Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Clyde Twitty
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
MD 15-4
P. Kamerath
Olympia
SPSL 4A Boys Championships
3rd and 5th Place Matches
195
02/02
L
DEC 5-1
K. Peter
Rogers (Puyallup)
SPSL 4A Boys Championships
4th Wrestleback (16 Man)
195
02/02
L
F 7-1 1:31
L. McKinney
South Kitsap
SPSL 4A Boys Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
02/02
W
MD 13-4
P. Kamerath
Olympia
SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
02/01
W
F 5-2 5:21
N. Dailey
Emerald Ridge
SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
195
01/23
W
F 2-0 3:00
W. Whidby
---
Sumner Dual
Finals (2 Team)
195
12/29
L
DEC 8-2
I. Reavis
WF West
Pacific Coast Wrestling Championships
Cons Round 5
195
12/29
L
F 8-0 4:48
D. Kremer
---
Pacific Coast Wrestling Championships
Quarters Cons Round 4
195
12/29
W
F 4-0 4:53
J. Kessi
Scappoose
Pacific Coast Wrestling Championships
Ch Round 3 Cons Round 2
195
12/28
W
F 2-0 1:25
J. Garcia
---
Pacific Coast Wrestling Championships
Ch Round 2
195
12/20
W
DEC 3-0
L. Carlisle
Bellarmine Prep
Olympia @ Bellarmine Prep
Round 1
195
12/13
W
F 3-2 5:50
S. Husarik
Emerald Ridge
Olympia @ Emerald Ridge
Round 1
195
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 9-5 4:09
L. Stafford
South Kitsap
2018 SPSL 4A Boys Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/03
W
F 5-0 2:39
G. Petersen
---
2018 SPSL 4A Boys Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/03
L
TF 18-0 4:31
N. Carnicle
Sumner
2018 SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/02
W
DEC 5-3
J. Bruce
Sumner
2018 SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
FOR 0-0
J. Ellingson
WFW
2018 Centralia Tiger Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/09
L
F 2-0 0:28
A. Dowell
Adna
2018 Centralia Tiger Classic
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024