Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Schoenherr
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
W
DEC 7-0
B. Leffler
Fennimore
WIAA Team State
D1/D2/D3 Finals (Sat 3:00 p.m.)
285
02/24
W
DEC 2-1
L. Bredeson
Darlington/Black Hawk
2019 WIAA Individual State
Championship (Sat 5:00 p.m.)
D3-285
02/23
W
F 4-1 1:02
M. Gore
Athens
2019 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D3-285
02/22
W
F 2-0 2:39
T. Gaffey
Saint Croix Falls
2019 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-285
02/22
W
F 2-0 0:51
C. Berra
Aquinas
2019 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-285
02/17
W
F 2-0 1:21
M. Gore
Athens
WIAA D3 Sect @ Bonduel
2nd Place Match (8 Man)
285
02/16
W
F 2-0 0:56
J. Eighmy
Elcho
WIAA D3 Sect @ Bonduel
1st & 3rd (8 Man)
285
02/16
W
F 2-0 1:15
A. Uttecht
---
WIAA D3 Sect @ Bonduel
1st Wrestleback (8 Man)
285
02/16
L
FOR 0-0
B. Martinson
Coleman
WIAA D3 Sect @ Bonduel
Semis (8 Man)
285
02/16
W
F 2-0 0:52
C. Armstrong
Florence/Niagara
WIAA D3 Sect @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
285
02/13
L
DEC 5-3
B. Martinson
Coleman
WIAA D3 Team Sect. @ Auburndale
Finals (4 Team)
285
02/09
W
F 5-0 1:03
M. Gore
Athens
WIAA D3 Reg 1 @ Edgar
1st, 3rd, 5th (8 Man)
285
02/09
W
F 2-0 0:55
R. Mckibben
---
WIAA D3 Reg 1 @ Edgar
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
01/26
W
F 0-0 0:37
M. Gore
Athens
Marawood Conference Tournament
Finals
285
01/26
W
F 0-0 1:31
P. Renken
Chequamegon
Marawood Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/25
W
F 2-0 1:28
R. Mckibben
---
Edgar @ Stratford
Round 1
285
01/05
W
F 0-0 0:32
L. Abrahamson
Denmark
63rd Fred Lehrke Wrestling Tournament
Round 5 (6 Man)
285
01/05
W
F 0-0 0:53
J. Johnson
---
63rd Fred Lehrke Wrestling Tournament
Round 4 (6 Man)
285
01/05
W
F 0-0 1:16
H. Larson
Tomah
63rd Fred Lehrke Wrestling Tournament
Round 3 (6 Man)
285
01/05
W
F 0-0 1:17
S. Hassamer
Stanley-Boyd
63rd Fred Lehrke Wrestling Tournament
Round 2 (6 Man)
285
01/05
W
F 0-0 0:27
B. Tepp
Xavier
63rd Fred Lehrke Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
285
12/30
L
F 5-2 4:14
L. Zschernitz
Spencer/Columbus Catholic
Bi-State Classic
1st Place
285
12/29
W
DEC 7-6
D. Meurett
Mauston
Bi-State Classic
Round 7 Semis(2) (Session #3B)
285
12/29
W
F 2-0 1:21
T. Seymour
West Allis Central
Bi-State Classic
Round 5.1 Quarterfinals (Session #2B)
285
12/28
W
DEC 3-0
M. Douglas
Belmont/Platteville
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
285
12/28
W
F 2-0 0:41
T. Low
Auburndale
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
285
12/22
W
F 2-0 0:38
G. Dollarhyde
Chippewa Falls
Stanley-Boyd Pre-Holiday Duals
Champ. Round 1
285
12/21
W
F 5-0 1:59
S. Hassamer
Stanley-Boyd/Owen-Withee
Stanley-Boyd Pre-Holiday Duals
Champ. Round 1
285
12/01
W
F 2-0 0:51
W. Weise
---
Schoenerr Duals
Champ. Round 1
---
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/04
W
F 2-0 0:28
K. Foster
Boscobel
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
285
03/02
W
MD 11-0
C. Gearhart
St. Croix Falls
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
220
03/02
W
MD 11-0
B. Leffler
Fennimore
WIAA Team State
D1/D2/D3 Finals (Sat 3:00 p.m.)
