Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Comstock Krenz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
North Dakota Gold (M)
Team North Dakota Prime
Vision Quest
Williston
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 2-0 1:32
B. Kringlie
Bismarck
ND Class A State Indv Tournament
Placement Matches (32 Man)
182
02/19
W
DEC 8-6 SV
J. Boehm
Bismarck Century
ND Class A State Indv Tournament
Semis
182
02/19
W
DEC 11-5
J. Redfearn
Valley City
ND Class A State Indv Tournament
Quarters
182
02/18
W
F 2-0 1:45
C. Lamb
West Fargo
ND Class A State Indv Tournament
Rnd 16 and WB1
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
FOR 0-0
N. Fiedler
Watford City
ND Class A West Region
4th WB (16man)
170
02/15
L
DEC 10-9
J. Boehm
Bismarck Century
ND Class A West Region
Semis & 3rd WB
170
02/15
W
DEF 7-1 3:02
J. Barnhardt
Mandan
ND Class A West Region
Quarters & 1st WB
170
12/07
L
FOR 0-0
S. Sanchez
Lake Stevens
Sidney Eagle Invitational 2019
2nd WB (16 Man) & 4th WB (32 Man)
170
12/07
L
FOR 0-0
W. Jungclaus
Rapid City
Sidney Eagle Invitational 2019
Quarters / 1st WB (16 Man) / 3rd WB (32 Man)
170
12/06
L
F 0-0 0:01
R. Burns
Colstrip
Sidney Dual Tournament
Champ. Round 1
170
12/06
W
F 2-0 0:35
E. Lubken
Dickinson
Williston @ Dickinson
Round 1
170
11/27
L
DEC 8-4
C. Burke
Minot
Minot @ Williston
Round 1
170
11/23
W
F 2-0 0:22
B. Gourneau
Turtle Mountain
Williston @ Turtle Mountain
Round 1
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
L
DEC 6-4
T. Carson
IndianaMat Gld
2019 AAU Scholastic Duals
Round 4 (8 Team)
182
06/19
W
F 2-0 1:52
A. Fouse
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 7 (8 Team)
182
06/19
L
F 4-0 3:27
B. Damiani
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
182
06/19
W
F 2-0 1:44
A. Suess
Misfits Black
2019 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
182
06/19
W
F 4-2 2:47
J. Zovistoski
Mean Machine
2019 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
182
06/19
L
F 12-0 5:50
L. Jenness
Iowa Gold
2019 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
182
06/19
L
F 2-0 1:29
A. Fouse
---
2019 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
182
06/19
L
F 2-0 1:48
D. Roberts
MAWA Point Blue
2019 AAU Scholastic Duals
Round 2 (8 Team)
182
06/19
L
F 2-0 1:27
E. Sheeren
---
2019 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
182
02/16
L
DEC 6-3
T. Nordby
Dickinson
ND Class A State Indv Tournament
3rd, 5th, 7th Place
160
02/16
W
DEC 9-4
C. Chloupek
---
ND Class A State Indv Tournament
4th WB
160
02/16
L
DEC 7-5
K. Booker
Fargo Davies
ND Class A State Indv Tournament
Semis
160
02/14
W
MD 10-1
B. Stevens
Grand Forks Central
ND Class A State Indv Tournament
Quarters
160
02/14
W
F 8-0 4:42
J. Browning
---
ND Class A State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
160
02/09
L
DEC 8-6
K. Reisenauer
---
ND Class A West Region
3rd,5th,7th
160
02/09
W
DEC 8-4
J. Lennon
Minot
ND Class A West Region
4th WB (16man)
160
02/09
L
DEC 8-6
C. Burke
Minot
ND Class A West Region
Semis & 3rd WB
160
02/09
W
F 9-0 0:17
J. Browning
---
ND Class A West Region
Quarters & 1st WB
160
01/29
W
F 6-0 1:46
A. Richter
---
Williston @ Bismarck St Mary`s
Round 1
160
01/18
L
F 3-9 5:12
B. Stevens
Grand Forks Central
2019 Metro Duals
Round 1 (6 Team)
160
01/18
W
DEC 7-5
P. Vilandre
---
2019 Metro Duals
Round 2 (6 Team)
160
01/18
W
F 4-0 3:54
J. Browning
---
2019 Metro Duals
Round 1 (6 Team)
160
01/18
W
F 2-0 0:29
K. Page
West Fargo Sheyenne
