Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Steven Mason
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
4a Cascade
Cascade
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 7-2 5:14
H. Kaumanns
Philomath
OSAA 4A Special District 2
Semis and 3rd WB
126
02/08
W
F 2-0 0:46
B. Haddy
Junction City
OSAA 4A Special District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/08
L
F 4-1 1:18
E. LaCosse
---
OSAA 4A Special District 2
Quarters & 1st WB
126
01/25
L
F 1-2 2:05
A. Young
David Douglas
Reser`s Tournament of Champions-V 2019
Consolation 3
126
01/25
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Crescent Valley
Reser`s Tournament of Champions-V 2019
Consolation 2
126
01/25
L
F 2-0 0:46
M. Worthington
Newberg
Reser`s Tournament of Champions-V 2019
Championship 2
126
01/18
L
F 6-2 1:02
M. Tate
---
Oregon Classic HS 2019
---
126
01/18
L
F 3-4 3:28
B. Pindell
4a Philomath
Oregon Classic HS 2019
Quarterfinals (8 Team)
126
01/18
L
F 7-0 1:43
B. Carson
4a La Grande
Oregon Classic HS 2019
Finals (8 Team)
126
01/18
L
F 2-0 0:52
A. Duran
4a Baker/Powder Valley
Oregon Classic HS 2019
---
126
01/18
L
F 2-0 0:18
L. Macias
4a Tillamook
Oregon Classic HS 2019
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
01/18
L
F 4-0 3:26
A. Marwick
4a Hidden Valley
Oregon Classic HS 2019
---
126
12/07
L
F 2-0 0:35
M. Ellis
Hillsboro
Rose City Championship
Consolation Round 2 (9/11)
126
12/07
L
F 3-0 3:38
S. Artunyun
Sprague
Rose City Championship
Championship Round 2 (9/11)
126
12/07
W
MD 16-4
T. Franks
Rogers (Puyallup)
Rose City Championship
Championship Round 1 (9/11)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 7-1 3:00
C. Clausse
McMinnville
MHS-Your Space Storage Invite
Placement Matches (16 Man)
120
01/20
W
DEC 7-4
E. Connelley
McMinnville
MHS-Your Space Storage Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/12
L
F 2-2 1:22
B. Johnson
4a Mazama
Oregon Classic 2018
Round 3 (6 Team)
113
01/12
L
F 6-1 0:44
Q. Metcalfe
---
Oregon Classic 2018
Round 5 (6 Team)
113
01/12
L
F 6-1 1:51
K. Koumentis
4a Marshfield
Oregon Classic 2018
Finals (8 Team)
113
01/12
L
F 2-0 0:52
T. Joyner
4a Crook County
Oregon Classic 2018
Quarterfinals (8 Team)
113
01/12
L
F 2-0 1:32
C. Frates
4a Scappoose
Oregon Classic 2018
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
01/12
L
F 2-0 3:00
L. Ensey
4a McLoughlin/Weston-McEwen/Griswold
Oregon Classic 2018
Round 1 (6 Team)
113
12/28
L
F 0-0 1:24
T. Morris
Century
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 0-0 0:54
J. Muntz
---
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 8-8 4:22
K. Shropshire
Hood River Valley
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 0-0 1:09
B. Mendoza
McKay
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 0-0 1:41
W. Lunski
West Albany
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 5-1 3:59
B. Pomeroy
Milwaukie
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 4-12 3:19
A. alonso
---
Northwest Duals
---
120
12/28
L
F 2-0 0:15
C. Strange
---
Northwest Duals
---
120
12/09
L
F 9-0 1:59
C. Johnson
Mt.View
Silverton Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/09
L
F 7-1 0:51
K. Kuenzi
Silverton
Silverton Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
120
12/09
L
F 2-0 0:45
I. Quesada
Wilsonville
Silverton Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
126
12/09
L
F 2-0 1:57
A. Mohamed
---
Silverton Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
120
12/02
W
MD 16-8
T. Vogt
Lebanon
Burlison JV
Round 3
121-128
12/02
L
F 5-4 2:16
B. Davis
Crescent Valley
Burlison JV
Round 2
121-128
12/02
W
F 10-7 2:13
T. Smith
West Albany
Burlison JV
Round 1
121-128
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024