Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Katimahmud Goldsmith
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Lakes
Reardan
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-0 0:21
M. Sandberg
Ephrata
Mat Animal Invitational
Quarters & WB (32 Man)
220
01/21
L
F 2-0 0:59
H. Turley
Naches Valley
Mat Animal Invitational
Round 1 (32 Man)
220
01/19
L
F 4-0
N. Hastings
Pomeroy
Ritzville
Round 1
220
01/19
L
TF 19-2
S. Conway
Davenport
Ritzville
Round 1
220
01/14
L
F 8-0 2:06
N. Alatorre
Royal
Tonasket Apple Pie Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/14
W
DEC 4-3
L. Sanchez
Cashmere
Tonasket Apple Pie Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/14
L
F 2-0 1:02
K. West
Darrington
Tonasket Apple Pie Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/14
W
MD 11-3
I. Sosa
Royal
Tonasket Apple Pie Tournament
Round 1 (16 Man)
220
01/07
L
F 2-0 1:11
H. Benedicto
Wapato (Male)
Blackhawk Invite 2023
Quarters & WB (32 Man)
220
01/07
L
F 6-0 3:17
J. Lehman
Rogers (Spokane)
Blackhawk Invite 2023
Round 1 (32 Man)
220
01/07
L
F 2-0 1:53
A. Moore-Carr
Cheney
Reardan @ Cheney
Round 1
220
12/29
L
DEC 5-1
E. Fernandez
Kiona Benton
Royal Boys Christmas Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
12/29
L
F 2-0 1:06
M. Cortez
Wapato
Royal Boys Christmas Tournament
Round 1 (32 Man)
285
12/22
L
DEC 5-1
A. Nellenbach
Lewis and Clark
Tri-County Classic Invite
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
285Boys
12/22
W
F 2-1 2:53
W. Reid
West Valley (Spokane)
Tri-County Classic Invite
Quarters & 1st Cons (16 Man)
285Boys
12/22
L
F 2-0 0:53
G. Chaffee
Medical Lake
Tri-County Classic Invite
Round 1 (16 Man)
285Boys
12/10
L
DEC 9-7 SV
K. Evangelista
Royal City
Leonard Schutte Roundup
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/10
L
F 2-0 0:32
A. Leyva
Wapato
Leonard Schutte Roundup
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/10
W
MD 10-1
C. Eischens
Southridge
Leonard Schutte Roundup
Round 1 (16 Man)
285
11/27
W
F 2-0 1:27
D. Carson
Antioch
Ted DeRousse Individual Tournament
Finals (8 Man)
220 A
11/26
W
F 6-1 3:24
M. Matteucci
Ken. St. Joseph Cath Ac (WI)
Ted DeRousse Individual Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
220 A
11/26
L
F 2-0 0:57
G. Hutchison
Normal West
Ted DeRousse Individual Tournament
Quarterfinals (8 Man)
220 A
11/26
L
F 3-0 3:45
A. Abuzir
Richards High School
Ted DeRousse Team Tournament
Semis (4 Team)
195
11/26
W
F 2-0 0:28
I. Tellado
Zion-Benton
Ted DeRousse Team Tournament
Placement (4 Team)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 10-3 3:43
J. Psaras
---
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
4th Wrestleback (16 Man)
195
02/12
W
DEF 2-2 1:33
E. Jocic
Lombard (Montini)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
02/12
W
F 8-3 5:16
J. Richard
Oak Park (Fenwick)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
2nd Wrestleback (16 Man)
195
02/12
L
DEC 13-10
E. Giron
Wheeling
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
02/12
W
F 4-7 5:47
S. Ryan
Woodstock
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Round 1 (16 Man)
195
11/27
W
DEC 7-4
S. Gomez
Antioch
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 3 (3 Man)
195
11/27
W
DEC 6-4
C. Durbin
Yorkville Christian
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 1 (3 Man)
195
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
F 2-0 0:37
D. Wuske
Lincoln-Way Wrestling Club
Joe Tholl Sr. ELITE
Round 5 (6 Man)
176
12/22
L
F 4-0 1:30
P. Rudolph
Golden Eagles Wrestling Club
Joe Tholl Sr. ELITE
Round 4 (6 Man)
176
12/22
W
F 2-0 2:20
C. Welsh
Tinley Park Bulldogs
Joe Tholl Sr. ELITE
Round 3 (6 Man)
176
12/22
L
DEC 6-4 SV
J. Soliz
---
Joe Tholl Sr. ELITE
Round 2 (6 Man)
176
12/22
L
F 4-1 1:22
G. Perez
---
Joe Tholl Sr. ELITE
Round 1 (6 Man)
176
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024