285
02/24
W
F 2-0 0:51
J. Chadwick
Marshall
2018 WIAA Individual State
3rds
D3-220
02/24
W
DEC 7-1
J. Horihan
Aquinas
2018 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D3-220
02/23
W
F 2-0 0:41
F. Koeppel
Mishicot
2018 WIAA Individual State
D2/D3 Cons. Round 1 (Fri. 2:45 p.m.)
D3-220
02/23
L
F 9-3 4:42
N. Wieczorek
Clear Lake
2018 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D3-220
02/23
W
DEC 6-0
G. Wilmot
Riverdale
2018 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-220
02/19
W
DEC 6-1
D. Venzke
---
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
2nd Place Match (8 Man)
220
02/18
W
F 2-0 1:20
J. Zeitler
---
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
1st & 3rd (8 Man)
220
02/18
L
F 5-1 4:30
B. Holderman
---
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
Semis (8 Man)
220
02/18
W
F 2-0 1:13
D. Bukovic
Crandon
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
220
02/17
W
F 2-0 1:01
C. Wussow
Bonduel
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
1st Wrestleback (8 Man)
220
02/13
W
DEC 4-3
B. Martinson
Coleman
WIAA D3 Team Sect. @ Coleman
Finals (4 Team)
285
02/10
W
DEC 5-0
D. Venzke
---
WIAA D3 Reg. 2 @ Auburndale
1st, 3rd, 5th (8 Man)
220
01/27
W
DEC 2-1
D. Venzke
---
Marawood Conference Tournament
Finals
220
01/27
W
F 0-0 0:38
M. Hoyt
Edgar
Marawood Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
220
01/13
W
DEC 9-3
M. Travis
---
2018 Freedom Irish Invitational
3rd place
220
01/13
L
F 3-0 5:58
H. Luepke
---
2018 Freedom Irish Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/13
W
F 8-0 3:40
M. Cedano
Two Rivers
2018 Freedom Irish Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/13
W
F 4-0 0:39
O. Poehler
Medford
2018 Freedom Irish Invitational
Round 1 (16 Man)
220
01/10
W
F 2-0 0:10
G. Johnson
D.C. Everest
Stratford Multi Dual
Champ. Round 1
220
01/06
W
F 0-0 2:32
A. Salemme
---
62nd Fred Lehrke Invitational
Placement Matches (8 Man)
220
01/06
W
F 0-0 1:37
S. Hasenohrl
---
62nd Fred Lehrke Invitational
Cross Bracket (8 Man)
220
01/06
W
F 0-0 1:44
B. Polomis
---
62nd Fred Lehrke Invitational
Round 3 (8 Man)
220
01/06
W
DEF 0-0
G. Johnson
---
62nd Fred Lehrke Invitational
Round 2 (8 Man)
220
01/06
W
F 0-0 0:37
T. Krizan
Stanley-Boyd
62nd Fred Lehrke Invitational
Round 1 (8 Man)
220
01/02
W
F 2-0 2:35
O. Flaherty
Superior
Stanley-Boyd Duals
Champ. Round 1
220
12/31
W
DEC 9-2
J. Stewart
Lakeville South
Bi-State Classic
3rd Place
220
12/30
W
DEC 9-5
R. Ryan
Waunakee
Bi-State Classic
Round 10 WB (Session #3E)
220
12/30
L
F 3-2 5:05
H. Luepke
Spencer/Columbus Catholic
Bi-State Classic
Round 7 Semis(1) (Session #3B)
220
12/30
W
DEC 9-4
A. Brost
Marshfield
Bi-State Classic
Round 5.1 Quarterfinals (Session #2B)
220
12/29
W
DEC 8-1
D. Gibbons
Pulaski
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
220
12/29
W
F 2-0 1:07
J. Hein
Muskego
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
220
12/09
W
F 2-0 1:10
G. Williamson
Freedom
2017 Dells Duals Classic
Round 3 (6 Team)
220
12/09
W
F 3-0 4:34
S. Jansen
---
2017 Dells Duals Classic
Round 5 (6 Team)
220
12/09
W
DEC 8-4
B. Connolly
Slinger
2017 Dells Duals Classic
Round 4 (6 Team)
220
12/09
W
DEC 6-3
G. Miller
---
2017 Dells Duals Classic
Round 1 (6 Team)
220
12/05
W
F 0-0 0:29
I. Upson
Phillips
Stratford Multi Dual
Champ. Round 1
220
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
MD 10-1
T. Kaschub
Fennimore
WIAA Team State
D1/D2/D3 Finals (Sat 3:00 p.m.)
