Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Sims
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Stanwood
Stanwood Spartans
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 15-13 4:27
J. Murillo
Marysville Getchell
2024 WESCO North 3A Wresting Tournament
Round 4
132
02/03
L
F 0-2 2:39
S. Signorino
Arlington
2024 WESCO North 3A Wresting Tournament
Round 2
132
01/20
L
F 5-0 4:10
S. Hung
Highline Pirates
Lynden Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/20
W
F 7-2 1:50
J. Dykman
Lynden Lions
Lynden Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/20
L
F 4-1 1:45
H. Kuckleburg
Ballard Beavers
Lynden Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
138
01/06
L
F 2-2 5:19
L. Franacioch
Anacortes
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 3 (8 Team)
138
01/06
L
F 4-0 1:07
M. Day
Bellingham
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 4 (8 Team)
138
01/06
L
F 7-0 1:48
J. Lucatero
Mount Vernon
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 2 (8 Team)
138
01/06
L
F 2-0 1:00
A. Depass
Ferndale
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 6 (8 Team)
138
12/21
L
F 3-0 2:07
Q. Perez
Spanaway Lake
Pac Coast Boys
Round 2
138
12/21
W
F 2-0 1:00
L. Ponder
Woodland
Pac Coast Boys
Prelim Conso
138
12/21
L
F 9-0 2:13
C. Stiff
Bellingham
Pac Coast Boys
Prelim
138
12/16
L
F 2-0 0:55
N. Mathieson
Arlington
Graham Morin Memorial Tournament 2023
3rd and 5th Place
138
12/16
L
F 9-1 2:26
H. Kuckleburg
Ballard
Graham Morin Memorial Tournament 2023
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/16
L
F 2-0 0:29
Z. Vaquero
Burlington-Edison
Graham Morin Memorial Tournament 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/16
W
F 4-5 2:59
A. Rodriguez
Lynden
Graham Morin Memorial Tournament 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/02
L
F 3-2 1:28
K. Soares
Sedro Woolley
Edmonds Invite 2023
Cons B. Round 1
138
12/02
L
F 2-0 1:10
E. Bolton
Student Wrestler Development Program
Edmonds Invite 2023
Round 1
138
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021