Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Perry
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
F 17-3 5:52
S. Camirand
Poudre
2022 TORGY MEMORIAL WRESTLING TOURNAMENT
Semis & WB
182
01/08
L
DEC 4-3
J. Cuthburt
Rock Canyon
2022 TORGY MEMORIAL WRESTLING TOURNAMENT
Cons Semis
182
01/08
W
F 2-0 0:59
A. Dunn
Fort Collins
2022 TORGY MEMORIAL WRESTLING TOURNAMENT
Qtrs
182
12/11
L
F 4-1 2:43
W. Reeves
Resurrection Christian
2021 Roosevelt Invitational
Consi Semis
182
12/11
L
MD 12-0
E. Mabe
Cheyenne Mountain
2021 Roosevelt Invitational
Champ Semis & Consi Quarters
182
12/11
W
F 2-0 1:03
M. White
---
2021 Roosevelt Invitational
Quarters & 1st WB
182
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
MD 16-3
J. Quinlan
Loveland
CHSAA State Championships
5th Place
170-4A
03/13
L
F 4-1 1:39
J. Aldinger
Falcon
CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
170-4A
03/13
L
F 9-0 2:46
D. Ruane
Discovery Canyon
CHSAA State Championships
Quarterfinals (8 Man)
170-4A
03/06
L
F 7-3 3:09
J. Quinlan
Loveland
CHSAA 4A Region 3
Placement Matches
170
03/06
W
DEC 6-1
R. Ordonez
Silver Creek
CHSAA 4A Region 3
Semis & 1st WB
170
03/06
W
F 10-0 1:42
S. Hagedorn
Longmont
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 12-4 3:52
K. Mick
Canon City
CHSAA 4A Region 1
3rd and 5th Place Matches
152
02/15
L
DEC 7-5
E. Mabe
Cheyenne Mtn
CHSAA 4A Region 1
Consi Semis
152
02/15
L
F 2-0 1:46
N. Rivera
---
CHSAA 4A Region 1
Semis and WB3
152
02/14
W
F 5-5 1:34
A. Rodriguez
Pueblo Centennial
CHSAA 4A Region 1
Quarterfinals and WB1
152
01/25
L
DEC 6-5
B. May
---
2020 COS Metro Wrestling Championships
R8 - Consolation Finals
152
01/25
L
F 9-0 2:44
L. Smith
Coronado
2020 COS Metro Wrestling Championships
R6 - Cons. Round 5
152
01/25
W
DEC 6-4 SV
E. Mabe
Cheyenne Mountain
2020 COS Metro Wrestling Championships
R5 - Wrestlebacks
152
01/25
W
F 7-0 1:14
B. Chapman
Sand Creek
2020 COS Metro Wrestling Championships
R4 - Cons. Round 3
152
01/25
W
MD 12-2
E. Lawton
Doherty
2020 COS Metro Wrestling Championships
R3 - Wrestlebacks
152
01/24
L
F 7-1 3:31
C. Murray
Peyton
2020 COS Metro Wrestling Championships
R1 - Champ
152
01/10
L
DEC 4-2
S. Escobar
El Paso Franklin
2020 Conflict at Cleveland
R 7A
152
01/10
W
F 6-2 3:39
J. Rodriguez
Centennial
2020 Conflict at Cleveland
R 6
152
01/10
W
F 2-0 0:49
Z. Ayala
Hobbs
2020 Conflict at Cleveland
R 4
152
01/10
L
F 15-1 3:08
M. Box
Carlsbad
2020 Conflict at Cleveland
R2A
152
12/21
L
F 7-0 2:24
C. Arensdorf
---
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 5 Quarter Finals & Consolation Round 4
160
12/20
W
F 2-1 2:43
A. Phillips
Douglas County
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
160
12/20
W
F 5-0 1:27
M. Peou
Eaglecrest
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
160
12/20
L
F 11-2 5:33
J. Graves
Pine Creek
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
160
12/06
L
TF 16-1 3:51
C. Engelhardt
Thompson Valley
Battle of the Best - 9th Annual
Round 2 (6 Team)
160
12/06
W
MD 11-3
M. Peou
Eaglecrest
Battle of the Best - 9th Annual
Round 3 (4 Team)
160
12/06
L
TF 16-0 2:10
G. Bernall
Pomona
Battle of the Best - 9th Annual
Round 3 (6 Team)
160
12/06
L
F 1-2 5:33
W. Plummer
---
Battle of the Best - 9th Annual
Round 1 (4 Team)
160
12/06
W
F 9-2 2:35
A. Trujillo
Liberty
Battle of the Best - 9th Annual
Round 2 (4 Team)
160
12/06
W
F 2-0 1:41
w. toney
Fountain Fort Carson
Battle of the Best - 9th Annual
Round 1 (6 Team)
160
12/06
L
F 2-0 0:40
H. Crosson
Pueblo West
Battle of the Best - 9th Annual
Round 5 (6 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024