Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Emmett Morris
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Burlington Youth Wrestling
Burlington Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 4-0
W. Waechter
Mukwonago Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Placement Matches (8 Man)
45-49
03/02
L
F 16-10 2:46
B. Kindler
Muskego Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
2nd Wrestleback (8 Man)
45-49
03/02
L
DEC 10-3
O. Meyer
Ringers Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
45-49
03/02
W
TF 18-2 3:00
T. Blackwell
Sussex Sabercats Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Quarterfinals (8 Man)
45-49
02/18
L
DEC 9-6
D. Skewes
UGWC
Union Grove Bronco Brawl
Round 5
42-45
02/18
L
MD 12-4
J. Bender
UGWC
Union Grove Bronco Brawl
Round 3 (6 Man)
42-45
02/18
L
F 2-0 0:54
A. Soto
Kenosha Wrestling Academy
Union Grove Bronco Brawl
Round 2 (5 Man)
42-45
02/18
L
F 12-2 2:22
B. Heinze
Waterford Youth Wrestling Club
Union Grove Bronco Brawl
Round 1 (6 Man)
42-45
02/04
L
F 11-0 1:50
C. Lizer
Dakota
Janesville Parker Youth Tournament
Round 5
43-46
02/04
W
F 15-2 0:01
W. Brensinger
Janesville Youth Wrestling Clu
Janesville Parker Youth Tournament
Round 4
43-46
02/04
L
TF 18-2 2:51
K. Nachreiner
Team Nazar Training Center
Janesville Parker Youth Tournament
Round 3
43-46
02/04
W
F 5-6 2:40
A. Glauser
Richmond Wrestling Club
Janesville Parker Youth Tournament
Round 1
43-46
01/20
W
TF 17-2 2:21
I. Savatski
Wilmot Jr. Panthers
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 4
45-48
01/20
L
F 11-0 1:31
T. Dutcher
JYWC
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 3
45-48
01/20
L
F 12-0 1:51
L. Cortese
B.A.M. Training Center
Bird Azarian Memorial Tournament
Round 2
45-48
12/23
L
TF 16-0 2:39
J. Shepherd
Askren Wrestling Academy
Andy Heine Memorial Tournament
Round 3
44-46
12/23
W
M FOR 0-0
C. Severson
Brodhead Juda Youth Wrestling
Andy Heine Memorial Tournament
Round 2
44-46
12/23
L
TF 20-3 3:00
S. Kale
Stoughton Viking Wrestling Clu
Andy Heine Memorial Tournament
Round 1
44-46
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022