Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Miller
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Birch Run
Birch Run Middle School
Duval
Illinois
Jacksonville
Jacksonville (H.S.)
Jacksonville HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
DEC 4-2
G. Loveless
Thoroughbred Wrestling Academy (TWA)
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 8 - QF
156-156 B
03/16
L
Replay
F 5-0 1:06
E. Schletzbaum
Effingham Wrestling Club
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 4
156-156 B
02/10
L
DEC 1-0 UTB
E. Freeman
Mattoon
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
02/10
W
F 7-7 5:16
T. Williams
Springfield (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
2nd Wrestleback (16 Man)
165
02/03
L
F 2-4 3:21
E. Anderson
Rochester
IHSA 2A Regional @ Bethalto (Civic Memorial)
Placement Matches
165
02/03
W
F 7-0 3:37
C. Trowbridge
Highland
IHSA 2A Regional @ Bethalto (Civic Memorial)
Consi Semis
165
02/03
L
F 7-0 3:42
J. WOJCIKIEWICZ
Bethalto (Civic Memorial)
IHSA 2A Regional @ Bethalto (Civic Memorial)
Semis and WB3
165
02/03
W
F 0-0 1:14
E. Rusher
Taylorville
IHSA 2A Regional @ Bethalto (Civic Memorial)
Quarters and WB1
165
01/27
W
DEC 7-6
M. Milestone
Chatham glenwood
Quincy Notre Dame
Placement Matches (16 Man)
165
01/27
W
F 0-0 2:55
N. Aplogan
Camp Point
Quincy Notre Dame
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/27
W
F 0-0 0:52
R. Trego
Monmouth - United
Quincy Notre Dame
2nd Wrestleback (16 Man)
165
01/27
L
F 0-0 1:44
O. Uppinghouse
Quincy Senior High
Quincy Notre Dame
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/27
W
F 0-0 3:10
J. Phelps
Warsaw
Quincy Notre Dame
Round 1 (16 Man)
165
01/26
L
DEC 6-5
E. Smith
Chatham (Glenwood)
Glenwood/Jacksonville/Rochester/U-High
Round 1
165
01/26
W
F 5-0 2:55
T. Meredith
Normal (University)
Glenwood/Jacksonville/Rochester/U-High
Round 1
165
01/19
W
F 2-0 0:53
T. Sampson
Rochester
Rochester/Jacksonville/Lincoln
Round 1
175
01/19
W
F 4-1 3:21
S. Aukamp
Lincoln
Rochester/Jacksonville/Lincoln
Round 1
175
01/13
W
DEC 4-2 SV
W. White
Pittsfield
Quincy Invitational
Placement (8 Man)
165
01/13
W
FOR 0-0
C. Muder
QHS JV
Quincy Invitational
Semis & WB (8 Man)
165
01/13
L
DEC 5-3
C. Griffin
Camp Point (Central)
Quincy Invitational
Quarterfinals (8 Man)
165
01/13
L
F 8-4 5:56
K. Williams
Cahokia (H.S.)
Quincy Invitational
Round 3 (8 Man)
165
01/13
L
F 5-0 0:30
O. Uppinghouse
Quincy Senior
Quincy Invitational
Round 2 (8 Man)
165
01/13
W
MD 10-2
W. White
Pittsfield
Quincy Invitational
Round 1 (8 Man)
165
01/12
W
F 1-0 5:41
L. Drew
Decatur (MacArthur)
Rochester/MacArthur/Eisenhower/Jacksonville
Round 1
165
01/05
L
DEC 14-12 SV
C. Griffin
Camp Point (Central)
Jacksonville (H.S.) @ Camp Point (Central)
Round 1
165
01/03
W
F 0-0
J.
Warsaw
Warsaw @ Jacksonville (H.S.)
Round 1
175
01/03
L
F 8-2 0:47
B. GRIFFIN
Bethalto (Civic Memorial)
CM/Collinsville/Jacksonville
Round 1
165
01/03
W
F 2-0 1:30
M. Tongay
Collinsville
CM/Collinsville/Jacksonville
Round 1
175
12/30
L
F 4-1 1:25
N. Maloy
Galesburg
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Placement (32 Man)
165
12/30
W
F 7-2 3:46
J. Marshall
Jerseyville
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Semis & WB (32 Man)
165
12/29
W
DEC 7-6
G. Baros
Marengo
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Quarters & WB (32 Man)
165
12/29
W
DEC 8-2
M. Summers
Harvey-Thornton
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Round 2 Champ (32 Man)
165
12/29
L
DEC 5-3 TB1
V. Reyes
Normal Community
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Round 1 (32 Man)
165
12/15
L
F 2-0 1:11
J. Crowder
Springfield (Lanphier)
Jacksonville/Southeast/Lanphier
Round 1
175
12/13
W
F 6-0 2:59
M. Griffin
Williamsville
Jacksonville/ISVI Routt/Williamsville
Round 1
175
12/08
W
DEC 2-0
A. Medrano
Beardstown
Beardstown/Jacksonville/West Hancock
Round 1
175
12/02
L
F 0-0 0:17
J. Deutch
Waterloo
2023 Steve Bradley Invitational
2nd Wrestleback (24 Man)
175
12/02
L
F 5-0 2:40
K. Harris
Springfield High School
2023 Steve Bradley Invitational
quarters
175
12/02
W
DEC 7-1
P. Robinson
Benton
2023 Steve Bradley Invitational
R2
175
12/02
W
F 5-0 1:31
W. Falkenburry
Murphysboro
2023 Steve Bradley Invitational
Pre
175
11/30
L
MD 11-0
C. McCoy
Petersburg (PORTA)
Petersburg (PORTA) @ Jacksonville (H.S.)
