Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samson Tongolei
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Jefferson Junior High School (Boys)
Kearns
Protos
Ruiz Combat Grappling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
DEC 1-0
M. Smith
Agon
Mountain View Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
HWT
01/30
L
F 0-0
D. Vance
Kearns
Kearns @ Kearns
Round 1
285
01/18
L
F 0-0
D. Sierra
Cyprus
Kearns @ Cyprus
Round 1
285
01/13
L
F 2-0 1:18
W. Norton
Highland
Redhawks Rumble JV
Placement matches
285
01/13
W
F 2-0 1:30
T. McCoy
Northridge
Redhawks Rumble JV
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/13
W
F 2-0 0:45
L. Waite
Northridge
Redhawks Rumble JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/12
W
F 2-0 0:35
B. Eaton
Woods Cross
Redhawks Rumble JV
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/12
L
DEC 3-0
J. Flores
Roy
Redhawks Rumble JV
Round 1 (16 Man)
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
DEC 4-0
M. Gomez
Kennedy Junior High School (Boys)
GSD District JH Championship (Boys & Girls)
Placement Matches (8 Man)
265
04/15
W
F 2-0 0:44
K. Wall
Hunter Junior High School (Boys)
GSD District JH Championship (Boys & Girls)
Semis & 1st WB (8 Man)
265
04/01
L
FOR 0-0
A. McDaniel
west side
Ben Lomond Greco Tournament
Round 3 (4 Man)
260-270
04/01
L
F 8-1 1:20
R. Tongolei
Mt. Ridge Youth Wrestling
Ben Lomond Greco Tournament
Round 2 (4 Man)
260-270
04/01
L
TF 8-0 0:41
R. Follett
Talons Wrestling Club
Ben Lomond Greco Tournament
Round 1 (4 Man)
260-270
04/01
L
F 2-0 2:08
A. Mcdaniel
west side
Ben Lomond Folkstyle Tournament
Round 2 (Best of 3)
260-270
04/01
L
F 9-0 3:58
A. Mcdaniel
west side
Ben Lomond Folkstyle Tournament
Round 1 (Best of 3)
260-270
03/18
L
F 4-1 0:44
N. Filivaolelei
Charger Wrestling Club
Mountain View Folkstyle Tournament
Round 3 (4 Man)
245-290
03/18
L
F 2-0 1:12
R. Tongolei
Ruiz Combat Grappling
Mountain View Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
245-290
03/18
L
F 2-0 0:44
K. Williams
Charger Wrestling Club
Mountain View Folkstyle Tournament
Round 1 (4 Man)
245-290
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024