Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Levi Woods
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Syracuse
Syracuse Mat Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
TF 12-2 2:42
G. Grindstaff
MWC Wrestling Academy
MWC Christo Classic(King of the Mat)
Round 2 (3 Man)
71
03/09
W
F 2-0 0:38
B. Potts
Paxton Youth Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Quarters & 3rd WB (32 Man)
75
03/02
W
F 2-0 0:39
K. Swartzendruber
Thayer Central
Southern 33rd Annual Wrestling Club Tournament
Round 3
70-75
02/24
W
F 4-0 0:55
K. Woods
Nebraska City youth wrestling
12th Annual Kyle Sorensen Memorial
Round 3
67-70
02/24
W
F 2-0 1:51
W. Steele
WWC Predator Wrestling
12th Annual Kyle Sorensen Memorial
Round 2 (4 Man)
67-70
02/24
W
F 2-0 0:38
E. Baker
Plattsmouth Wrestling Club
12th Annual Kyle Sorensen Memorial
Round 1
67-70
02/18
L
F 14-2 2:03
E. Baker
Plattsmouth Wrestling Club
Syracuse - Max Hughes Memorial 2024
Round 3
70
02/18
L
MD 15-6
M. Aden
Louisville Wrestling Club
Syracuse - Max Hughes Memorial 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
70
02/11
L
F 2-0 0:45
D. Neilly
Rocket Wrestling Club
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
70-77
02/11
W
F 2-0 0:24
M. Dreyer
Lincoln Squires
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
70-77
02/11
L
DEC 8-2
C. Cole
Team Agoge
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
Quarterfinals (8 Man)
70-77
02/04
W
F 2-0 1:06
K. Hinrichs
2TG
Kearney Matcat Tournament 2024
Placement Matches (16 Man)
70
02/04
L
F 4-0 2:12
C. Augustyn
Ord Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2024
4th Wrestleback (16 Man)
70
02/04
W
F 9-0 3:59
A. Christensen
Amherst wrestling club
Kearney Matcat Tournament 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
02/04
L
F 7-4 2:29
K. Twohig
2TG
Kearney Matcat Tournament 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
01/28
L
DEC 7-0
E. Baker
Plattsmouth
2024 Nebraska City Youth Tournament
Round 4
70
01/28
L
F 6-3 2:28
G. Johnson
Syracuse
2024 Nebraska City Youth Tournament
Round 3
70
01/28
L
MD 14-6
M. Aden
Louisville
2024 Nebraska City Youth Tournament
Round 2
70
01/28
L
F 10-0 1:16
G. Mather
Shenandoah
2024 Nebraska City Youth Tournament
Round 1
70
01/21
L
TF 18-2 4:30
G. Hermann
Nebraska City Wrestling Club
2024 Plattsmouth Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
69-73
01/21
W
DEC 7-0
C. Smith
WWC Predator Wrestling
2024 Plattsmouth Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
69-73
01/21
L
F 13-0 4:04
A. Yates
Plattsmouth Youth
2024 Plattsmouth Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
69-73
01/21
W
TF 15-0 2:23
K. Akerson
Mustang Wrestling Club
2024 Plattsmouth Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
69-73
01/07
W
F 0-0 1:10
K. Woods
Nebraska City Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 5 (5 Man)
65-70
01/07
L
F 15-0 2:48
T. Goebel
Syracuse Mat Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 4 (5 Man)
65-70
01/07
W
F 4-2 2:17
O. Gibbs
Gretna Youth Wrestling
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 3 (5 Man)
65-70
01/07
W
MD 11-0
R. Griffin
Waverly Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 2 (5 Man)
65-70
12/17
L
F 2-0 0:58
A. Rudin
Sabetha Kids Wrestling Club
Auburn Youth Wrestling Tournament 2023
Cons. Semis (8 Man)
67-75
12/17
L
F 2-0 0:33
K. Brown
Beatrice Wrestling Club
Auburn Youth Wrestling Tournament 2023
Semis & WB (8 Man)
67-75
12/17
W
MD 13-2
R. Petta
Palmyra
Auburn Youth Wrestling Tournament 2023
Quarterfinals (8 Man)
67-75
12/10
W
F 0-7 2:12
D. Woods
Syracuse Mat Club
Star City Clash Holiday Clash 2023
PlaceMent Matches
70
12/10
L
TF 15-0 3:10
D. Naegele
Junior Titans Wrestling Club
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 4
70
12/10
W
F 2-2 1:15
M. Neilly
Rocket Wrestling Club
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 3
70
12/10
L
F 2-2 2:52
B. Christensen
Westside
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 2
70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 2-0
C. Stueck
Norris Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2023
Round 6
70
03/05
L
F 2-0 0:53
R. Ruckman
Beatrice Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2023
Round 4
70
02/26
L
F 9-7 3:01
T. Schrader
Rocket Wrestling Club
Hawks Wrestling Club - 2023
Placement Matches (8 Man)
70
02/26
L
F 1-10 3:10
M. Kratochvil
Seward Wrestling Club
Hawks Wrestling Club - 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
70
02/26
L
F 4-0 2:27
K. Brown
Beatrice Wrestling Club
Hawks Wrestling Club - 2023
Quarterfinals (8 Man)
70
01/29
L
DEC 8-7
A. Yates
Plattsmouth youth wrestling
Syracuse - Max Hughes Memorial 2023
Round 3 (4 Man)
70
01/29
L
F 2-0 0:40
N. Jackson
Waverly Wrestling Club
Syracuse - Max Hughes Memorial 2023
Round 2 (4 Man)
70
01/29
L
F 5-2 3:16
J. Flynn
Jr. Cougars Wrestling Club
Syracuse - Max Hughes Memorial 2023
Round 1 (4 Man)
70
01/21
L
F 8-1 2:11
R. Ruckman
Beatrice Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 3
D3
01/21
L
F 5-0 0:56
C. Strange
Jr Titans
Milford Wrestling Club
Round 2
D3
01/21
L
F 9-0 3:44
B. Gossman
Pioneer Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 1
D3
01/14
L
F 12-1 2:49
R. Ruckman
Beatrice Wrestling Club
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING
Round 5 (5 Man)
64-72
01/14
W
F 2-0 0:43
D. Woods
Syracuse Mat Club
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING
Round 4 (5 Man)
64-72
01/14
L
F 2-0 1:00
D. Christensen
Amherst Wrestling Club
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING
Round 3 (5 Man)
64-72
01/14
W
DEC 7-0
A. Rettele
Sabetha Kids Wrestling Club
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING
Round 1 (5 Man)
64-72
01/08
W
F 2-0 0:21
J. Lay
Gretna Youth Wrestling
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
66-68
01/08
W
F 2-0 2:06
C. Eickmeier
Norris Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
66-68
01/08
L
F 2-0 1:26
K. Cohl
GI Grapplers
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
66-68
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
MD 11-2
K. Allington
Southern Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 6
65
03/06
W
TF 18-2 2:56
M. Frederick
Falls City Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 5
65
03/06
L
F 4-1 1:56
Z. Davis
CES Wrestling Academy
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 4
65
03/06
W
DEC 2-0
R. Griffin
Waverly Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 2
65
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024