Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Golk
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 10-7
V. Campbell
Bayport
Green Bay Preble JV Tournament
Round 5 (6 Man)
183-193
02/08
W
F 9-0 5:59
B. Derksen
Sheboygan North
Green Bay Preble JV Tournament
Round 4 (6 Man)
183-193
02/08
W
DEC 6-3
W. Friedman
---
Green Bay Preble JV Tournament
Round 3 (6 Man)
183-193
02/08
W
F 4-1 3:14
J. Scott
Coleman
Green Bay Preble JV Tournament
Round 2 (6 Man)
183-193
02/08
W
F 2-2 5:18
L. Bertello
Xavier
Green Bay Preble JV Tournament
Round 1 (6 Man)
183-193
02/02
L
F 13-2 4:30
B. Diedrich
Hortonville
Pulaski Invitational
Placement Matches (16 Man)
195
02/01
W
F 4-1 4:38
M. Williams
West De Pere
Pulaski Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
195
02/01
L
DEC 8-2
K. Verboomen
Kaukauna
Pulaski Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
195
02/01
L
F 8-0 1:16
D. Anderson
Bay Port
Pulaski Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
02/01
W
F 7-5 5:37
B. Diedrich
Hortonville
Pulaski Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
195
01/12
W
F 5-2 4:41
C. Muniz
Appleton West
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 7 - 1st, 3rd, 5th
195
01/11
L
F 7-0 3:58
A. Kopidlansky
Two Rivers
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 6 - Cons 8, All 16 & 32
195
01/11
W
F 4-0 3:26
B. Picard
Xavier
WI Challenge Series Little Chute Qual
Round 4 - All 8, 16 & 32 Quarter Final and Cons
195
01/02
W
F 2-0 0:49
M. Carrera
Sheboygan South
FRCC Conference Duals
Champ. Round 1
195
12/14
W
DEC 4-2
A. Stangel
Kewaunee
2019 Luxemburg-Casco JV Tourn
Round 2
195
12/14
W
DEC 1-0
W. Friedman
---
2019 Luxemburg-Casco JV Tourn
Round 1
195
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020