Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jeffrey Bell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Camden
Camden County
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
L
F 0-0 0:56
E. Rickert
West Forsyth
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
126
01/03
W
DEC 6-0
P. Clinger
---
Coastal Clash
Cons. Round 5
132
12/24
W
MD 8-0
B. Langley
Richmond Hill HS
Coastal Clash
Champ. Round 2
132
12/09
W
F 4-0 2:00
E. Bishop
---
Danny Byron Day 2
Round 5 (6 Man)
132 Gold
12/09
L
DEC 8-4
K. Kirkham
---
Danny Byron Day 2
Round 4 (6 Man)
132 Gold
12/09
W
MD 11-2
D. DEAN
Cypress Creek H S
Danny Byron Day 2
Round 3 (6 Man)
132 Gold
12/09
L
MD 11-0
J. English
Fleming Island
Danny Byron Day 2
Round 2 (6 Man)
132 Gold
12/09
W
F 4-0 2:57
A. Monterozzi
Celebration
Danny Byron Day 2
Round 1 (6 Man)
132 Gold
12/08
L
F 4-4 3:07
C. Arana
Timber Creek
Danny Byron Invite-Day 1
2nd Place Match (8 Man)
132 Blue
12/08
L
MD 13-0
K. Kirkham
---
Danny Byron Invite-Day 1
Placement Matches (8 Man)
132 Blue
12/08
W
MD 12-0
D. DEAN
Cypress Creek H S
Danny Byron Invite-Day 1
Semis & 1st WB (8 Man)
132 Blue
12/02
L
DEC 6-1
J. English
Fleming Island HS
2017 Keystone Invitational
Placement (20 Man)
132
12/02
W
TF 15-0
K. Brown
---
2017 Keystone Invitational
Round 9 (20 Man)
132
12/02
W
F 0-0 0:15
M. Santiago
Crestview HS
2017 Keystone Invitational
Round 8 (20 Man)
132
12/02
W
DEC 10-3
I. Mann
---
2017 Keystone Invitational
Round 7 (20 Man)
132
12/02
W
F 0-0 0:59
B. Thomas
---
2017 Keystone Invitational
Round 6 (20 Man)
132
12/02
W
FOR 0-0
A. Erwin
Admiral Farragut Academy
2017 Keystone Invitational
Round 5 (20 Man)
132
12/02
W
F 0-0 2:30
Z. Alexander
Gulf HS
2017 Keystone Invitational
Round 3 (20 Man)
132
12/01
W
F 0-0 2:10
I. White
Fletcher HS
2017 Keystone Invitational
Round 1 (20 Man)
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
DEC 7-2
B. Metcalf
Florida
Ridgeview Rumble RR
Champ. Round 1
132
12/17
W
F 6-0 4:00
B. Winder
Lincoln
Ridgeview Rumble RR
Champ. Round 1
132
12/10
W
F 0-0 2:56
H. Lefevre
Lennard
Jim Graves Invitational
Placement (16 Man)
126
12/10
W
MD 15-1
J. McAllister
Newsome
Jim Graves Invitational
Semis & WB (16 Man)
126
12/10
W
F 0-0 1:02
J. MITCHELL
Clearwater Cen Catholic
Jim Graves Invitational
Round 7 (16 Man)
126
12/10
W
F 0-0 1:15
R. Flanders
Lake Brantley
Jim Graves Invitational
Round 6 (16 Man)
126
12/10
L
F 0-0 1:00
H. Lefevre
Lennard
Jim Graves Invitational
Round 4 (16 Man)
126
12/10
W
TF 15-0
C. DUBBLE
Hoover
Jim Graves Invitational
Round 5 (16 Man)
126
12/10
W
DEC 9-2
M. Anderson
Dunbar
Jim Graves Invitational
Round 3 (16 Man)
126
12/09
L
MD 8-0
A. Reyes
South Dade
Jim Graves Invitational
Round 2 (16 Man)
126
12/09
L
DEC 6-0
V. Rosati
Woodland Cartersville
Jim Graves Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/03
L
DEC 8-2
J. Sandoval
Fleming Island
Clash of Titans - Orange City
5th Place Match
126
12/03
W
TF 18-3 6:00
E. keebler
Deltona
Clash of the Titans
Champ. Round 1
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
DEC 4-3
J. Smith
---
The Coastal Clash
Semifinals
113
12/12
L
F 0-0 1:59
A. Bond
Brandon
Jim Graves Invitational
Placement (20 Man)
113
12/12
W
