Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Beau Grunefelder
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Bismarck Gorillas - 9U
GORILLA WRESTLING CLUB
Gorilla Wrestling Club
Kintyre
Napoleon
Napoleon Royal Force
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 0-0
K. Rice
Coyote Wrestling Club
2023 Dakota Rattlers Tournament
Round 3 (4 Man)
85-94
03/04
L
MD 12-4
K. Grimm
Pursuit Wrestling Club
2023 Dakota Rattlers Tournament
Round 1 (4 Man)
85-94
03/04
L
F 0-0
A. Araujo
MATPAC Wrestling
2023 Dakota Rattlers Tournament
Round 2 (4 Man)
85-94
02/25
W
F 4-0 1:57
T. Bender
South Border Mustangs
2023 Bismarck Gorilla Folkstyle Tourney
Round 4 (5 Man)
88-95
02/25
L
MD 11-1
A. Araujo
MATPAC Wrestling
2023 Bismarck Gorilla Folkstyle Tourney
Round 3 (5 Man)
88-95
02/25
L
F 2-0 0:41
L. Hettenbaugh
Tech Team Wrestling Club
2023 Bismarck Gorilla Folkstyle Tourney
Round 2 (5 Man)
88-95
02/25
L
DEC 18-12
J. Matter-Badillo
Bison Wrestling Club
2023 Bismarck Gorilla Folkstyle Tourney
Round 1 (5 Man)
88-95
02/25
W
F 2-0 0:38
N. Polglaze
Dakota Storm
TEAM ND Boys 10U/12U/14U & Girls Dual Qualifier
Placement Matches (8 Man)
98
02/25
W
F 2-0 0:14
G. Miller
Firestorm
TEAM ND Boys 10U/12U/14U & Girls Dual Qualifier
Cons. Semis (8 Man)
98
02/25
L
DEC 9-4
M. Volk
Shooting Starz Wrestling Club
TEAM ND Boys 10U/12U/14U & Girls Dual Qualifier
Semis & WB (8 Man)
98
02/24
L
NC 0-0
M. Volk
Shooting Starz Wrestling Club
TEAM ND Boys 10U/12U/14U & Girls Dual Qualifier
2nd Place Match (8 Man)
98
02/05
W
F 7-0 2:04
C. Morganstern
Big Cat Wrestling Club
2023 Big Cat Wrestling Tournament
Round 4
93-95
02/05
L
F 9-4 4:09
K. Grimm
Pursuit Wrestling
2023 Big Cat Wrestling Tournament
Round 3
93-95
02/05
W
F 8-0 3:28
A. Kuhn
Gorilla Wrestling Club, Inc
2023 Big Cat Wrestling Tournament
Round 2
93-95
12/04
W
F 4-0 1:44
R. Mogren
Sundawg Wrestling Club
Mandan Lions Youth Tournament
Round 2 (3 Man)
90-93
12/04
L
F 0-7 3:35
B. Glynn
Thunder Wrestling Club
Mandan Lions Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
90-93
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 2-0 1:18
A. Johs
Matpac
ND Middle/Elementary/Girls Dual Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
02/25
L
F 2-0 0:34
I. Anderson
---
ND Middle/Elementary/Girls Dual Qualifier
Round 1 (16 Man)
90
01/23
W
F 2-0 0:44
C. Amann
Express Wrestling
Ipswich Youth Wrestling
round 3
87-92
01/23
W
F 2-0 0:49
T. Nelson
Aberdeen youth wrestling club
Ipswich Youth Wrestling
round 1
87-92
12/31
L
F 2-4 1:00
E. Martin
Centennial
2021 Rumble on the Red - Youth
Round 8
90
12/31
L
F 2-2 1:24
B. Zachmeier
Matpac Wrestling
2021 Rumble on the Red - Youth
Round 7
90
12/31
L
F 2-0 0:19
C. Chandler
---
2021 Rumble on the Red - Youth
Round 6
90
12/31
W
MD 12-0
L. Hettenbaugh
Tech Team Wrestling Club
2021 Rumble on the Red - Youth
Round 4
90
12/31
W
F 7-0 2:51
B. Brossart
Rugby SWAT
2021 Rumble on the Red - Youth
Round 2
90
12/30
W
DEC 8-6 SV
A. Ward
Aberdeen
2021 Rumble on the Red - Youth Duals
