Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kevin Kiussis
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
BRUNSWICK
Brunswick
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 9-3
E. Anderson
---
2020 Wadsworth GIT
1st
170
01/25
W
MD 17-4
L. Shiarla
Wadsworth
2020 Wadsworth GIT
semis
170
01/25
W
F 2-0 1:35
S. Dirksmeier
Olentangy Liberty
2020 Wadsworth GIT
Round 3 (16 Man)
170
01/25
W
F 7-0 1:15
T. Boyd
Parkersburg
2020 Wadsworth GIT
Round 2 (16 Man)
170
01/18
L
F 0-2 2:43
Z. Lehman
REVERE
2020 Bill Dies Memorial
First Place Matches
170
01/18
W
F 4-2 3:03
C. Alexander
WEST HOLMES
2020 Bill Dies Memorial
Sat Rd 3 -- Semis
170
01/18
W
MD 18-8
D. Savage-brown
---
2020 Bill Dies Memorial
Friday Rd 4-Champ Quarters
170
01/18
W
F 2-0 1:08
A. Bolling
GARFIELD HEIGHTS
2020 Bill Dies Memorial
Friday-Rd 2-Champ 2 + Consi 1
170
01/17
W
F 4-1 1:34
S. Dirksmeier
OLENTANGY LIBERTY
2020 Bill Dies Memorial
Friday Rd 1-Champ 1
170
12/28
W
MD 17-7
J. Peake
St. Vincent-St. Mary
Medina Invitational Tournament
7th Place Matches
170
12/28
L
DEC 3-1
E. Silvis
Medina
Medina Invitational Tournament
Rd 12 - Consi
170
12/28
W
F 0-0 2:22
R. Lowe
Lebanon
Medina Invitational Tournament
Rd 10 - Consi
170
12/28
W
F 0-0 1:16
E. Williams
Westerville North
Medina Invitational Tournament
Rd 9 - Consi
170
12/28
W
F 0-0 2:05
J. Shafer
Avon (Indiana)
Medina Invitational Tournament
Rd 8 Consi
170
12/27
W
F 0-0 0:15
J. Keenan
Wellington
Medina Invitational Tournament
Rd 6 Consi
170
12/27
W
MD 18-6
J. Lester
Avon Lake
Medina Invitational Tournament
Rd 5 Consi-Full Round
170
12/27
L
DEC 5-4
E. Silvis
Medina
Medina Invitational Tournament
Round 2 - Champ
170
12/15
W
DEC 5-4
A. Corrigan
Twinsburg
The North Coast Classic
1st Place (32 man)
170
12/14
W
DEC 11-6
J. Mack
Solon
The North Coast Classic
Semis (32 Man)
170
12/14
W
DEC 11-5
M. McCaffery
Padua
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
170
12/14
W
F 9-4 2:15
J. Wujnovich
Nordonia
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
170
12/14
W
F 16-6 2:00
A. Mirgliotti
Twinsburg
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
170
12/14
W
F 4-0 1:29
C. Fyffe
North Royalton
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
170
12/14
W
F 0-2 0:30
M. Haney
Highland
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
170
12/13
W
F 2-0 1:40
N. Jackson
Hudson
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
170
12/13
W
F 2-0 1:25
A. Barnett
Akron Ellet
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
170
12/07
L
DEC 6-2
R. Dimmerling
---
Solon Comet Classic 2019
4th Wrestleback (32 Man)
170
12/07
L
DEC 13-9
B. Linder
---
Solon Comet Classic 2019
Quarters
170
12/07
W
F 5-0 1:27
C. Brosch
Chardon
Solon Comet Classic 2019
Round 2 Champ
170
12/06
W
F 3-3 2:45
C. Fyffe
North Royalton
Solon Comet Classic 2019
Round 1 (32 Man)
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
W
F 9-1 1:28
D. Otto
Norton
2019 Bill Dies Memorial
7th Place Matches
170
01/19
L
DEC 8-6
S. Osicka
Brecksville
2019 Bill Dies Memorial
Sat Rd3 -- Consi
170
01/19
W
F 2-0 0:51
E. Boufford
Garfield Heights
2019 Bill Dies Memorial
Sat Rd 2 Consi 4
170
01/19
W
F 6-1 0:58
J. Bagby
Parma
2019 Bill Dies Memorial
Consi Rd 3 Qtrs (1)
170
01/19
W
F 9-0 1:31
K. Johnston
Jefferson Area
2019 Bill Dies Memorial
Friday Rd 3 Consi Rd 2
170
01/18
L
DEC 7-6
B. Cutrer
Canfield
2019 Bill Dies Memorial
Round 2 Champ 2 + Consi 1
170
01/18
W
F 7-1 1:30
A. Money
Glenoak
2019 Bill Dies Memorial
Friday Rd 1 Champ Rd 1
170
12/28
L
DEC 5-3
B. Stallings
Cloverleaf
Medina Invitational Tournament
Rd 9 - Consi
170
12/28
W
F 0-0 0:58
G. Hruby
Midview
Medina Invitational Tournament
Rd 8 Consi
170
12/27
L
F 0-0 2:41
J. Dillon
Beavercreek
Medina Invitational Tournament
Rd 3 Champ
170
12/08
L
DEC 4-3
R. Eyre
Tallmadge
The North Coast Classic
3rd Place Matches (32 Man)
170
12/08
W
DEC 4-2
J. Mack
Solon
The North Coast Classic
Cons. Semis (32 Man)
170
12/08
L
DEC 9-6
A. Corrigan
Twinsburg
The North Coast Classic
Semis (32 Man)
170
12/08
W
MD 15-6
J. Paletta
Berea-Mid
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
170
12/08
W
F 0-0 0:22
E. Marxen
Villa Angela St. Joseph
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
170
12/08
W
F 0-0 0:10
A. Wycoff
Coventry
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
170
12/07
W
F 0-0 1:21
O. Holloway
Mentor
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
170
12/07
W
F 0-0 0:19
R. Burke
Northmont
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
170
12/02
L
DEC 7-2
A. Corrigan
Twinsburg
Solon Comet Classic 2018
3rd Place
170
12/01
W
MD 13-4
J. Hendershot
Willoughby South
Solon Comet Classic 2018
6th Wrestleback (conso Semi)(32 Man)
170
12/01
L
MD 12-2
J. Koplow
---
Solon Comet Classic 2018
Semis (32 Man)
170
12/01
W
TF 24-9 5:49
B. Stultz
Anthony Wayne
Solon Comet Classic 2018
Quarters (32 Man)
170
12/01
W
F 9-2 4:38
M. Casey
---
Solon Comet Classic 2018
Round 2 Champ
170
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020