2019 Metro Duals
Round 4 (6 Team)
160
01/11
L
MD 11-3
K. Reisenauer
---
Mandan @ Williston
Round 1
160
01/05
L
DEC 4-2
E. Hopes
Sidney
Bismarck Rotary
Semis & 4th WB
160
01/04
L
MD 9-0
W. Jarrott
---
Bismarck Rotary
Quarters (32 Man)
160
01/04
W
DEC 6-2
L. Thorson
Watertown
Bismarck Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/04
W
F 5-0 1:53
C. Glatt
---
Williston @ Bismarck
Round 1
170
01/03
W
F 9-0 2:30
K. Giudice
Bismarck Legacy
Williston @ Bismarck Legacy
Round 1
160
12/23
L
MD 14-4
T. Dean
---
Williston @ Sidney / Fairview
Round 1
170
12/14
L
F 4-6 2:42
C. Usher
---
Dickinson @ Williston
Round 1
170
12/08
L
DEC 8-3
M. Grace
---
2018 Rapid City Invitational
Placement Matches (32 Man)
170
12/08
L
DEC 3-1
C. Brink
---
2018 Rapid City Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
170
12/08
W
F 4-8 5:24
C. Usher
---
2018 Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
170
12/08
W
F 2-1 2:18
T. Lien
Huron
2018 Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
12/08
W
F 5-0 2:33
C. Bickerdyke
Belle Fourche
2018 Rapid City Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
170
12/07
L
MD 11-1
C. Brink
---
2018 Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/07
W
F 2-0 1:07
T. Ellefson
Douglas
2018 Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
170
12/01
L
DEC 7-5
P. Morton
Billings Senior
Sidney Eagle Invitational 2018
2nd WB (16 Man) & 4th WB (32 Man)
170
12/01
W
FOR 0-0
J. D`Agostino
---
Sidney Eagle Invitational 2018
Quarters / 1st WB (16 Man) / 3rd WB (32 Man)
170
12/01
L
F 9-1 3:18
C. Blaede
Colstrip
Sidney Eagle Invitational 2018
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
11/30
L
DEC 7-6
N. Demery
Turtle Mountain
Turtle Mountain @ Williston
Round 1
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
W
F 9-8 5:14
J. Luckritz
Iowa White
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 5 (6 Team)
152
03/30
W
DEC 6-3
J. Pietarila
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 1 (3 Team)
152
03/30
L
DEC 4-2
W. Jacobs
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 3 (6 Team)
152
03/30
W
F 7-3 4:38
V. Branan
Iowa Gold
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 1 (6 Team)
152
03/30
W
DEC 8-5
D. Vodicka
Nebraska Black
2018 AAU 9-10 National Duals
Finals (2 Team)
152
03/30
W
DEC 8-3
P. Schier
South Dakota Blue
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 2 (3 Team)
152
03/30
L
DEC 5-4
J. Kraus
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 4 (6 Team)
152
03/30
L
F 3-2 1:51
B. Burrus
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 2 (6 Team)
152
02/16
L
DEC 15-12
G. Roaldson
Bismarck High
ND Class A State Indv Tournament
2nd WB
152
02/16
W
MD 15-2
E. Bridgeford
Grand Forks Central
ND Class A State Indv Tournament
1st WB
152
02/15
L
F 2-0 1:43
M. Rader
Bismarck Century
ND Class A State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
152
02/10
W
F 2-0 0:27
J. Torgerson
---
ND Class A West Region
3rd,5th,7th
152
02/10
L
MD 11-1
C. Hanson
---
ND Class A West Region
Semis & 3rd WB
152
02/10
W
MD 13-0
H. Jacobsen
Bismarck Legacy
ND Class A West Region
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/10
L
F 7-0 3:28
I. Berger
Mandan
ND Class A West Region
Quarters & 1st WB
152
02/10
W
F 7-0 3:37
C. Huebner
Jamestown
ND Class A West Region
Round 1 (16 Man)
152
01/19
W
DEC 5-2
P. Vilandre
---
2018 Metro Duals
Round 4 - 9am Sat
152
01/19
L
DEC 12-9
T. Hoggarth
---
2018 Metro Duals
Round 5 - 10:30a Sat
152