182
03/03
L
MD 17-6
H. Vandenbush
---
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
182
02/14
W
DEC 2-1
J. Pillath
Coleman
WIAA D3 Team Sect B @ Amherst
Semifinals (4 Team)
182
02/11
L
DEF 0-0
H. Myers
Pittsville
WIAA D3 Reg. 2- Athens
1st, 3rd, 5th (8 Man)
182
02/11
L
DEC 10-8
M. Westfall
---
WIAA D3 Reg. 2- Athens
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
182
01/28
W
MD 9-0
H. Myers
Pittsville
2017 Marawood Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
182
01/28
W
MD 14-0
K. Calloway
Marathon
2017 Marawood Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
182
01/28
L
DEC 5-2
C. Westfall
---
2017 Marawood Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
182
01/28
W
F 0-0 0:46
A. Hansen
Phillips
2017 Marawood Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
182
01/21
W
F 10-0 2:47
R. Ullmer
---
Denmark @ Stratford
Round 1
182
01/20
L
DEC 4-1
D. Smerchek
---
Stratford @ Luxemburg-Casco
Round 1
182
12/30
L
F 2-2 4:53
D. Hennessey
Iowa-Grant/Highland
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
182
12/29
W
F 4-2 2:37
C. Haden
Tomah
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
182
12/29
L
F 6-4 4:57
C. Schwartz
Muskego
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
182
12/29
W
F 2-2 0:49
E. Johnson
River Valley
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
182
12/10
L
MD 10-1
C. Brouillette
Random Lake
2016 Dells Duals Classic
Round 1 (6 Team)
182
12/10
W
DEC 7-1
S. Wallace
Mineral Point
2016 Dells Duals Classic
Round 4 (6 Team)
182
12/10
W
MD 13-3
T. Helland
Stoughton
2016 Dells Duals Classic
Round 5 (6 Team)
182
12/10
W
F 2-0 1:15
N. Balistriee
Slinger
2016 Dells Duals Classic
Round 2 (6 Team)
182
12/10
W
MD 13-5
S. Pastorius
Lomira
2016 Dells Duals Classic
Round 3 (6 Team)
182
12/04
W
F 2-0 1:33
J. Woodhull
Chippewa Falls
Stratford
Champ. Round 1
182
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
MD 12-2
T. Kaschub
Fennimore
2016 WIAA Team State
D1/D2/D3 Finals (Sat 3:00 p.m.)
170
02/16
W
F 5-0 1:59
T. Theison
Crandon
WIAA D3 Team Sect B @ Manawa
Semifinals
170
02/13
L
F 0-0 1:53
A. Lemanski
Edgar
WIAA D3 Reg. 2- Edgar
2nd Place Match (8 Man)
170
02/13
W
F 0-0 1:39
J. Sedivy
Marathon
WIAA D3 Reg. 2- Edgar
1st, 3rd, 5th (8 Man)
170
02/13
L
F 0-0 1:49
M. Westfall
---
WIAA D3 Reg. 2- Edgar
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
02/13
W
F 0-0 1:59
P. Montgomery
---
WIAA D3 Reg. 2- Edgar
Quarterfinals (8 Man)
170
02/03
L
F 2-0 0:15
M. Brockman
---
Stratford @ New Lisbon
Round 1
170
01/30
L
F 4-2 2:45
M. Westfall
Athens
Marawood Conference Meet 2016
Finals
170
01/30
W
DEC 8-2
J. Schneeberger
Marathon
Marawood Conference Meet 2016
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/30
W
F 9-0 2:55
M. Schwanebeck
Pittsville
Marawood Conference Meet 2016
Quarterfinals (8 Man)
170
12/29
L
DEC 7-6
C. Deja
---
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
170
12/29
W
F 7-0 2:10
S. Britt
North Crawford/Seneca
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
170
12/29
L
F 5-0 1:39
L. Buckles
---
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
170
12/12
W
DEC 7-2
P. Young
Marshfield
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Round 1 (8 Team)
170
12/12
L
DEC 4-3
M. May
---
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Placement Matches (8 Team)
170
12/12
L
F 0-0 1:04
N. White
D.C. Everest
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Cross Bracket (8 Team)
170
12/12
L
F 0-0 1:38
B. Yineman
Neenah
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Round 3 (8 Team)
170
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021