Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Mcfarland
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Haverford High
Haverford Twp High
Haverford Twp Hs
Haverford Twp. High
Pinning Down Autism
Steller Trained Black
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
NC 0-0
A. Szczesniuk
Coatesville
2024 South East AAA Regional
1st WB (16 Man)
121
02/25
W
DEC 2-1
T. Daley
Lower Merion
2024 District 1 AAA Section South
1st Placement Matches (16 Man)
121
02/24
W
DEC 5-3
R. Allgeier
Hatboro-Horsham
2024 District 1 AAA Section South
Semis (16 Man)
121
02/24
W
F 5-0 0:56
J. Reed
Ridley
2024 District 1 AAA Section South
Quarters & 1st WB (16 Man)
121
02/07
W
F 0-0
S. Edwards
Phoenixville Area Hs
Phoenixville Area Hs @ Haverford Twp Hs
Round 1
127
01/31
W
F 0-0
Z. Miller-Swatski
Episcopal Academy
Haverford Twp Hs @ Episcopal Academy
Round 1
126
01/14
W
F 0-0
M. Mantakounis
Unionville Hs
Great Valley Duals
Round 1
127
01/14
W
DEC 6-3
S. Pisano
Great Valley Hs
Great Valley Duals
Round 1
133
01/14
W
F 0-0
K. Stillman
Pottstown Hs
Great Valley Duals
Round 1
133
01/13
W
F 5-0 1:20
N. Robinson
Phoenixville Area Hs
Great Valley Duals
Round 1
133
01/13
W
DEC 8-5
N. Skokos
Wallenpaupack Area Hs
Great Valley Duals
Round 1
127
12/07
W
F 0-0
M. Delloso
Ridley Hs
James A. Jones Duals Tournament
Round 1
127
12/03
W
F 9-2 0:49
F. Duffy
Conestoga Hs
James A. Jones Duals Tournament
Round 1
121
12/02
W
F 0-0
W. Foster
Strath Haven Hs
James A. Jones Duals Tournament
Round 1
121
12/02
W
F 0-0
R. Goerlach
Upper Darby Hs
James A. Jones Duals Tournament
Round 1
121
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
L
Replay
MD 9-1
M. Tamarzde
Prestige Worldwide
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (6 Team)
120
07/08
L
Replay
MD 13-0
W. Pisarchick
Prestige GT
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (6 Team)
120
07/08
W
Replay
DEC 5-4
R. Fonte
Este Built Underground
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (4 Team)
120
07/08
W
Replay
F 3-3 2:12
C. Davis
Flickr Boyz Eagles
Tyrant Bison Duals High School
Round 4 (6 Team)
120
07/08
W
Replay
F 2-0 1:26
C. Krupka
Grease Monkey`s
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (4 Team)
120
07/08
W
Replay
F 2-0 1:01
M. Mccowen
Frost Gang
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (4 Team)
120
07/08
L
Replay
MD 8-0
M. Bautista
Iron Horse Gold
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (6 Team)
120
07/08
L
Replay
MD 13-4
B. Rothermel
TSB
Tyrant Bison Duals High School
Round 5 (6 Team)
120
03/05
L
DEC 4-3
C. Dennis
Central Bucks West
2023 South East AAA Regional
Placement Matches (16 Man)
114
03/04
W
MD 13-2
C. Sigle
Downingtown West
2023 South East AAA Regional
Semis & 2d WB (16 Man)
114
03/04
W
F 2-0 1:14
R. Hayes
Methacton
2023 South East AAA Regional
Quarters (8 Man)
114
03/03
W
FOR 0-0
T. Daley
Lower Merion
2023 South East AAA Regional
Round 1 (16 Man)
114
02/25
W
F 2-0 0:47
R. Allgeier
Hatboro-Horsham
2023 District 1 AAA Section South
Placement Matches (16 Man)
114
02/25
W
TF 16-1 3:43
Z. Gallagher
Upper Dublin
2023 District 1 AAA Section South
Semis & 3rd WB (16 Man)
114
02/25
W
F 4-0 0:32
C. Magee
Interboro
2023 District 1 AAA Section South
Quarters & 1st WB (16 Man)
114
02/09
L
F 3-0 2:55
C. Smith
Spring Ford Hs
Spring Ford Hs @ Haverford Twp Hs
Round 1
113
01/24
W
F 0-0
C. Worley
Penncrest Hs
Haverford Twp Hs @ Penncrest Hs
Round 1
113
01/16
W
F 0-0 0:47
W. Vandegrift
Wissahickon Hs
Big Red Duals
Round 1
113
01/14
W
F 2-0 0:16
C. Harris
Souderton Area Hs
Big Red Duals
Round 1
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
L
F 6-5 4:39
K. Bagnell
Conwell Egan
20th Annual Wetzel Holiday Classic
Placement Matches (16 Man)
113
12/30
W
F 12-2 3:09
T. McCormack
Central Bucks West
20th Annual Wetzel Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/29
W
F 7-1 1:05
C. Dimitri
Pope John Paul
20th Annual Wetzel Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/29
W
F 7-0 1:50
G. Ruffner
Wissahickon
20th Annual Wetzel Holiday Classic
Round 1 (16 Man)
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
09/19
L
DEC 12-5
N. Marck
Junk Yard Dogs
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 3 (8 Team)
113
09/19
L
F 6-4 2:08
B. Bautista
Gonzo Trained
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 5 (8 Team)
113
09/19
W
F 0-0 0:25
G. Lata
Turkey Brook Brawlers
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 2 (8 Team)
113
09/19
L
DEC 10-9
P. Burdsall
Jefferson Forest
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 6 (8 Team)
113
09/19
L
MD 13-2
K. Rath
Vagabonds
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 1 (8 Team)
113
09/19
L
DEC 4-0
D. Keen
717 WC
Tyrant Battle in the Burgh High School
Round 4 (8 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024