Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Annabelle Dunlop
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
WINNETONKA
Winnetonka
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 3-4 4:32
S. Lupo
Francis Howell Central
MSHSAA Girls State Championships
5th place
115 Class 2
02/24
L
DEC 6-5
J. Ebert
Ft. Zumwalt North
MSHSAA Girls State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
115 Class 2
02/24
W
Replay
DEC 14-10
S. Stifter
Belton
MSHSAA Girls State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
115 Class 2
02/23
W
Replay
F 9-6 3:16
F. Cordato
Fort Osage
MSHSAA Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
115 Class 2
02/23
L
Replay
F 4-0 1:15
K. Mcdowell
Francis Howell
MSHSAA Girls State Championships
Quarters (16 Man)
115 Class 2
02/23
W
Replay
F 15-3 3:11
C. Hassler
Northwest
MSHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
115 Class 2
02/10
W
M FOR 0-0
M. Saldivar
William Chrisman
MSHSAA Girls Class 2 District 4
Placement
115
02/10
W
F 9-6 3:58
F. Cordato
Fort Osage
MSHSAA Girls Class 2 District 4
Semifinals
115
02/10
W
F 7-0 2:38
C. Hulme
Liberty North
MSHSAA Girls Class 2 District 4
Quarterfinals
115
02/03
W
F 4-0 1:15
D. Drummond
TARKIO
2024 WINNETONKA VARSITY GIRLS INVITATIONAL
Placement Matches (16 Man)
115
02/03
W
F 2-0 0:18
J. Jenkins
SMITHVILLE
2024 WINNETONKA VARSITY GIRLS INVITATIONAL
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
02/03
W
F 0-0 0:35
S. Parris
HARRISONVILLE
2024 WINNETONKA VARSITY GIRLS INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
02/01
W
F 8-2 3:43
I. Lucho
Grandview
Grandview, Center, Ruskin, Winnetonka Quad
Round 1
115
01/31
W
F 0-0
I. Lucho
Grandview
Winnetonka @ Grandview
Round 1
115
01/31
W
F 4-0 0:54
A. Hayes
Oak Park
William Chrisman/Oak Park @ Winnetonka
Round 1
115
01/27
W
F 6-2 2:40
D. Drummond
Tarkio
Quad State Classic 2024 - Girls
Placement Matches (8 Man)
115
01/27
W
F 2-0 0:27
A. Evans
Cameron
Quad State Classic 2024 - Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
115
01/25
W
F 7-1 1:16
K. Brown
Ruskin
Ruskin @ Winnetonka
Round 1
115
01/24
W
F 2-4 2:49
R. Walker
Kearney
Kearney @ Winnetonka
Round 1
115
01/18
W
F 8-1 1:05
J. Jenkins
Smithville
Winnetonka @ Smithville
Round 1
115
01/13
W
F 10-5 4:00
A. Ngo
North Kansas City
GKC Conference Tournament- Girls
1st & 3rd (16 Man)
115
01/13
W
MD 16-7
F. Cordato
Fort Osage
GKC Conference Tournament- Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
01/13
W
F 8-0 2:23
M. Boone
Staley
GKC Conference Tournament- Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
01/06
W
F 2-0
H. Struemph
Fatima
Capital City Girls Tournament
Round 6
115
01/06
W
F 7-3 3:16
A. Houston
Jefferson City
Capital City Girls Tournament
Round 5
115
01/06
W
F 14-1 4:17
A. McBroom
Republic
Capital City Girls Tournament
Round 4
115
01/05
W
F 2-0 0:33
C. Gemes
Camdenton
Capital City Girls Tournament
Round 1
115
12/29
L
Replay
DEC 6-3
A. Huncovsky
Northwest (Cedar Hill)
The Wonder Women
1st Day Round 3
120 lbs.
12/29
L
Replay
F 4-1 3:00
J. Smith-freeman
Smith-Cotton
The Wonder Women
1st Day Round 2
120 lbs.
12/29
W
Replay
F 9-0 1:02
A. Baer
Centralia
The Wonder Women
1st Day Round 1
120 lbs.
12/14
W
F 2-0 0:39
L. Shue
Excelsior Springs
Winnetonka @ Excelsior Springs
Round 1
120
12/09
L
MD 10-2
A. Huncovsky
Northwest (Cedar Hill)
2023 Union Girls Tournament
3rd Place Matches
120
12/09
W
F 5-5 3:16
M. Denney
Sullivan
2023 Union Girls Tournament
Round 4
120
12/09
W
F 2-0 0:42
O. Corcoran
Farmington
2023 Union Girls Tournament
Round 3
120
12/08
L
F 3-2 1:19
E. Adams
Owensville
2023 Union Girls Tournament
Quarters & 1st Rnd WB
120
12/08
W
F 2-0 1:19
C. Preston
North Point
2023 Union Girls Tournament
Round 1
120
12/08
W
F 2-0 0:26
E. Meyer
Fatima
2023 Union Girls Tournament
Prelims
120
11/22
W
F 4-2 1:10
M. Mcfall
Lawson
Lathrop Girls
Round #3
120
11/22
W
F 2-0 0:35
B. Wennihan
Tarkio
Lathrop Girls
Round #2
120
11/21
W
F 5-0 1:23
K. Foster
Excelsior Springs
Lathrop Girls
Round #1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 4-1 0:33
L. McDowell
TEAM HAMMER
2023 Missouri USA District 1 Tournament
Round 5
125
03/04
L
F 13-2 2:51
D. Coots
TEAM HAMMER
2023 Missouri USA District 1 Tournament
Round 2
125
01/29
W
F 2-0 0:27
L. Aviles
Odessa Youth Wrestling
Odessa Individ & Team Trophy Tournament
Round 4
117-128
01/29
W
F 5-0 1:38
O. Lafoy
Versailles Wrestling Club
Odessa Individ & Team Trophy Tournament
Round 3
117-128
01/29
W
F 2-0 1:03
R. Vinyard
Windsor Youth Wrestling
Odessa Individ & Team Trophy Tournament
Round 2
117-128
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024