
F 12-1 2:48
N. Rodriguez
McHenry
IHSA 3A Regional @ Libertyville
Quarters and WB1
175
01/30
W
MD 14-1
G. Cafferkey
Grayslake (North)
Mundelein Quad
Round 1
165
01/26
W
F 12-2 1:49
L. Tupanjac
Lake Forest (H.S.)
NSC Varsity Duals
Round 1
175
01/23
L
DEC 8-2
T. Sitshela
Lincolnshire (Stevenson)
Mundelein (H.S.) @ Lincolnshire (Stevenson)
Round 1
165
01/20
W
F 2-0 1:13
X. Catanzaro
Lake Zurich
Lake County Boys Invitational
Placement Matches (16 Man)
165
01/20
L
MD 11-3
E. Ciezak
Lincolnshire (Stevenson)
Lake County Boys Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/20
W
F 5-0 0:36
C. Koehl
Grayslake (Central)
Lake County Boys Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
165
01/20
L
DEC 21-14
B. Vazquez
Antioch
Lake County Boys Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/20
W
F 5-0 1:40
A. Gonzales
Lake Villa (Lakes)
Lake County Boys Invitational
Round 1 (16 Man)
165
01/20
W
DEC 7-5
C. Clark
Libertyville
Mundelein (H.S.) @ Libertyville
Round 1
165
01/06
W
F 2-0 0:34
D. Bourbulas
NORMAL (Community)
XLVIII Sycamore Invitational
Black Division Championship
165
01/06
W
F 2-0 0:49
G. Tate
STERLING (HS)
XLVIII Sycamore Invitational
Black Division Semifinals and Wrestlebacks
165
01/06
L
DEC 6-4
J. Flores
Wheaton (NORTH)
XLVIII Sycamore Invitational
Round 2
165
01/06
L
F 15-5 3:09
G. Garelli
LaGrange (LYONS)
XLVIII Sycamore Invitational
Round 1
165
12/19
W
F 0-0
M. Flatley
Lake Villa (Lakes)
Lake Villa (Lakes) @ Mundelein (H.S.)
Round 1
165
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023