Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Young Erikson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
Replay
DEC 5-0
B. Ayapan
Bethel High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 8 Cons 5th/6th
112
12/16
L
Replay
F 7-2 1:32
G. iv
Koliganek School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 7 Cons Semi
112
12/16
W
Replay
F 11-2 4:20
S. Love
Susitna Valley Jr/Sr High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 6 Cons Rnd 3
112
12/16
W
Replay
MD 10-2
C. Martin
Dillingham High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 5 Cons Rnd 2
112
12/15
L
Replay
F 4-0 3:53
E. Kirchner
Seward High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 2 Quarterfinals
112
12/15
W
Replay
F 2-0 1:07
J. Fonkert
Dillingham High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 1 Preliminaries
112
12/02
W
MD 12-1
A. Fielden
Soldotna
Nome High School @ Soldotna
Round 1
112
11/18
L
DEC 4-0
E. Kirchner
Seward High School
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
3rd WB (32)
112
11/17
L
F 2-1 3:49
B. Mishler
South Anchorage High School
Lancer Smith Memorial 2023 Varsity Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
112
11/04
W
DEC 6-3
B. Ayapan
Bethel High School
Mountain City Wrestling Invitational
5th Place
112
11/04
L
DEC 5-2
R. Conant
Seward High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 2 cons Semi
112
11/04
W
MD 16-2
C. Martin
Dillingham High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 2 Rd 3 5th WB (32 Man)
112
11/04
W
M FOR 0-0
M. Jr
New Stuyahok
Mountain City Wrestling Invitational
Day 2 Rd 1
112
11/03
L
F 7-4 5:04
B. Ayapan
Bethel High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 4 Quarters
112
11/03
W
F 2-0 1:47
C. Martin
Dillingham High School
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 2
112
11/03
W
F 2-0 0:56
J. Thomas
Buckland
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 1
112
10/28
W
F 4-0 2:05
R. Young
Newhalen
Top Dog Invite
Placement Matches (32 Man)
112
10/28
L
DEC 7-3
R. Conant
Seward High School
Top Dog Invite
Con Semis and 11th, 13th, and15th
112
10/28
W
F 8-1 2:34
J. Carlyle
Soldotna
Top Dog Invite
Round 7
112
10/28
W
F 7-0 1:47
J. Martinez
Palmer High School
Top Dog Invite
Round 5
112
10/28
L
F 8-2 5:36
E. Kirchner
Seward High School
Top Dog Invite
Round 3
112
10/27
W
F 6-0 1:39
W. Whitlatch
Colony High School
Top Dog Invite
Round 2
112
10/21
W
F 2-0 0:22
Z. Foster
Galena Hawks
2023 Nome Wrestling Invite
Round 2 (3 Man)
103-112
10/21
W
DEC 9-5
B. Bradley
Nome High School
2023 Nome Wrestling Invite
Round 1 (3 Man)
103-112
10/14
W
F 10-5 2:21
S. Butte
Bethel
2023 Bethel Scramble - High School
Day 2 Round 3
119
10/14
L
DEC 8-6
D. Johnson
Koliganek School
2023 Bethel Scramble - High School
Day 2 Round 1
119
10/13
W
F 4-4 0:56
D. Brown
Quinhagak
2023 Bethel Scramble - High School
Day 1 Round 2
119
10/13
W
F 5-0 1:01
J. Kameroff
Kalskag
2023 Bethel Scramble - High School
Day 1 Round 1
119
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
DEC 9-2
B. Brown
Quinhagak
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 8 Cons 5th/6th
103
12/17
L
F 9-4 2:38
H. Jimenez
Haines High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 7 Cons Semi
103
12/16
L
F 6-11 2:38
J. Ekamrak
Akiachak
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 4 Semi Bottom
103
12/16
W
F 7-3 2:59
R. Case
Valdez High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 2 Quarterfinals
103
12/16
W
MD 18-4
S. Love
Susitna Valley Jr/Sr High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 1 Preliminaries
103
12/10
W
F 6-4 1:37
J. Thomas
---
ASAA Northern
Placement Matches (8 Man)
103
11/19
L
F 10-0 2:49
A. Alexander
---
Lancer Smith Varsity Invite
3rd Place
103
11/19
L
F 10-0 2:49
A. Alexander
---
Lancer Smith Varsity Invite
3rd Place
103
11/19
W
F 2-0 1:41
S. Strouse
Soldotna
Lancer Smith Varsity Invite
6th Wrestleback (32 Man)
103
11/19
W
F 2-0 1:41
S. Strouse
Soldotna
Lancer Smith Varsity Invite
6th Wrestleback (32 Man)
103
11/19
W
DEC 8-1
A. King
---
Lancer Smith Varsity Invite
5th WB (32)
103
11/19
W
DEC 8-1
A. King
---
Lancer Smith Varsity Invite
5th WB (32)
103
11/19
W
F 2-0 0:57
T. Jarnig
Seward High School
Lancer Smith Varsity Invite
4th Wrestleback (32 Man)
103
11/19
W
F 2-0 0:57
T. Jarnig
Seward High School
Lancer Smith Varsity Invite
4th Wrestleback (32 Man)
103
11/18
L
F 2-0 1:36
M. Francisco
East Anchorage High School
Lancer Smith Varsity Invite
Quarters
103
11/18
L
F 2-0 1:36
M. Francisco
East Anchorage High School
Lancer Smith Varsity Invite
Quarters
103
10/29
W
F 2-0 0:30
T. Jarnig
Seward High School
Top Dog 2022
Finals
103
10/29
W
F 9-1 5:41
R. Young
Dillingham High School
Top Dog 2022
Round 7
103
10/28
W
F 2-0 0:38
L. Syren
Grace Christian School
Top Dog 2022
Round 3
103
10/28
W
F 5-0 1:39
S. Henry
---
Top Dog 2022
Round 2
103
10/22
L
F 8-11 5:05
B. Milton
Nome High School
2022 Nome Wrestling Invite
Finals (4 Man)
112
10/22
W
F 2-0 1:49
M. Marvin
Nome High School
2022 Nome Wrestling Invite
Semifinals (4 Man)
112
10/22
W
F 5-0 0:56
D. Campbell-Newhall
Gambell
2022 Nome Wrestling Invite
Round 5 (5 Man)
112
10/22
W
F 2-0 1:45
K. Kaha`i
Nome High School
2022 Nome Wrestling Invite
Round 4 (5 Man)
112
10/22
L
F 2-2 1:28
B. Milton
Nome High School
2022 Nome Wrestling Invite
Round 3 (5 Man)
112
10/22
W
F 13-2 5:30
M. Marvin
Nome High School
2022 Nome Wrestling Invite
Round 1 (5 Man)
112
10/15
W
F 5-0 1:14
A. Hunter
Mountain Village
2022 Bethel Scramble - High School
Day 2 Round 3
103
10/15
W
FOR 0-0
C. Gust
New Stuyahok
2022 Bethel Scramble - High School
Day 2 Round 1
103
10/14
W
F 2-0 0:27
D. George
Scammon Bay
2022 Bethel Scramble - High School
Day 1 Round 3
103
10/14
L
F 11-3 3:07
J. Ekamrak
Akiachak
2022 Bethel Scramble - High School
Day 1 Round 2
103
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024