01/19
L
F 2-0 1:20
B. Mohr
Fargo Davies
2018 Metro Duals
Round 2 - 6pm Fri
152
01/19
L
DEC 9-8
J. Browning
---
2018 Metro Duals
Round 1 - 4:30p Fri
152
01/13
W
F 2-0 0:48
H. Jacobsen
Bismarck Legacy
Bismarck Legacy @ Williston
Round 1
152
01/06
W
F 4-2 2:03
M. Maag
Watertown
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Placement Matches (8 Man)
152B
01/06
W
F 13-3 2:48
H. Jacobsen
Bismarck Legacy
Bismarck Rotary JV & Second Chance
2nd Wrestleback (8 Man)
152B
01/06
W
TF 19-2 3:26
C. Johnston
Devils Lake
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Semis & 1st WB (8 Man)
152B
01/06
L
DEC 7-2
G. Roaldson
Bismarck High School
Bismarck Rotary JV & Second Chance
Quarterfinals (8 Man)
152B
01/05
L
F 11-1 4:54
P. Vilandre
---
Bismarck Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/05
L
F 6-4 2:13
B. Held
Glendive Dawson County
Bismarck Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/05
W
F 13-4 4:16
C. Johnston
Devils Lake
Bismarck Rotary
Round 1 (32 Man)
152
01/05
L
F 4-1 1:40
I. Berger
Mandan
Williston @ Mandan
Round 1
152
12/16
L
F 4-6 4:45
B. Stevens
Grand Forks Central
Valley City Holiday Tournament
WB2
160
12/16
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Mandan
Valley City Holiday Tournament
WB1
160
12/16
W
F 4-1 3:06
G. Lathrop
Wahpeton
Valley City Holiday Tournament
Pigtail Round 2
160
12/16
L
F 2-0 1:18
D. Peterson
Valley City
Valley City Holiday Tournament
Round 1 (16 Man)
160
12/16
W
F 4-2 1:34
B. Reindel
Dickinson
Williston @ Dickinson
Round 1
160
12/16
W
TF 23-8 5:23
J. Wolf
Dickinson
Williston @ Dickinson
Round 1
160
12/09
L
F 2-0 1:33
P. Woffindon
Worland
2017 Rapid City Second Chance Tournament
Round 2 (3 Man)
170 C
12/09
L
F 3-2 3:54
M. Dorris
---
2017 Rapid City Second Chance Tournament
Round 1 (3 Man)
170 C
12/08
L
F 5-0 3:48
B. Holtquist
Milbank
2017 Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/08
L
DEC 7-4
M. Dorris
---
2017 Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
170
12/02
L
F 7-2 2:05
T. Crawford
---
Sidney Eagle Invitational 2017
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
12/02
L
F 4-1 1:44
C. Mattern
---
Sidney Eagle Invitational 2017
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/01
L
F 1-0 3:20
L. Lafountain
---
Williston @ Turtle Mountain
Round 1
170
11/18
L
FOR 0-0
L. Lafountain
---
Minot Early Bird
Round 5 (5 Man)
170
11/18
L
FOR 0-0
C. Rance
---
Minot Early Bird
Round 4 (5 Man)
170
11/18
W
F 4-1 1:47
B. Davis
---
Minot Early Bird
Round 1
170
11/18
L
DEC 13-9 SV
C. Luck
Bishop Ryan
Minot Early Bird
Round 1 (5 Man)
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
MD 14-6
K. Tannahill
---
2017 Heartland National Duals
Finals
160 lbs
04/15
W
F 1:11
G. Sproul
Kansas Airships (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 2
160 lbs
04/15
L
DEC 8-1
O. Warren
South Dakota (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 1
160 lbs
04/14
W
DQ 5:09 SV
J. Certa
IKWF Silver (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 5
160 lbs
04/14
L
DEC 12-10 SV
C. Gripka
Missouri United (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 4
160 lbs
04/14
W
DEC 6-4
G. Moore
Texas Red (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 3
175 lbs
04/14
L
DEC 13-8 SV
H. Eason
Indiana Blue (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 2
160 lbs
04/14
L
DEC 8-1
J. Ruiz
---
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 1
160 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024