Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mareese Underwood
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
W
DEC 4-1
I. Sevra
Oregon Clay Grn
2019 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
06/19
L
DEC 5-3
R. Peterson
Adams City Orng
2019 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
06/19
W
F 4-3 3:49
D. Stickney
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
145
06/19
L
F 10-2 3:57
A. Alford
Indiana Marauder
2019 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
145
06/19
L
F 2-0 0:52
S. Strausser
Hamburg Hawks
2019 AAU Scholastic Duals
Round 7 (8 Team)
145
06/19
L
F 2-0 0:18
M. Plaxico
Westerville North
2019 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
145
06/19
L
DEC 8-2
T. Jones
Warrior Elitle Blk
2019 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
145
06/19
L
F 3-2 5:03
E. Mielke
Valley City
2019 AAU Scholastic Duals
Round 1 (8 Team)
145
06/19
L
MD 13-2
G. Perez
---
2019 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
145
02/02
L
DEC 7-3
I. Hegwood
Portage
IHSAA Regional @ Hobart
Quarters (8 Man)
145
01/26
L
DEC 9-7
M. Honeycutt
Whiting
IHSAA Sectional @ East Chicago Central
Placement Matches
145
01/26
W
TF 22-5 3:41
L. Hermansen
Munster
IHSAA Sectional @ East Chicago Central
Consi Semis
145
01/26
L
F 7-0 3:44
I. Watts
---
IHSAA Sectional @ East Chicago Central
Semis and WB
145
01/26
W
DEC 9-8
M. Aguilar
Hammond Clark
IHSAA Sectional @ East Chicago Central
Quarters
145
01/05
W
DEC 3-2
T. Witt
River Forest
Lake County Championships
Placement Matches (32 Man)
145
01/05
W
F 2-3 2:29
L. Hermansen
Munster
Lake County Championships
Semi Final WBs ONLY-(5th WB)
145
01/05
W
MD 11-1
K. Denny
Griffith
Lake County Championships
Quarter Final Wrestleback-(4th WB) ONLY
145
01/05
L
F 6-0 3:31
D. Park
Lake Central
Lake County Championships
Quarters FINALS Championship ONLY
145
01/05
W
F 16-5 5:15
L. Hermansen
Munster
Lake County Championships
Round of 16 (Round 2 Champ) & 1st Rd WB
145
12/22
L
DEC 2-1
D. Mora-Diaz
---
Charles Marks
Placement Matches (10 Man)
138
12/22
W
F 10-0 4:39
J. Enrique
Hammond Baptist
Charles Marks
Semis & 1st WB (10 Man)
138
12/22
W
TF 16-1 3:45
D. Wireman
Pioneer
Charles Marks
Quarters (10 Man)
138
09/09
L
DEC 3-2
A. Eschedor
Bowling Green High School
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
141
09/09
L
F 5-0 1:17
H. Olson
Shamrock Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
141
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 9-0 2:27
E. Phillips
Centerville Bulldog WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 5
138
03/10
L
TF 21-5 4:14
B. Rodriguez
Jimtown WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
138
03/10
W
F 6-0 3:13
K. Carr
East Central WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
138
03/10
W
DEC 6-5
N. Brown
Unaffliliated
ISWA Folkstyle State Finals
Round 1
138
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022