F 0-0 0:32
j. forrest
Riverview
Jim Graves Invitational
Round 8 (20 Man)
113
12/12
W
DEC 4-0
V. Menozzi
Lake Highland Prep
Jim Graves Invitational
Round 7 (20 Man)
113
12/12
L
F 0-0 1:03
A. Guarriello
Fort LeBoeuf
Jim Graves Invitational
Round 5 (20 Man)
113
12/12
W
DEC 8-2
E. Tobia
Bradenton Christian
Jim Graves Invitational
Round 4 (20 Man)
113
12/11
W
F 0-0 5:05
D. Simpson
Dunbar
Jim Graves Invitational
Round 2 (20 Man)
113
12/11
L
TF 16-0 5:00
A. Reyes
South Dade
Jim Graves Invitational
Round 1 (20 Man)
113
12/09
W
F 0-0 1:14
T. Chamness
Lake Brantley Hs
Clash of Titans
Champ. Round 2
106
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/28
L
TF 15-0 5:40
C. Wright
---
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 6 7/1 4pm & 6pm
106
06/28
L
F 5-0 2:35
M. Phillips
108 Westside WC
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
4th Wrestleback (16 Team)
106
06/28
L
DEC 5-0
D. Perry
109 Lake Gibson Braves
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Semis & 3rd WB (16 Team)
106
06/28
W
F 0-0 0:13
C. Williams
130 Team Barracuda
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 2 9pm
106
06/28
L
F 0-0 0:31
M. Craig
101 Manatee Mafia
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
2nd Wrestleback (16 Team)
106
06/28
L
F 2-5 1:01
J. Satterfield
129 Marysville
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 1 6/29 5pm
106
06/28
W
F 2-0 0:48
D. Ortiz
---
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 3 6/30 8am
106
06/28
L
DEC 10-6
R. Pereira
---
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 1 (16 Team)
106
06/28
L
DEC 5-3
B. Bayless
102 Rhino WC Grey
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Quarters & 1st WB (16 Team)
106
06/28
W
F 2-0 1:09
G. Narango
124 Palm Harbor WC
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 7 7/1 8pm
106
06/28
L
F 6-4 4:47
L. Pradel
127 Oswego HS
AAU SCHOLASTIC DUALS COMMUNITY 1 DIV
Round 5 6/30 12pm
106
12/20
L
F 0-0 3:27
R. Garretson
Arch Bishop Spalding
41st Bill Scott Memorial Lyman Tourney
4th Wrestleback (32 Man)
106
12/20
W
F 0-0 0:54
N. Pini
Northern Highland
41st Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
12/20
W
F 0-0 0:17
J. Gaskins
UNIVERSITY ( ORANGE CITY)
41st Bill Scott Memorial Lyman Tourney
2nd Wrestleback (32 Man)
106
12/19
L
F 0-0 1:27
J. Findlay
Palmetto (MIA)
41st Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/19
W
F 0-0 1:00
L. Ferradad
Miami Pace
41st Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Round 1 (32 Man)
106
12/13
W
F 0-0 1:20
I. Tyler
Newsome
Jim Graves Invitational
Round 9 (Pool A & B)
106
12/13
L
F 0-0 3:07
E. Varona
South Dade
Jim Graves Invitational
Round 8 (Pool A & B)
106
12/13
W
F 2-0 0:59
H. Luciano
Seminole Ridge
Jim Graves Invitational
Round 7 (Pool A & B)
106
12/13
L
MD 10-0
G. Aleman-Perez
Wharton
Jim Graves Invitational
Round 6 (Pool A & B)
106
12/13
L
F 0-0 2:58
T. Malik
Collins Hill
Jim Graves Invitational
Round 5 (Pool A & B)
106
12/13
W
F 0-0 1:43
H. Souders
---
Jim Graves Invitational
Round 4 (Pool A & B)
106
12/12
L
F 0-0 0:47
A. Victor
Braddock
Jim Graves Invitational
Round 3 (Pool A & B)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024