Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 24-28 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alan George
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
CEN1
Mondovi
Mondovi/Eleva-Strum
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
W
Replay
DEC 6-0
T. Bankes
MGN2
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Placement (64 man)
164
03/19
L
Replay
F 2-0 1:26
K. Bish
MOH3
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Consi Quarters (64 man)
164
03/19
W
Replay
DEC 7-1
G. Miller
CFD2
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Consi WB (64 man)
164
03/19
W
Replay
DEC 6-1
D. Clark
---
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Quarters (64 man)
164
03/19
W
Replay
TF 15-0 2:20
C. Sherman
CGN3
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Consi 4WB (64 man)
164
03/18
L
Replay
F 6-1 2:50
L. Echelberry
FIW1
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 16 & 2nd Wrestleback (64 Man)
164
03/18
W
Replay
DEC 8-2
T. Bankes
MGN2
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round of 32 and WB (64 man)
164
02/19
L
MD 11-1
J. Love
VBW2
2023 OAC Butler JH District
Placement Round 8
164
02/19
W
F 8-0 2:49
D. Clark
---
2023 OAC Butler JH District
Semis Round 6
164
02/19
W
F 2-0 1:05
M. Schierloh
---
2023 OAC Butler JH District
Round 4 All
164
02/19
W
F 11-0 3:58
Z. Poston
MIA1
2023 OAC Butler JH District
Round 2 All
164
02/07
W
F 7-0 3:32
A. Holden
Unity
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
170
02/07
W
DEC 7-0
L. Thomason
Prescott
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
170
02/01
W
DEC 7-6
M. Ngbemeneh
Somerset
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
170
01/31
L
DEC 6-3
C. Melton
Spooner/Webster
Somerset, Mondovi, Unity, Spooner, Prescott Duals
Round 1
170
01/27
W
F 2-0 0:57
C. Bader
Osceola
Whitetail Shootout
Round 3 (4 Team)
170
01/27
W
DEC 8-2
S. Schaefer
Menomonie
Whitetail Shootout
Round 1 (4 Team)
170
01/21
W
F 0-0 1:21
M. Lukic
Durand-Arkansaw
Durand Duals
Round 1
170
01/20
W
F 6-1 3:11
L. Paske
Whitehall
Durand Duals
Round 1
182
01/14
W
DEF 4-3 1:45
C. Steinmeyer
Spring Valley/Elmwood
Chippewa Falls Invitational
Placement
170
01/14
W
F 6-1 3:07
D. Seichter
Stanley-Boyd
Chippewa Falls Invitational
Round 5
170
01/14
W
F 4-1 1:39
C. Hanson
Chippewa Falls
Chippewa Falls Invitational
Round 4
170
01/14
W
F 4-1 1:35
J. Berg
Regis/Altoona
Chippewa Falls Invitational
round 2
170
01/14
W
F 7-1 2:26
E. Telschow
Edgar
Chippewa Falls Invitational
round 1
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
MD 14-4
C. Pfeiffer
Cadott
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
Quarterfinals (8 Man)
160
01/28
L
MD 11-3
E. Anderson
Baldwin/Woodville
Whitetail Shootout
Round 1 (3 Team)
160
01/28
W
F 2-0 0:40
L. Hansman
Chippewa Falls
Whitetail Shootout
Round 3 (3 Team)
170
01/28
W
F 2-0 1:26
J. Anderson
Spring Valley/Elmwood
Whitetail Shootout
Finals (2 Team)
160
01/28
W
MD 11-1
M. Thomas
Eau Claire North
Whitetail Shootout
Finals (2 Team)
160
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023