May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daityn Meek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Osage City
Osage City Boys
Osage City HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 8-2 4:27
M. Robidou
Riverside
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
126
02/17
L
F 2-0 1:56
E. Moon
Burlingame
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Championship Quarterfinals and Conso rnd 1
126
02/17
W
F 2-0 2:20
G. Coit
McLouth
KSHSAA 3-2-1A Regional D
Round 1 (16M & 32M)
126
01/27
W
F 7-5 5:04
C. Yuill
Doniphan West
George Worley Invitational 2024
Round 5
126
01/27
W
F 2-0 0:41
S. Johnson
Royal Valley
George Worley Invitational 2024
Round 3
126
01/27
W
F 4-0 1:58
K. McCormick
West Franklin
George Worley Invitational 2024
Round 1
126
01/26
W
F 2-0 0:25
G. Coit
McLouth
St. Marys HS Boys/Girls Scramble 2024
Round 3
Boys 126
01/25
W
F 2-2 3:10
E. Holland
Tonganoxie
St. Marys HS Boys/Girls Scramble 2024
Round 2
Boys 126
01/25
W
F 4-2
S. Johnson
Royal Valley
St. Marys HS Boys/Girls Scramble 2024
Round 1
Boys 126
01/12
L
F 5-3 4:53
J. Seyfert
Gardner Edgerton
Aaron Patton Memorial Boys 2024
Placement
126
01/12
W
F 7-0 2:42
K. McCormick
West Franklin
Aaron Patton Memorial Boys 2024
Round 5
126
01/11
L
F 2-0 0:24
J. Collins
Louisburg
Aaron Patton Memorial Boys 2024
Round 4
126
01/11
W
F 2-0 1:33
D. Kibler
Uniontown
Aaron Patton Memorial Boys 2024
Round 2
126
01/06
W
DEC 8-2
D. Cairo
Atchison-Maur Hill
Rossville High Invitational 24
Finals
126
01/06
L
DEC 7-2
T. Hecke
Wamego
Rossville High Invitational 24
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/06
W
F 6-0 2:13
A. Thompson
Riley County
Rossville High Invitational 24
Round 4
126
01/06
W
DEC 2-0
E. Tolbert
Perry Lecompton
Rossville High Invitational 24
Round 3
126
01/06
L
F 4-0 3:12
R. Droegemeier
Rossville
Rossville High Invitational 24
Round 2
126
01/05
L
MD 11-2
L. DeDonder
Council Grove HS/Allen-Northern Heights HS
Osage City/Sante Fe Trail
Round 1
126
01/05
L
F 5-0 1:03
D. Kirby
Carbondale-Santa Fe Trail HS
Osage City/Sante Fe Trail
Round 1
126
12/15
W
M FOR 0-0
C. Collins
Osage City
23 Mens Struemph Jamboree
round 3
132
12/15
L
F 11-2 3:45
M. Broce
Rossville
23 Mens Struemph Jamboree
round 2
132
12/14
W
F 6-2 2:49
C. Coit
McLouth
23 Mens Struemph Jamboree
round 1
132
12/09
W
F 4-0 2:38
J. Thorne
Osawatomie
Anderson County Invitational 2023
5th-16th Finals
126
12/09
W
F 7-0 1:56
M. Tenebro
Erie
Anderson County Invitational 2023
Con Round Robin and Con Semi Finals
126
12/09
L
F 2-2 1:29
E. Moon
Burlingame HS
Anderson County Invitational 2023
Round 3
126
12/09
L
F 2-2 3:35
G. Short
Girard
Anderson County Invitational 2023
Round 1:10 and 12 man brackets only
126
12/08
L
M FOR 0-0
J. Aguilar
Emporia
Chase County Jamboree
Round 3
126
12/07
L
M FOR 0-0
E. Urbanek
Herington
Chase County Jamboree
Round 2
126
12/07
L
M FOR 0-0
J. Wald
Hesston
Chase County Jamboree
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 7-3 3:13
K. Kahler
Jeff West
Silver Lake High School Boys Tournament
Round 6
113
02/04
L
F 6-2 3:56
O. Thompson
Anderson County
Silver Lake High School Boys Tournament
Round 5
113
02/04
W
F 2-2 2:23
K. Rector
Salina South
Silver Lake High School Boys Tournament
Round 4
113
02/04
L
F 2-0 1:03
L. Courtois
Burlingame
Silver Lake High School Boys Tournament
Round 2
113
02/04
W
F 2-0 0:38
K. Copeland
Rock Creek
Silver Lake High School Boys Tournament
Round 1
113
01/14
L
DEC 8-2
N. Williams
Bishop Ward
St Marys Invitational
Round 6
B113
01/14
W
F 6-2 2:26
C. Jareske
Blue Valley Southwest
St Marys Invitational
Round 5
B113
01/14
W
F 4-0 2:44
L. McDowell
Bonner Springs
St Marys Invitational
Round 4
B113
01/14
W
F 7-0 1:30
K. Foster
Seaman
St Marys Invitational
Round 3
B113
01/14
L
F 2-0 0:44
A. Stewart
Pleasant Ridge
St Marys Invitational
Round 1
B113
01/14
L
F 11-0 4:31
B. Combes
Santa Fe Trail Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 5
113 Boys
01/14
W
F 8-1 3:49
T. Utter
Wellsville Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 4
113 Boys
01/13
L
F 2-0 1:26
M. Anderson
West Elk Boys
Aaron Patton Memorial Tournament 2023
Round 2
113 Boys
01/07
L
F 2-2 2:49
E. Ruegge
Seneca-Nemaha Central
Rossville High Invitational 2023
Round 4
113
01/07
W
F 4-0 2:21
T. Utter
Wellsville
Rossville High Invitational 2023
Round 3
113
01/07
L
F 2-0 0:49
L. Courtois
Burlingame
Rossville High Invitational 2023
Round 2
113
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021