Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
justin Rodriguez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Barbara Goleman
Hastings
MATER ACADEMY CHARTER
Mater Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 6-1
K. Wheeler
Sebastian River
FHSAA 2A R4
Round 4 (semis and WB)
138
02/23
W
MD 14-0
G. Craft
South Fork
FHSAA 2A R4
Round 3 (16 man)
138
02/23
L
DEC 5-1
S. Smith
Rockledge
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
138
02/23
W
F 2-0 1:20
K. Vialva
Plantation
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
138
02/14
W
F 2-0 1:04
C. Aguado
Belen Jesuit Preparatory School
FHSAA 2A D16
Placements
138
02/13
W
F 2-0 1:57
B. Hamilton
Miami Norland Senior
FHSAA 2A D16
Round 4 (Semis and WB3)
138
02/05
W
F 0-0
W. Teran
Felix Varela
Battle in the Den
Round 1
138
02/05
W
DEC 11-7
V. Dixon
Taravella
Battle in the Den
Round 1
138
02/05
W
F 0-0
D. Rodriguez
American Heritage School
Battle in the Den
Round 1
138
02/02
W
F 0-0
B. Borland
Lincoln Park Academy
King of the Island
Champ. Round 3
138
02/02
W
F 0-0
L. White
Venice
King of the Island
Champ. Round 2
138
02/02
W
F 0-0
L. White
Venice
King of the Island
Champ. Round 1
138
01/30
W
MD 10-0
E. Vega
Miramar
FHSAA regional duals 2a R4 south
Round 1
132
01/30
W
F 0-0
M. Pantoja
Hialeah Gardens Sr.
Ferguson Quad Invitational
Round 1
138
01/30
W
DEC 14-7
E. Cruz
Keys Gate Charter
Ferguson Quad Invitational
Round 1
138
01/30
W
F 18-5
J. Andres
Ferguson
Ferguson Quad Invitational
Round 1
132
01/13
L
DEC 6-0
A. Nappi
north port
King of the island
Round 5 (5 Man)
138
01/13
W
F 8-0 1:26
B. Borland
lincoln park academy
King of the island
Round 3 (5 Man)
138
01/13
W
F 5-0 3:02
C. Cribbs
Venice High School
King of the island
Round 2 (5 Man)
138
01/13
W
F 0-0
L. White
Venice High School
King of the island
Round 1 (5 Man)
138
01/11
L
DEC 3-0
L. Rosa
Archbishop Mccarthy Hs
FHSAA regional duals 2a R4 south
Round 1
138
01/06
L
DEC 10-5
B. Delgado
Somerset
Somerset Scuffle 13th Annual
Placement Matches (16 Man)
138
01/06
L
DEC 10-7
J. Searcy
Key West
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 4 (16 Man)
138
12/13
W
F 11-2 3:57
T. Jones
Homestead Senior
2A District 16 Duals
Placement Matches (16 Team)
138
12/13
W
F 2-0 0:32
T. Mervil
Miami Norland Senior
2A District 16 Duals
Semis & 3rd WB (16 Team)
138
12/09
L
DEC 7-2
L. Rosa
Archbishop Mccarthy Hs
Steadwell-Grow Memorial 2023
Round 6 (12 Man)
138
12/09
W
F 2-0 0:30
G. Craft
South Fork
Steadwell-Grow Memorial 2023
Round 5 (12 Man)
138
12/09
W
MD 14-4
G. Yuhas
Port St Lucie
Steadwell-Grow Memorial 2023
Round 4 (12 Man)
138
12/02
L
DEC 9-4
N. Hued
Southwest Miami
2023 H-Town Throwdown
5th Wrestleback (32 Man)
138
12/02
W
F 11-1 4:01
L. Souto
Belen Jesuit Preparatory School
2023 H-Town Throwdown
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/02
W
DEC 9-2
C. Hartley
North Ft Myers
2023 H-Town Throwdown
3rd Wrestleback (32 Man)
138
12/02
W
FOR 0-0
J. Rodriguez
Hialeah Gardens Sr.
2023 H-Town Throwdown
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/01
W
F 2-0 0:24
D. Orujela
Doral Academy
2023 H-Town Throwdown
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/01
L
DEC 10-5
M. Carsten
Cypress Bay
2023 H-Town Throwdown
Round 1 (32 Man)
138
11/04
W
M FOR 0-0
K. Spragis
Pratt
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Placement Matches (64 Man)
125
11/04
W
OTHER1 0-0
J. Newcomb
Newman University
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
8th Wrestleback (64 Man)
125
11/04
L
MD 13-2
B. Potts
Oklahoma City
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Semis & 7th WB (64 Man)
125
11/04
W
DEC 7-3
Z. Lewis
University of Saint Mary
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Quarters & 5th WB (64 Man)
125
11/04
W
MD 15-5
S. Rader
Central Missouri
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Round 4 Champ & WB (64 Man)
125
11/04
W
DEC 9-5
J. Nava
Schreiner
Falcon Invite 2023 - Men Amateur
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
125
09/23
L
DEC 5-4
L. Castro
Miami Beach
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 1 (16 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 11-6 3:37
X. Serna
Miami Palmetto
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R5 - 3rd WB
120
01/27
W
F 4-0 1:27
K. Geisler
South Fork
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R3 - 2nd WB
120
01/27
L
DEC 11-4
A. Moss
Olympic Heights
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R2 - A 2nd Champ
120
01/13
L
F 2-7 2:37
S. Timm
New Smyrna Beach Sr H S
Battle at the Bay
Round 3 (6 Team)
120
01/13
L
F 6-2 2:57
J. Oliver
Miami Southridge Hs
Battle at the Bay
Round 2 (4 Team)
132
01/13
W
F 2-0 0:50
K. Tamas
Riverdale
Battle at the Bay
Round 2 (6 Team)
126
01/13
L
F 2-5 0:59
N. Deboer
Heritage
Battle at the Bay
Round 1 (3 Team)
126
01/13
W
F 0-0 0:59
A. Hall
Miami Norland Senior
Battle at the Bay
Round 3 (4 Team)
120
01/13
L
F 4-0 1:48
C. Otto
St Thomas Aquinas
Battle at the Bay
Round 1 (4 Team)
132
01/13
W
F 2-0 0:53
T. Mancuso
Suncoast
Battle at the Bay
Round 4 (6 Team)
120
01/13
W
F 7-3 2:24
M. Carsten
Cypress Bay
Battle at the Bay
Round 3 (3 Team)
132
01/13
W
F 5-1 1:15
L. Diaz
Key West
Battle at the Bay
Round 5 (6 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024