Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brett Gunderson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Baldwin-Woodville
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 2-0 0:59
G. Nyenhuis
Monona Grove/McFarland Wrestling Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 6 Semis
65-69
03/10
W
Replay
TF 18-2 2:31
T. Medearis
Parkview Albany Youth Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
65-69
03/02
L
F 11-1 2:59
H. Serres
Hastings wrestling club
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 5
66-67
03/02
L
DEC 8-4
M. Suel
Chaska/Chan Stallions
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 3
66-67
03/02
L
F 2-0 0:10
W. Haluptzok
Anoka Youth Wrestling
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 2
66-67
02/18
L
MD 9-1
V. Zeiher
Amery Warrior`s
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 5
65-67
02/18
L
F 2-0 0:22
J. McDermott
Osceola
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 3
65-67
02/11
W
MD 12-2
F. Beer
Amery warriors
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
66-70
02/11
L
F 2-0 0:38
L. Clausen
Osceola
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
66-70
02/11
L
F 2-0 0:26
N. Fox
New Richmond
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
66-70
02/03
W
DEC 10-8
A. Mathys
Hudson
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 5
62-66
02/03
L
F 2-0 0:19
L. Pannkuk
Prior Lake
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 3
62-66
02/03
W
DEC 6-3
G. Rydberg
Stillwater
FULL - Hudson Youth Tournament - FULL
Round 2
62-66
01/28
W
DEC 10-7
D. Applebee
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 5
66-69
01/28
W
F 2-0 0:46
K. Stalson
Elk Mound
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
66-69
01/28
L
F 2-0 0:15
J. Zobel
Boyceville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
66-69
01/27
W
F 12-4 2:36
T. Esanbock
Spring Valley-Elmwood
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
65-66
01/27
L
TF 15-0 2:44
C. Karsten
BCWC
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
65-66
01/27
W
DEC 10-9
K. Clennon
The Fellas
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
65-66
01/13
W
MD 11-2
L. Pommerening
Baldwin-Woodville
Boyceville WrestleRAMA
Placement Matches (8 Man)
65-69
01/13
L
DEC 6-5
B. Blomquist
Menomonie Wrestling Club
Boyceville WrestleRAMA
Semis & 1st WB (8 Man)
65-69
12/16
W
F 4-0 0:43
I. Stage
St. Croix Falls
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 4
60-66
12/16
L
F 4-7 1:39
B. Hrabak
Bloomer/Colfax
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 3
60-66
12/16
W
MD 12-0
A. Kurtz
Menomonie Wrestling Club
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 2
60-66
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
Replay
F 2-0 0:30
M. Villalobos
Wisconsin
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 5
58-59
03/12
L
Replay
F 2-0 0:10
D. Keller
Crystal Lake Wizards Wrestling Club
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 4
58-59
03/11
L
Replay
F 2-0 0:57
H. Schwenn
Poynette Panther Youth Wrestling
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 2
58-59
01/29
W
F 9-0 1:24
J. Ford
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
55-58
01/29
W
MD 15-6
M. Lea
Menomonie Wrestling Club
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
55-58
01/29
W
F 2-0 0:32
J. Eckerman
Hudson
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
55-58
01/21
L
F 6-4 2:29
H. Ficker
Amery
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 5
55-58
01/21
W
F 7-0 1:59
E. Hoisington
Barron
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 3
55-58
01/21
L
FOR 0-0
C. Jako
Rice Lake
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 2
55-58
01/14
W
F 9-4 2:32
N. Bowe
Chippewa Falls Youth Wrestling
Boyceville Wrestlerama
Round 3 (4 Man)
58-61
01/14
W
F 2-0 0:53
J. Zobel
Boyceville
Boyceville Wrestlerama
Round 2 (4 Man)
58-61
01/14
W
F 11-0 3:00
J. Morneau
Bloomer/Colfax Youth Wrestling
Boyceville Wrestlerama
Round 1 (4 Man)
58-61
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024