Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Brittingham
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2018-2019
Team Name
Crown Point
Crown Point
Skyline Ranch
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
FOR 0-0
Z. Nixdorf
San Tan Heights
2024 FUSD K8 Championships
Placement Matches (8 Man)
95
05/04
L
F 2-0 0:14
B. Matson
Circle Cross Ranch
2024 FUSD K8 Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
95
05/04
W
DEC 6-2
Z. Nixdorf
San Tan Heights
2024 FUSD K8 Championships
Quarterfinals (8 Man)
95
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
F 3-0 2:47
M. Rivas
Hammond Clark
Lake County Championships
Quarter Final Wrestleback-(4th WB) ONLY
285
01/05
W
F 2-6 4:14
C. Vazquez
Whiting
Lake County Championships
3rd Round Wrestlebacks ONLY
285
01/05
W
FOR 0-0
Forfeit
Lake Station
Lake County Championships
2nd Wrestleback ONLY
285
01/05
L
F 2-0 0:20
C. Austgen
Lowell
Lake County Championships
Round of 16 (Round 2 Champ) & 1st Rd WB
285
01/05
W
FOR 0-0
Forfeit
Hammond Gavit
Lake County Championships
Prelims (Round of 32) Round 1
285
12/29
W
F 0-4 2:52
H. Lewter
Hammond Gavit
John Willems Memorial Super Duals
Round 1 (6 Team)
285
12/15
L
F 2-0 1:59
L. Tatalovich
Boone Grove
Carnahan
Placement Matches (8 Man)
285
12/15
L
F 4-2 3:05
J. Moore
Fairhaven Christian
Carnahan
2nd Wrestleback (8 Man)
285
12/15
W
F 2-0 0:47
D. Zuniga
Hanover Central
Carnahan
Semis & 1st WB (8 Man)
285
12/15
L
F 2-0 0:33
J. Martinez
East Chicago
Carnahan
Quarterfinals (8 Man)
285
12/01
L
F 2-0 2:25
S. Wertz
Noblesville
Shamrock Duals
Round 3 (16 Team)
285
12/01
L
F 2-0 1:45
J. Williams
---
Shamrock Duals
Round 4 (16 Team)
285
12/01
L
F 4-4 3:44
C. Fleming
Homestead
Shamrock Duals
Round 2 (16 Team)
285
12/01
L
F 5-0 0:46
D. Gregory
Lawrence Central
Shamrock Duals
Round 1 (16 Team)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020