Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zane Durr
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/19
L
DEC 7-0
C. Gerlach
Glennallen High School
2015 ASAA 123A/Girls State Championships
Round 8 (3)
152
12/19
W
F 3-2 4:46
B. Dunaway
Dillingham High School
2015 ASAA 123A/Girls State Championships
Round 7 Cons Semi
152
12/19
W
MD 13-0
T. James
Nome High School
2015 ASAA 123A/Girls State Championships
Round 6 (Cons rnd 3)
152
12/19
W
F 2-2 4:05
N. Juliussen
Grace Christian School
2015 ASAA 123A/Girls State Championships
Round 5 (Cons rnd 2)
152
12/18
L
DEC 8-1
W. Patten
Craig High School
2015 ASAA 123A/Girls State Championships
Round 2 (Champ Qtrs)
152
12/18
W
MD 9-0
G. Bond
Grace Christian School
2015 ASAA 123A/Girls State Championships
Round 1
152
12/13
L
DEC 4-0
W. Patten
Craig HIgh School
SE Alaska Region V 123A Tournament
Champ Finals (4,8 and 16 man)
152
12/12
W
DEC 10-9
N. Lenhard
Petersburg High School
SE Alaska Region V 123A Tournament
Semi Finals (4,8,and 16)
152
12/11
W
MD 12-0
R. Tolson
Hydaburg High School
SE Alaska Region V 123A Tournament
Quarterfinals (8 and 16 man)
152
12/06
W
DEC 9-3
N. Lenhard
Petersburg High School
Sitka Tournament 2015
Consi Finals
152
12/05
W
F 9-0 3:23
A. Ocana
Thunder Mountain High School
Sitka Tournament 2015
Consi Semi-finals
152
12/05
L
DEC 5-3 SV
H. Boyer
Thunder Mountain High School
Sitka Tournament 2015
Semi-Finals
152
12/05
W
F 10-0 3:32
E. Ulery
Thorne Bay High School
Sitka Tournament 2015
Quarterfinals (8 man and 16 man)
152
11/07
L
DEC 7-1
T. James
Nome High School
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
5th wrestleback
152
11/07
W
DEC 2-1
C. Cudaback
---
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
4th Wrestleback (32 Man)
152
11/07
L
TF 16-0 6:00
C. Gerlach
Glennallen High School
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
QUARTERS
152
11/06
W
MD 11-1
J. Tidwell
---
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
11/06
W
MD 10-2
S. Baker
Houston High School
2015 LIME SOLAR/ACS INVITATIONAL
Round 1 (32 Man)
152
11/01
L
DEC 11-9
W. Patten
Craig High School
Bill Weiss 2015
Finals
152
10/31
W
MD 15-6
t. wutzke
---
Bill Weiss 2015
Semi-finals
152
10/31
W
F 5-0 2:24
A. Ocana
Thunder Mountain High School
Bill Weiss 2015
Quarterfinals (8 Man)
152
10/30
W
F 2-0 0:55
N. Meyer
Ketchikan High School
Bill Weiss 2015
Round 1 (16 Man)
152
10/24
L
F 1-1 6:59
K. Samauang
Sitka High School
Brandon Pilot Invitational
3rd Place Matches - All Groups
152
10/24
W
F 11-1 4:16
R. Tolson
Hydaburg Warriors
Brandon Pilot Invitational
Round 8 - 16 Man Cons. Semis
152
10/24
L
DEC 6-1
W. Patten
Craig High School
Brandon Pilot Invitational
Round 6 - Semifinals 8/16 Man brackets RR Round 3
152
10/24
W
DEC 5-2
R. Miller
---
Brandon Pilot Invitational
Round 2 - Quarterfinals and 4Man RR Round 1
152
10/17
L
DEC 4-3
T. Rodriguez
Ketchikan HIgh School
Tom Sims Invitational 2015
Consi Semi-finals
152
10/17
L
DEC 3-1
W. Patten
Craig HIgh School
Tom Sims Invitational 2015
Semi-Finals
152
10/17
W
DEC 6-4
R. Miller
---
Tom Sims Invitational 2015
Quarterfinals (8 man and 16 man)
152
10/16
W
F 2-0 0:53
T. Kemp-Davis
Thunder Mountain High School
Tom Sims Invitational 2015
Round 1 (16 Man)
152
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/13
L
DEC 7-6
G. Sorenson
Grace Christian High School
ASAA 2014 123A State Championships
Round 13
145
12/13
L
MD 10-2
G. Kalugin
---
ASAA 2014 123A State Championships
Round 11
145
12/13
W
DEC 8-5
J. Friday
Chevak High School
ASAA 2014 123A State Championships
Round 10
145
12/13
W
F 2-0 4:11
S. Williams
Bethel High School
ASAA 2014 123A State Championships
Round 9
145
12/12
L
DEC 2-1
H. Boyer
Thunder Mountain High School
ASAA 2014 123A State Championships
round 3
145
12/12
W
DEC 6-5
G. Sorenson
Grace Christian High School
ASAA 2014 123A State Championships
Round 1 Preliminaries 16 man
145
12/06
W
F 3-0 4:00
H. Fitch
Craig High School
Southeast Region Tournament 2014
3/4 and 5/6
145
12/06
W
F 2-0 2:30
M. Hoppe
Klawock High School
Southeast Region Tournament 2014
Consolation Semifinal
145
12/06
L
DEC 13-8
J. Brooks
---
Southeast Region Tournament 2014
Semifinals
145
12/05
W
DEC 8-6 SV
T. Tripple
Thorne Bay High School
Southeast Region Tournament 2014
Quarterfinals
145
12/05
W
F 2-0 1:08
N. Meyer
Ketchikan High School
Southeast Region Tournament 2014
Round 2 Championship
145
11/09
W
F 5-0 3:17
B. Tulcey
Sitka High School
MEHS Invitational
Placements
145
11/08
W
MD 12-1
J. Young
---
MEHS Invitational
---
145
11/08
L
DEC 8-3
J. Brooks
---
MEHS Invitational
Quarters
145
11/08
W
TF 18-2 4:14
M. Ballard
Craig High School
MEHS Invitational
Round 4
145
11/08
L
DEC 5-4
H. Boyer
Thunder Mountain High School
MEHS Invitational
Round 3
145
11/07
W
F 6-0 3:08
N. Johnson-Edwards
Mt Edgecumbe High School
MEHS Invitational
Round 2
145
10/19
L
DEC 4-3
S. Williams
---
2014 Petersburg High School Invitational
Placement Matches (32 Man)
152
10/18
W
DEC 5-0
J. Young
---
2014 Petersburg High School Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
152
10/18
L
F 0-0 3:30
G. Eakin
---
2014 Petersburg High School Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
152
10/18
W
F 0-0 2:30
N. Johnson-Edwards
Mt. Edgecumbe High School
2014 Petersburg High School Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
10/18
W
F 2-0 0:14
J. Kohler
Juneau Douglas High School
2014 Petersburg High School Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
10/12
L
DEC 1-0
W. Patten
Craig High School
Metlakatla Round Robin
Round 5 (6 Man)
152
10/11
L
MD 12-0
B. Ware
Petersburg
Metlakatla Round Robin
Round 4 (6 Man)
152
10/11
W
F 0-0 1:40
R. Tolson
Hydaburg High School
Metlakatla Round Robin
Round 3 (6 Man)
152
10/11
L
DEC 7-4
H. Fitch
Craig High School
Metlakatla Round Robin
Round 2 (6 Man)
152
10/11
W
F 0-0 1:40
R. Whitehead
Juneau Douglas High School
Metlakatla Round Robin
Round 1 (6 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024