Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bentley Gatica
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
SWAT
SWAT - Savage Wrestling Athletic Team
Swat
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
F 13-1 2:34
T. Ostrander-Frostell
DreamTeam Performance
NUWAY Nationals Individual
Round 1 (16 Man)
72
04/06
W
F 15-2 1:47
I. Gonzalez
Dearborn Heights Wildcats
NUWAY Nationals Individual
Round 1 (16 Man)
78
04/06
L
DEC 4-2 SV
L. Lakhlani
JPW
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (32 Man)
72
04/06
W
F 9-1 1:56
B. Sell
Manton Monsters
NUWAY Nationals Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
72
02/24
L
DEF 0-0
T. Shaw
Byron Eagles Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
Round 3 (5 Man)
71B
02/24
L
DEF 0-0
E. Wines
Bendle Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
Round 2 (5 Man)
71B
02/24
L
DEF 0-0
A. Gillison
Holly Roughriders Wrestling Club
MMWA Battlecats Open and Girls
Round 4 (5 Man)
71B
02/24
W
F 8-3 2:28
C. Weirauch
GB Wrestling
MMWA Battlecats Open and Girls
Round 1 (5 Man)
71B
02/17
W
F 18-4 2:51
J. Londry
Caro Growlers Wrestling Club
MMWA Birch Run Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
71B
02/17
W
DEC 10-4
C. Dice
Birch Run PFY WC
MMWA Birch Run Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
71B
02/17
W
TF 18-3 2:25
L. Shimshock
Croswell-Lexington Wrestling
MMWA Birch Run Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
71B
02/10
W
F 4-1 2:03
L. Reimer
Vassar Scrappers Wrestling Club
MMWA Cass City Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
75
02/10
W
DEC 8-4
S. Epley
Northern Elite Pitbulls
MMWA Cass City Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
75
02/10
W
MD 10-2
M. Entrekin
Goodrich Wrestling Club
MMWA Cass City Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
75
02/04
W
F 6-3 1:09
J. Whitmore
Bendle Wrestling Club
MMWA Hartland - Open and Girls
Placement Matches (8 Man)
75A
02/04
W
MD 21-10
D. Wiitanen
Hartland Wrestling Club
MMWA Hartland - Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
75A
02/04
W
MD 11-1
K. Brink
Team Donahoe Wrestling Club
MMWA Hartland - Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
75A
01/22
W
NC 0-0
R. Rosebush
Lapeer Wrestling Club
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
2nd Place Match (8 Man)
80
01/21
L
DEC 11-6
G. Troyer
SWAT - Savage Wrestling Athletic Team
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Placement Matches (8 Man)
80
01/21
W
TF 19-4 2:11
B. Thomas
Corunna Youth Wrestling
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Semis & WB (8 Man)
80
01/21
W
TF 21-6 4:30
R. Rosebush
Lapeer Wrestling Club
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Quarterfinals (8 Man)
80
01/14
W
TF 19-4 4:27
J. Oginsky
Corunna Youth Wrestling
MMWA Flushing Raiders - Open & Girls
2nd Place Match (8 Man)
80
01/14
L
DEC 7-2
G. Troyer
SWAT - Savage Wrestling Athletic Team
MMWA Flushing Raiders - Open & Girls
Placement Matches (8 Man)
80
01/14
W
MD 16-4
M. Marshall
North Branch Youth WC
MMWA Flushing Raiders - Open & Girls
Semis & WB (8 Man)
80
01/14
W
F 2-0 0:17
N. Rowley
Flushing Raiders Wrestling
MMWA Flushing Raiders - Open & Girls
Quarterfinals (8 Man)
80
01/06
W
TF 22-6 2:58
N. Bourion
Kingsley
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
1st & 3rd (16 Man)
80
01/06
W
F 7-2 1:30
K. Greaves
Gladwin
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
01/06
W
F 7-0 1:30
E. Moore
TC Central
NEMWA Week 1 Ogemaw (AC)
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
12/17
W
TF 20-3 3:26
R. Lash
Frankenmuth Wrestling Boosters Inc.
2023 Throwdown in Christmastown
Placement Matches (8 Man)
80A
12/17
W
MD 10-1
C. Kish
Team Donahoe Wrestling Club
2023 Throwdown in Christmastown
Semis & 1st WB (8 Man)
80A
12/17
W
F 12-2 2:44
D. Leonard
Summit Wrestling Club
2023 Throwdown in Christmastown
Quarterfinals (8 Man)
80A
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
FOR 0-0
L. Cutler
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
6th Wrestleback (32 Man)
70
04/15
L
DEF 0-0
J. Underhill
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
1st & 3rd (16 Man)
75
04/15
L
DEC 2-0
R. Moten
Ohio Heros
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
70
04/15
W
F 4-0 1:35
J. Myers
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
4th Wrestleback (16 Man)
75
04/15
W
F 11-4 2:33
N. Gothberg
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
04/15
W
DEC 5-0
P. Hannah
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
04/15
W
F 0-2 0:20
L. Craft
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
75
04/15
L
F 2-0 0:53
T. Mason
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
04/15
W
FOR 0-0
E. Kommick
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
04/15
W
MD 12-0
T. Kibbey
---
NUWAY Nationals Folkstyle Individual
Round 1 (16 Man)
75
01/09
L
DEC 10-4
G. Moreland
Three Rivers Wildcats
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Placement Matches (32 Man)
66
01/08
W
DEC 8-6 SV
H. Blanchard
Reed City Youth Wrestling
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
6th Wrestleback (32 Man)
66
01/08
W
F 7-1 2:18
C. Armstrong
Pennfield Panthers WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & 5th WB (32 Man)
66
01/08
W
F 8-0 1:00
C. McKinley
Trojans WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
4th Wrestleback (32 Man)
66
01/08
L
DEC 11-6
B. Alber
Ares WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarters & 3rd WB (32 Man)
66
01/08
W
F 9-2 1:48
H. Wren
Paw Paw Youth Wrestling
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 2 Champ & WB (32 Man)
66
01/08
W
F 12-5 2:32
D. Stone
Harper Creek Youth Wrestling
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 1 (32 Man)
66
10/29
W
Replay
F 2-0 1:25
B. Pope
Bulldawg Wrestling Club
Tyrant Hall of Fame Open
Round 3 (4 Man)
68
10/29
W
Replay
F 2-0 0:17
B. Carter
Northwest Wrestling
Tyrant Hall of Fame Open
Round 2 (4 Man)
68
10/29
W
Replay
DEC 4-0
C. Thoenen
Donahue Wrestling Academy
Tyrant Hall of Fame Open
Round 2 (3 Man)
64
10/29
W
Replay
F 2-0 0:10
I. Malcolm
Donahue Wrestling Academy
Tyrant Hall of Fame Open
Round 1 (3 Man)
64
10/29
W
Replay
F 9-0 2:36
L. Bracken
Donahue Wrestling Academy
Tyrant Hall of Fame Open
Round 1 (4 Man)
68
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024