Placement (4 Team)
9U-90
12/30
L
DEC 3-2
D. Neugebauer
Summit Wrestling Academy Black
2021 Rumble on the Red - Youth Duals
Semis (4 Team)
9U-90
12/05
W
F 2-0 0:28
J. Jenkins
MATPAC Wrestling - ND
Mandan Lions Youth Tournament
Round 2 (3 Man)
84-89
12/05
W
F 2-0 1:19
K. Otteson
Kindred Wrestling Club
Mandan Lions Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
84-89
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 2-0 0:26
D. Jorissen
Casselton
2020 ND Elementary Dual Qualifier
Cons. Semis (16 Man)
70
02/28
W
F 4-1 0:49
C. Hinkle
Dickinson wrestling club
2020 ND Elementary Dual Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
02/28
L
F 2-0 0:22
A. Mutschelknaus
Mandan Wrestling Club
2020 ND Elementary Dual Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
01/19
W
F 0-0
J. Jochim
Mandan
Big Cat Wrestling Tournament 2020
Round 3 (4 Man)
65-70
01/19
W
MD 10-0
C. Kummer
Gorilla Wrestling Club, Inc
Big Cat Wrestling Tournament 2020
Round 2 (4 Man)
65-70
01/19
W
MD 13-1
K. Boeshans
Wildcat Wrestling Club
Big Cat Wrestling Tournament 2020
Round 1 (4 Man)
65-70
12/29
L
F 2-0 0:15
C. Henry
---
2019 Rumble on the Red - Youth
Round 6
70
12/29
W
DEC 7-1
C. Heden
Detroit Lakes Lakers
2019 Rumble on the Red - Youth
Round 5
70
12/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Crookston
2019 Rumble on the Red - Youth
Round 4
70
12/29
L
DEC 10-8
L. Robideau
STMA
2019 Rumble on the Red - Youth
Round 2
70
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 0-0
B. Zachmeier
Mandan Wrestling Club
2019 Dakota Rattlers Tournament
Round 3 (4 Man)
56-61
03/02
W
F 0-0
C. Kummer
Gorilla Wrestling Club, IncBr
2019 Dakota Rattlers Tournament
Round 1 (4 Man)
56-61
03/02
L
MD 12-2
T. Fettig
MATPAC Wrestling - ND
2019 Dakota Rattlers Tournament
Round 2 (4 Man)
56-61
12/30
L
F 2-0 0:58
B. Tokin
---
2018 Rumble on the Red - Youth
Round 3
60
12/30
W
DEC 5-1
B. Zachmeier
Mandan Wrestling Club
2018 Rumble on the Red - Youth
Round 2
60
12/30
L
F 6-2 2:29
L. Robideau
STMA
2018 Rumble on the Red - Youth
Round 1
60
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 0-0
C. Kummer
Gorilla Wrestling Club Inc
Big Cat Folkstyle Tournament
Round 5 (5 Man)
49-53
02/04
W
F 0-0
T. Fettig
Matpac Wrestling Club
Big Cat Folkstyle Tournament
Round 3 (5 Man)
49-53
02/04
W
F 0-0
B. Ritter
Gorilla Wrestling Club Inc
Big Cat Folkstyle Tournament
Round 2 (5 Man)
49-53
02/04
W
F 0-0
B. Fettig
Gorilla Wrestling Club Inc
Big Cat Folkstyle Tournament
Round 1 (5 Man)
49-53
12/30
L
F 7-0 2:31
E. Jones
Medford
2017 Rumble on the Red - Youth
Round 6
55
12/30
W
F 4-12 2:52
J. Schulze
Pipestone Arrows
2017 Rumble on the Red - Youth
Round 5
55
12/30
W
F 4-0 1:27
B. Zachmeier
Mandan Wrestling Team
2017 Rumble on the Red - Youth
Round 4
55
12/30
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Moorhead Magic
2017 Rumble on the Red - Youth
Round 3
55
12/30
L
F 12-0 2:22
T. Bothun
UNITED
2017 Rumble on the Red - Youth
Round 2
55
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024