Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trevor Dieren
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2020-2021
Team Name
Central Lyon-G-LR
Central Lyon-George-Little Rock
Central Lyon/GLR
Central Lyon/George-Little Rock
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
W
MD 11-1
E. Erickson
Bishop Heelan Catholic
CLGLR/HEELAN/BHRV
Round 1
215
01/24
L
F 10-3 5:10
B. Regenmorter
Sioux Center
S-O / CL-GLR / SC Dual
Round 1
215
01/24
W
F 2-0 1:08
K. Kooima
Sibley-Ocheyedan
S-O / CL-GLR / SC Dual
Round 1
215
01/05
W
DEC 5-3
B. Binneboese
Hinton
CLGLR/Hinton/WS
Round 1
215
01/05
W
F 7-0 2:39
C. Minor
West Sioux, Hawarden
CLGLR/Hinton/WS
Round 1
215
12/22
W
F 2-0 0:52
A. Deim
Estherville Lincoln Central
CL-GLR / SO / A-W / ELC
Round 1
215
12/22
W
F 2-0 2:32
N. Schoenfelder
Akron-Westfield
CL-GLR / SO / A-W / ELC
Round 1
215
12/22
W
F 2-0 0:16
T. Wietzema
Sibley-Ocheyedan
CL-GLR / SO / A-W / ELC
Round 1
215
12/15
W
F 5-0 3:56
E. Wiersma
Okoboji/HMS
Okoboji/West Lyon/Central Lyon
Round 1
215
12/08
W
F 6-2 3:26
L. Sietstra
Sheldon/South O`Brien
CLGLR/Sheldon/MOC
Round 1
215
12/08
W
F 2-0 0:49
G.
MOC-Floyd Valley
CLGLR/Sheldon/MOC
Round 1
215
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 5-3
V. Bird
Bishop Heelan
IHSAA 2A Dist 6 @ Sioux Center
1st & 3rd (4 Man)
195
02/12
L
F 2-0 0:55
J. Bundt
MOC-Floyd Valley
IHSAA 2A Dist 6 @ Sioux Center
Semifinals (4 Man)
195
02/05
L
F 5-0 4:11
G. Terwee
---
IHSAA 2A Sectional 12 @ Spirit Lake Park
1st and 3rd Place
195
02/05
W
F 4-1 3:02
T. Jurva
Spirit Lake Park
IHSAA 2A Sectional 12 @ Spirit Lake Park
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
02/05
W
NC 0-0
T. Jurva
Spirit Lake Park
IHSAA 2A Sectional 12 @ Spirit Lake Park
2nd Place Match (8 Man)
195
01/29
L
F 0-0
M. Jr
Sibley-Ocheyedan
Siouxland Conference Tournament 2022
3rd Place
195
01/29
W
DEC 8-6
J. Zomermaand
Sioux Center
Siouxland Conference Tournament 2022
Cons Semi (8 Man)
195
01/29
L
MD 13-3
G. Terwee
---
Siouxland Conference Tournament 2022
Semis & Cons Rnd1 (8 Man)
195
01/28
W
DEC 8-4
K. Sampson
Sheldon-South O`Brien
Siouxland Conference Tournament 2022
Quarterfinals (8 Man)
195
01/23
L
F 4-0 1:19
C. Prien
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Parkston Little B
Placement Matches (16 Man)
195
01/22
W
DEC 3-1
L. Johnson
Parkston
Parkston Little B
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/22
L
F 5-0 1:30
W. Freking
Jackson County Central
Parkston Little B
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/22
W
F 5-0 1:27
J. Enboden
Clark/Willow Lake
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/08
L
F 9-1 2:28
J. Bundt
MOC-Floyd Valley
West Sioux Invite 2022
Placement Matches (16 Man)
195
01/08
W
DEC 6-5
S. Cronin
Kingsley-Pierson
West Sioux Invite 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/08
W
DEC 6-3
T. Edwards
---
West Sioux Invite 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/08
W
F 2-0 0:46
D. Avila-Silvas
West Sioux, Hawarden
West Sioux Invite 2022
Round 1 (16 Man)
195
12/18
L
DEC 5-4
A. Burnett
LeMars
Austin Roberts Memorial Tournament
3rd Cons Rd (Cons Finals)
195
12/18
W
DEC 6-2
M. Jr
Sibley Ocheydan
Austin Roberts Memorial Tournament
Semi-finals and 2nd Cons Rd
195
12/18
L
F 0-0 1:22
Z. Mcmurran
---
Austin Roberts Memorial Tournament
Champ Round 1
195
12/04
L
F 2-0 0:47
D. Deuschle
Sioux Central
Okoboji/HMS Invitational
Placement Matches (16 Man)
195
12/04
W
DEC 5-2 TB1
K. Zuehl
West Hancock
Okoboji/HMS Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
12/04
W
DEC 11-5
J. Fitzsimmons
Bishop Heelan
Okoboji/HMS Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
DEC 8-5
K. Traver
Sioux Center
MOC-FV End of the Year JV Tournament
Round 2 (3 Man)
194-195
02/01
W
DEC 11-4
B. Gelder
MOC-FV
MOC-FV End of the Year JV Tournament
Round 1 (3 Man)
194-195
01/12
W
DEC 4-2 SV
Z. Hovdestad
Harrisburg
West Sioux JV Tournament 2021
Round 3 (4 Man)
23
01/11
W
DEC 4-2
J. Ramirez
MOC-Floyd Valley
West Sioux JV Tournament 2021
Round 2 (4 Man)
23
12/19
L
F 2-0 0:25
M. Neumann
Ridge View
JV Austin Roberts Memorial Tournament
Round 3
Bracket20
12/19
W
F 3-5 5:36
A. Hernandez
Sioux Center
JV Austin Roberts Memorial Tournament
Round 1
Bracket20
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024