Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Travis Barrera
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
South Elgin
South Elgin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 6-0 2:12
A. Wadasluis
Metea Valley
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
2nd Wrestleback (32 Man)
138
02/24
L
F 2-0 0:42
B. Myra
Glenbard West
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Round 1 (32 Man)
138
02/03
L
DEC 7-3
D. Ogunfowokan
Hoffman Estates (H.S.)
IHSA 3A Regional @ South Elgin
Consi Semis
138
02/03
L
F 0-0 4:40
D. Miller
Elgin (Larkin)
IHSA 3A Regional @ South Elgin
Quarters
138
01/25
L
F 8-0 3:11
M. Keaty
Huntley
Huntley @ South Elgin
Round 1
138
01/20
L
DEC 6-3
J. Caputo
Bartlett
Upstate Eight Varsity Conference
Cons. Round 2 (12 Man)
138
01/20
W
F 10-4 5:43
D. Krebs
Streamwood
Upstate Eight Varsity Conference
Cons. Round 1 (12 Man)
138
01/20
L
DEC 7-3
E. Bello
Bensenville (Fenton)
Upstate Eight Varsity Conference
Champ. Round 1 (12 Man)
138
01/14
L
F 0-0
J. Simpson
Dixon (H.S.)
South Elgin @ Dixon (H.S.)
Round 1
138
01/14
L
F 0-0 0:23
T. Edwards
Yorkville (Y. Christian)
Yorkville (Y. Christian) @ South Elgin
Round 1
138
01/08
L
MD 11-2
D. Miller
Elgin (Larkin)
South Elgin @ Elgin (Larkin)
Round 1
138
01/06
L
F 8-1
C. Bierman
Naperville (Central)
DGN Quad
Round 1
138
12/28
L
F 4-1 1:44
J. Hoene
Grant
68th Annual Berman Holiday Classic
First Round
138
12/28
L
F 2-0 0:41
B. Mohapp
Lake Park
68th Annual Berman Holiday Classic
Prelims
138
12/14
W
MD 17-8
D. Krebs
Streamwood
Streamwood @ South Elgin
Round 1
138
12/09
W
F 4-2 0:57
S. Billings
JOHN ADAMS
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Round 3 (4 Team)
138
12/09
L
F 2-0 1:20
D. Galvez
Chicago (C. Hope Academy)
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Round 2 (4 Team)
138
12/09
L
F 2-0 0:27
D. Roberson
Crown Point
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Placement (4 Team)
138
12/09
L
F 2-0 0:27
M. Rosen
Chicago (DePaul College Prep)
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Semis (4 Team)
138
12/09
L
F 2-3 1:06
D. Carrera
Chicago (Phoenix Military Academy)
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Round 1 (4 Team)
138
12/03
L
F 0-0 1:33
D. AVILA
West Chicago (H.S.)
West Chicago (H.S.) @ South Elgin
Round 1
138
11/29
L
F 4-3 1:39
J. Chaidez
Lombard (Glenbard East)
Lombard (Glenbard East) @ South Elgin
Round 1
138
11/22
L
F 11-0 1:40
H. Ikens
DeKalb
Dekalb Quad
Round 1
138
11/22
L
F 2-0 1:54
B. Mohapp
Roselle (Lake Park)
Dekalb Quad
Round 1
138
11/22
L
F 2-0 0:56
K. Serrano
Moline (H.S.)
Dekalb Quad
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 9-3
C. Hubbard
Batavia
IWCOA 2023 WC Reg Glenbard South
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/25
W
MD 15-5
J. Forth
Sandwich
IWCOA 2023 WC Reg Glenbard South
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/25
L
F 8-0 1:36
R. Alvarado
---
IWCOA 2023 WC Reg Glenbard South
Round 1 (16 Man)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020