Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Johnathan Ahne
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Full Nelson Wrestling
Hernando
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
F 2-5 2:27
M. Perdue
Florida High
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 195
03/05
W
DEC 3-1
L. Baldor
Lemon Bay
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 195
03/05
L
DEC 7-3
J. Watson
Raines
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 195
02/27
L
TF 15-0 2:34
R. Cody
The Masters Academy (Oviedo)
FHSAA 1A R2
Placement Matches
195
02/27
W
DEC 9-2
J. Dobbs
Zephyrhills Christian
FHSAA 1A R2
Round 4 (semis and WB)
195
02/26
W
TF 20-5 5:21
S. Raab
Keystone Heights
FHSAA 1A R2
Round 2 (quarters and WB)
195
02/26
W
F 10-4 2:31
C. McNeely
Citrus
FHSAA 1A R2
Round 1 (16 Man)
195
02/19
L
F 2-0 0:44
M. Kovalskiy
Weeki Wachee
FHSAA 1A D6
Placements
195
02/18
W
F 2-0 1:14
A. Cook
Nature Coast
FHSAA 1A D6
Round 4 (Semis and WB3)
195
02/18
W
F 11-2 3:06
S. Melton
Central (Brooksville)
FHSAA 1A D6
Round 2 (Quarters and WB1)
195
02/08
W
F 0-0
K. Uribes
Hudson
Hudson @ Hernando
Round 1
195
02/07
W
F 4-0 3:06
D. Carney
East Bay
Bobcat Classic IBT
Placement
195
02/06
W
DEC 11-6
J. Kehrmeyer
Bloomingdale
Bobcat Classic IBT
Semis and 18-Man WB4
195
02/06
W
F 5-0 0:50
A. HOLLOWAY
Robinson
Bobcat Classic IBT
Quarters & WB1
195
01/22
W
F 6-0 5:28
O. Osby
Palm Bay
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
195
01/09
L
DQ 0-0
C. Johnson
First Coast
Yulee Joe Bees battle of the border
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/09
W
F 0-0 0:39
C. Lord
South Effingham
Yulee Joe Bees battle of the border
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/09
W
F 0-0 1:45
A. Hodges
Terry Parker
Yulee Joe Bees battle of the border
2nd Wrestleback (16 Man)
195
01/08
L
F 0-0 1:23
T. Kinghorn
Baker County
Yulee Joe Bees battle of the border
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/06
W
F 0-0
K. Uribes
Hudson
Hernando Leopard Duals
Champ. Round 1
195
12/05
W
F 0-0
C. Kiuber
Pasco
Hernando Leopard Duals
Champ. Round 1
195
09/26
L
F 9-1 3:29
D. Marshall
Gladiator Wrestling
Florida Super 32 Early Entry
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
09/26
L
DEC 3-2
A. Alexander
Jupiter
Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (16 Man)
195
09/26
W
F 6-2 2:23
C. O`Driscoll
Pinellas Park High School
Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (16 Man)
195
09/26
W
DEC 7-4
M. Perdue
Capital City Wrestling Club
Florida Super 32 Early Entry
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020