Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Armani Jones
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 5-4
C. Langer
Menomonee Falls
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
1st & 3rd (8 Man)
165
02/17
L
TF 20-5 5:11
C. Cady
Pewaukee
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
Semifinals (8 Man)
165
02/17
W
DEC 8-6 SV
D. Rahming
Milw. Lutheran
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
Quarterfinals (8 Man)
165
02/10
W
F 2-0 0:52
H. Kellogg
Brookfield Central
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
1st, 3rd, 5th (8 Man)
165
02/10
L
TF 17-2 5:49
I. Guerrero
Waukesha West
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
165
02/10
W
F 2-0 0:54
C. Macleod
Waukesha North
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Quarterfinals (8 Man)
165
02/10
L
NC 0-0
I. Guerrero
Waukesha West
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
2nd & 4th (8 Man)
165
02/03
W
DEF 0-1 1:35
R. Hoida
Oconomowoc
2024 Classic 8 Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
165
02/03
W
MD 14-3
L. Griswold
Kettle Moraine
2024 Classic 8 Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
165
02/03
L
F 16-6 5:03
I. Guerrero
Waukesha West
2024 Classic 8 Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
165
02/02
W
F 6-3 5:53
C. Lundt
Arrowhead
2024 Classic 8 Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
165
01/27
W
DEC 11-6
N. Lenz-Messman
Menasha
Deerfield Scramble 2024
Placement Matches (16 Man)
165
01/27
L
TF 21-4 4:18
T. Vandenbush
Random Lake
Deerfield Scramble 2024
Round 4 (16 Man)
165
01/27
L
F 7-2 3:06
S. Greeno
De Soto
Deerfield Scramble 2024
Round 3 (16 Man)
165
01/27
W
F 14-1 4:32
E. Johnson
Milw. Bradley T./Car. S/Arts/Juneau
Deerfield Scramble 2024
Round 2 (16 Man)
165
01/27
W
F 14-0 4:51
E. Bruders
Jefferson
Deerfield Scramble 2024
Round 1 (16 Man)
165
01/20
L
F 4-1 1:12
D. Cappellini
Madison West
Craig Belcher Invite-Varsity Boys&Girls
ROUND 7
165
01/20
W
F 5-0 1:28
C. Wright
Milw. Bradley Tech/Carmen S/Arts/Juneau
Craig Belcher Invite-Varsity Boys&Girls
ROUND 6
165
01/20
W
TF 17-0 2:56
V. Rodriguez
Martin Luther
Craig Belcher Invite-Varsity Boys&Girls
ROUND 5
165
01/20
W
MD 10-0
D. Rahming
Milw. Lutheran
Craig Belcher Invite-Varsity Boys&Girls
ROUND 3
165
01/20
W
F 2-0 0:34
A. Kelley
Milwaukee King
Craig Belcher Invite-Varsity Boys&Girls
ROUND 2
165
01/12
W
F 2-0 1:17
P. Madia
Muskego
Classic Eight Triangular Meet- Waukesha South, Catholic Memorial
Round 1
165
01/11
W
F 4-0 2:29
J. Brown
Catholic Memorial
Classic Eight Triangular Meet- Waukesha South, Catholic Memorial
Round 1
165
12/22
L
F 9-0 5:32
X. Kuokkanen
Waukesha West
Classic 8 Triangular: Waukesha South, Arrowhead, Waukesha West
Round 1
165
12/21
W
DEC 11-5
G. Finn
Arrowhead
Classic 8 Triangular: Waukesha South, Arrowhead, Waukesha West
Round 1
165
12/10
W
DEC 9-6
O. Pigeon
Rio/Cam.-Fr./Fall Riv./Rand.
Waunakee Warrior Invite
VAR Placement 5th and lower
165
12/09
L
DEC 7-4
N. Heinke
Freedom
Waunakee Warrior Invite
rd 5 of
165
12/09
W
DEC 8-6
T. Omosebi
Lodi
Waunakee Warrior Invite
rd 4 of
165
12/09
W
MD 13-2
D. Hyatt
MG-McFarland
Waunakee Warrior Invite
rd 2 of
165
12/09
L
F 5-0 2:22
B. Ballweg
Sauk Prairie/Wis. Heights
Waunakee Warrior Invite
rd 1 of
165
12/08
W
MD 16-7
R. Mayotte
Mukwonago
Classic 8 Triangular: Oconomowoc / Waukesha South / Mukwonago
Round 1
165
12/07
L
DEC 10-7
R. Hoida
Oconomowoc
Classic 8 Triangular: Oconomowoc / Waukesha South / Mukwonago
Round 1
165
12/02
L
F 8-4 3:21
R. Michalski
Germantown
Blackshirt Duals
Round 2 (6 Team)
165
12/02
W
F 8-3 3:01
J. Bauer
Whitnall/Greendale
Blackshirt Duals
Round 3 (6 Team)
165
12/02
W
F 7-6 5:04
H. Burr
Martin Luther
Blackshirt Duals
Round 5 (6 Team)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
W
F 7-2 4:54
C. Macleod
Waukesha North
Waukesha North @ Waukesha South
Round 1
160
12/11
W
TF 18-1 6:00
K. Gaytan
Waunakee
Waunakee Warrior Invite
VAR Placement 5th and lower
160 Boys
12/10
L
DEC 7-1
L. Busch
---
Waunakee Warrior Invite
Post Lunch Round 2
160 Boys
12/10
L
F 2-0 0:50
J. Clark
Milw. Riverside Univ/Golda Meir
Waunakee Warrior Invite
Post Lunch Round 1
160 Boys
12/10
L
F 5-1 3:02
J. Zuniga
Bensenville (Fenton)
Waunakee Warrior Invite
Round 3 (18 Man)
160 Boys
12/10
W
DEC 10-4
A. Burns
---
Waunakee Warrior Invite
Round 2 (18 Man)
160 Boys
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
DEC 4-2 SV
L. Snodgrass
Port Washington
Stark Memorial Invite 2022
Round 4
152
01/29
L
F 6-1 3:52
L. Ruggiero
Madison West
Stark Memorial Invite 2022
Round 3
152
01/29
L
DEC 5-4
B. Pacheco
Waukesha North
Stark Memorial Invite 2022
Round 2
152
01/29
W
DEC 9-7
S. Korth
Waukesha North
Stark Memorial Invite 2022
Round 1
152
01/27
W
F 2-0 1:46
B. Kamps
Waukesha West
Waukesha West @ Waukesha South
Round 1
152
01/20
L
DEC 8-6 SV
B. Pacheco
Waukesha North
Waukesha North @ Waukesha South
Round 1
152
12/29
L
F 12-5 2:45
S. Korth
Waukesha North
Waukesha West JV Holiday Invite 2021
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152A
12/29
L
F 5-0 3:23
B. Pacheco
Waukesha North
Waukesha West JV Holiday Invite 2021
Quarterfinals (8 Man)
152A
12/10
W
F 4-1 2:28
J. Zgrabik
Arrowhead
Waukesha South @ Arrowhead
Round 1
152
12/09
L
F 7-3 1:27
S. Eisenhut
Arrowhead
Waukesha South @ Arrowhead
Round 1
152
12/03
W
F 5-5 1:56
I. Kafka
Mukwonago
Mukwonago @ Waukesha South
Round 1
152
12/02
L
F 5-0 0:58
M. Radobicky
Mukwonago
Mukwonago @ Waukesha South
Round 1
152
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022