Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sam Stone
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Diamond Ranch
Diamond Ranch Academy
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
F 2-4 1:00
M. Jessop
---
2020 UHSAA 1A Division A
5th Place
120
01/31
L
F 11-8 3:44
T. Evans
Panguitch
2020 UHSAA 1A Division A
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/31
L
F 6-0 2:09
B. Henrie
Panguitch
2020 UHSAA 1A Division A
Quarterfinals (8 Man)
120
01/25
W
FOR 0-0
S. Tanner
Desert Hills
Enterprise High School Second Chance
Round 3 (3 Man)
113C
01/25
L
F 2-2 0:59
C. Adams
---
Enterprise High School Second Chance
Round 1 (3 Man)
113C
01/24
L
FOR 0-0
B. Warr
Hurricane
Enterprise High School Tournament
Round 2 Friday Championship 2 and Cons 1
113
01/24
L
F 13-1 1:39
E. Renteria
Snow Canyon High School
Enterprise High School Tournament
Round 1 Friday Championship round 1
113
01/10
W
F 2-3 2:56
J. Monzon
Cheyenne
Iron Town Duals
Round 5 (10 Team)
113
01/10
L
DEC 11-4
J. Barlow
---
Iron Town Duals
Round 7 (10 Team)
113
01/10
L
F 4-1 1:04
I. Blair
Hurricane
Iron Town Duals
Round 4 (10 Team)
113
01/10
L
F 4-1 2:15
D. Evans
---
Iron Town Duals
Round 8 (10 Team)
113
01/10
L
MD 16-7
M. Thompson
Beaver 2
Iron Town Duals
Round 1 (10 Team)
113
01/10
W
F 2-0 0:48
J. Kelly
Independent
Iron Town Duals
Round 6 (10 Team)
113
01/10
L
F 8-2 3:59
K. Curtis
North Sanpete
Iron Town Duals
Round 3 (10 Team)
113
01/04
W
F 6-1 3:46
L. Gonzales
West Wendover
2020 Milford Invitational
Round 5 (12 Man)
120
01/04
L
F 6-5 2:15
H. Dickinson
Panguitch
2020 Milford Invitational
Round 4 (12 Man)
120
01/04
L
DEC 16-13
T. Campbell
---
2020 Milford Invitational
Round 3 (12 Man)
120
01/04
L
F 3-0 1:51
T. Evans
Panguitch
2020 Milford Invitational
Round 1 (12 Man)
120
12/21
L
DEC 12-6
A. Flores
Desert Hills High School
Desert Storm Classic JV 2019
Round 8
120
12/21
L
F 7-6 2:28
C. Bundy
Pine View High School
Desert Storm Classic JV 2019
Round 6
120
12/21
L
F 11-0 2:25
M. Roman
Millard High School
Desert Storm Classic JV 2019
Round 5
120
12/21
W
F 7-0 1:16
L. Gonzales
West Wendover High School
Desert Storm Classic JV 2019
Round 4
120
12/20
W
F 6-1 2:44
B. Hagfeldt
Pahranagat Valley High School
Desert Storm Classic JV 2019
Round 2
120
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023