Round 1
175
11/30
W
MD 12-0
O. Lentz
Hillsboro
Hillsboro @ Jacksonville (H.S.)
Round 1
175
11/28
L
F 6-8 4:57
B. Marable
Pittsfield
Jacksonville/Pittsfield/Jerseyville
Round 1
175
11/28
L
F 5-2 2:08
C. Chin
Jerseyville (Jersey)
Jacksonville/Pittsfield/Jerseyville
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 6-0 2:04
B. Landau
Edwardsville
IWCOA 2023 S Sect Granite City
Round 5
152
03/04
W
F 5-5 4:27
J. Manning
Waterloo
IWCOA 2023 S Sect Granite City
Round 4
152
03/04
L
F 7-0 1:35
L. Mccoy
Civic Memorial
IWCOA 2023 S Sect Granite City
Round 2
152
01/28
L
DEC 9-4
J. Oitker
Pittsfield
Quincy Notre Dame
Quarters & WB (32 Man)
152
01/28
L
F 0-0 1:51
J. McElwee
Monmouth - United
Quincy Notre Dame
Round 2 Champ (32 Man)
152
01/22
W
TF 18-1 2:18
D. PATRICK
Charles H. Flowers
WINTER BLITZ 2023
championship
152
01/21
W
MD 17-3
J. Hicks
Dr. Henry A. Wise Jr.
WINTER BLITZ 2023
Semis
152
01/21
W
TF 17-1 2:32
J. Jones
Frederick Douglass-PG
WINTER BLITZ 2023
QUARTERS
152
01/14
W
F 0-0 2:51
C. Limardo
Seneca Valley
2023 Panther Invitational Tournament
Championship Final
152
01/14
L
F 0-0 1:18
C. Thornton
Mt. Zion
2023 Glenwood JV Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/14
L
F 0-0 4:24
A. Moore
Auburn/ New Berlin
2023 Glenwood JV Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/14
W
F 0-0 1:56
C. Flickenger
Sherwood
2023 Panther Invitational Tournament
Championship Semifinals & Consolation Round 2
152
01/14
W
F 0-0 1:46
M. Maggard
Lanphier
2023 Glenwood JV Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/14
W
F 0-0 4:50
H. Allen
Easton
2023 Panther Invitational Tournament
Championship Quarterfinals (Round of 8)
152
01/13
W
F 0-0 1:02
O. Shirzoi
Albert Einstein
2023 Panther Invitational Tournament
Championship Round of 16
152
12/17
W
F 0-0 3:04
O. Evans
Auburn
Bob Mansell Memorial Tourney
Placement
152B
12/17
W
F 0-0 0:35
D. Lopez
Beardstown
Bob Mansell Memorial Tourney
Round 5 (10 Man)
152B
12/17
W
F 0-0 1:15
P. Schroeder
ROWVA / Williamsfield(CO-OP)
Bob Mansell Memorial Tourney
Round 4 (10 Man)
152B
12/17
W
DEC 7-0
N. Aplogan
Camp Point (Central)
Bob Mansell Memorial Tourney
Round 3 (10 Man)
152B
12/17
W
F 2-0 0:48
A. Fulcher
Petersburg (PORTA)
Bob Mansell Memorial Tourney
Round 1 (10 Man)
152B
12/10
L
F 2-0 0:32
C. Cunningham
Freeland Middle School
TVC Middle School Overall
4th Wrestleback (16 Man)
167
12/10
W
MD 8-0
D. Salvatore
Alma Middle School
TVC Middle School Overall
Semis & 3rd WB (16 Man)
167
12/10
W
F 7-0 2:06
C. Hinson
Bullock Creek Middle School
TVC Middle School Overall
2nd Wrestleback (16 Man)
167
12/09
L
F 2-0 0:25
B. Bott
Alma Middle School
TVC Middle School Overall
Quarters & 1st WB (16 Man)
167
12/09
W
F 2-0 0:26
D. Scoggins
Swan Valley Middle School
TVC Middle School Overall
Round 1 (16 Man)
167
12/03
L
F 2-0 1:27
B. Bott
Alma
St. Louis Middle School Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
167
12/03
W
F 2-0 0:22
E. Ward
St. Louis
St. Louis Middle School Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
167
12/03
L
F 0-2 1:49
F. Irvin
Shepherd
St. Louis Middle School Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
167
12/03
W
F 2-0 0:53
I. Sulfridge
Freeland
St. Louis Middle School Tournament
Round 1 (16 Man)
167
11/26
L
Replay
DEC 1-0
A. Phillips
Alton (Sr.)
Tom Carmody
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
11/26
W
Replay
F 2-0 1:01
A. Ladon
Vandalia
Tom Carmody
2nd Wrestleback (16 Man)
152
11/26
W
Replay
DEC 6-1
C. Stevens
Springfield (H.S.)
Tom Carmody
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
11/26
L
Replay
F 2-0 1:19
D. Culpepper
Vandalia
Tom Carmody
Round 1 (16 Man)
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 2-0 0:40
J. Deutch
Waterloo
IWCOA 2022 S Sect Granite City
Round 4
138
03/05
L
F 6-0 1:59
L. Thomas
O`Fallon
IWCOA 2022 S Sect Granite City
Round 2
138
02/26
W
F 8-0 2:36
L. Ford
Auburn
IWCOA 2022 S Reg Lanphier
Placement Matches (8 Man)
138
02/26
W
F 5-0 1:48
D. Cameron
---
IWCOA 2022 S Reg Lanphier
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/26
L
F 0-0 0:20
G. Derhake
Quincy Senior
IWCOA 2022 S Reg Lanphier
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/26
W
F 0-2 1:00
L. Ford
Auburn
IWCOA 2022 S Reg Lanphier
Quarterfinals (8 Man)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020