Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nickolai Kaye
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Individual
North Dayton Wrestling Club
PIQ1
PIQUA
Piqua
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
MD 13-3
T. Crothamel
Dunn PAL Wildcats
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (32 Man)
138
04/06
L
DEC 2-1
D. Bowie
SWAT
NUWAY Nationals Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
138
04/06
W
F 5-5 3:40
J. Klopf
---
NUWAY Nationals Individual
4th Wrestleback (32 Man)
138
04/06
W
DEC 5-4
D. Bowie
SWAT
NUWAY Nationals Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
03/31
W
F 4-2 3:00
J. Irvin
Woodshed WC
Spatola Classic
Placement Matches (32 Man)
138
03/30
W
F 0-0 0:27
T. Wernersbach
Central Kentucky Wrestling Club
Spatola Classic
Round 1 (32 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
Replay
DEC 7-6
K. Roberts
CKWA
Bootleggers Individual
4th Wrestleback (16 Man)
130
06/03
W
Replay
DEC 10-5
B. Reed
Team Palmetto
Bootleggers Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
06/03
W
Replay
F 14-1 4:09
C. King
CKWA
Bootleggers Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
130
06/03
L
Replay
DEC 7-0
C. Beaudin
---
Bootleggers Individual
Round 1 (16 Man)
130
04/16
L
DEC 11-7
C. Ajanel
---
15th Annual Wrestle Against Autism
Placement
132
04/16
W
DEC 2-0
O. Speert
None
15th Annual Wrestle Against Autism
Semi`s/Round 5
132
04/16
L
DEC 13-7
J. Shackleford
---
15th Annual Wrestle Against Autism
Consi. Semi`s
132
04/16
W
FOR 0-0
R. Spear
N/A
15th Annual Wrestle Against Autism
Round 4
132
04/16
W
F 10-0 3:00
O. Galvan
Whetstone
15th Annual Wrestle Against Autism
Round 3 All
132
04/16
W
DEC 7-6
J. Cornell
Port Clinton
15th Annual Wrestle Against Autism
Round 2 All
132
04/16
L
DEC 8-1
R. Brown
---
15th Annual Wrestle Against Autism
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
04/16
W
F 0-4 2:08
M. Gregg
Triad
15th Annual Wrestle Against Autism
Round 1 All
132
04/01
L
F 4-1 3:00
A. Burdulis
---
Spatola Classic
6th Wrestleback (32 Man)
132
04/01
W
DEC 5-4
R. Brown
---
Spatola Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
132
04/01
W
DEC 4-3
M. Wheeler
Madison
Spatola Classic
4th Wrestleback (32 Man)
132
04/01
L
F 7-0 3:00
M. Thompson
CKWA
Spatola Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
04/01
W
F 7-0 2:45
B. Roach
X
Spatola Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
03/25
W
F 13-2 2:46
B. Holzschuh
Logan elm
OHWAY Junior High & High School State
Placement Matches (16 Man)
128
03/25
L
DEC 6-2
N. Earles
Unaffiliated
OHWAY Junior High & High School State
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
03/25
W
F 10-0 1:48
T. Herrick
Black River
OHWAY Junior High & High School State
2nd Wrestleback (16 Man)
128
03/25
L
F 4-0 2:55
T. Tirabassi
Warrior Wrestling Club
OHWAY Junior High & High School State
Round 1 (16 Man)
128
03/18
L
Replay
F 5-0 2:41
B. Young
LAN1
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 5
126
03/18
W
Replay
F 2-1 2:52
N. Hartman
RMW2
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 4
126
03/18
W
Replay
TF 15-0 1:37
B. Friscone
RDR3
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 3
126
03/18
L
Replay
DEC 8-1
D. Brimmer
HSWA
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 2
126
01/21
L
DEC 3-1
J. Wilbers
Campbell County
2023 Washington CH HS Bracket
1st & 3rd (16 Man)
120
01/21
W
MD 12-1
S. Iskandar
Centerville
2023 Washington CH HS Bracket
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/21
W
F 1-2 2:22
T. Freese
Washington
2023 Washington CH HS Bracket
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/21
W
F 2-0 0:17
O. Davis
West Union
2023 Washington CH HS Bracket
Round 1 (16 Man)
120
01/16
L
MD 12-4
M. Hagan
COVINGTON
COVINGTON @ PIQUA
Round 1
120
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022