Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jarek Sorensen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
DEC 4-3
Q. Jordan
Saratoga
WHSAA State Championships
3rd And 5th Place
2A-195
02/26
W
Replay
F 9-0 3:13
C. Miller
Lovell
WHSAA State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
2A-195
02/26
W
Replay
F 2-0 0:55
G. Zapata
Greybull/Riverside
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-195
02/25
W
FOR 0-0
T. Howard
Big Piney
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-195
02/25
L
Replay
F 3-2 3:28
Q. Jordan
Saratoga
WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-195
02/25
W
Replay
F 1-0 2:57
D. Hagler
Kemmerer
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-195
02/19
W
F 4-0 2:43
M. Cook
Cokeville
WHSAA 2A West Regional
3rd Place
195
02/18
W
F 2-0 1:58
D. Hagler
Kemmerer
WHSAA 2A West Regional
Consi Semi
195
02/18
L
DEC 8-7
M. Cook
Cokeville
WHSAA 2A West Regional
Quarters and WB3
195
02/05
W
DEC 8-6
J. Harms
Powell
GREYBULL MEMORIAL INVITATIONAL 2022
Placing Matches
195
02/05
W
F 4-0 1:42
H. Pattison
Wind River
GREYBULL MEMORIAL INVITATIONAL 2022
4th Wrestleback (16 Man)
195
02/05
L
DEC 5-0
Z. Collins
Lovell
GREYBULL MEMORIAL INVITATIONAL 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
02/05
W
F 2-0 0:49
R. Gonzalez
Powell
GREYBULL MEMORIAL INVITATIONAL 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
02/01
L
F 6-0 2:09
D. Becker
---
Thermopolis @ Cody
Round 1
220
01/29
L
Replay
DEC 11-6
C. Haws
Burns/Pine Bluffs
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Cons Qtrs
195
01/29
W
Replay
F 7-6 3:28
T. Haws
Evanston
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Quarterfinals w/WB
195
01/28
L
Replay
DEC 8-1
D. Glick
Thunder Basin High School
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4
195
01/07
L
Replay
F 3-0 4:58
J. Strobbe
Sheridan
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
220
01/07
L
Replay
F 4-3 1:58
C. Archuleta
Douglas
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
220
12/11
W
F 2-0 0:38
Z. Prosser
---
Powell Invitational - Saturday
Placement Matches (8 Man)
220
12/11
L
F 2-0 2:33
T. Jensen
Wind River
Powell Invitational - Saturday
Semis & 1st WB (8 Man)
220
12/11
W
F 3-1 3:36
C. McNiven
---
Powell Invitational - Saturday
Quarterfinals (8 Man)
220
12/11
L
DEC 7-5
C. McNiven
---
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 4 (6 Man) Round 5 (5 Man)
220C
12/11
W
F 4-0 3:18
D. Dockery
---
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 3
220C
12/10
W
F 2-2 3:27
Z. Prosser
---
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 2
220C
12/10
W
MD 10-0
G. Zapata
Greybull/Riverside
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 1
220C
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 2-0 0:39
E. Mack
---
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-220
02/25
W
DEC 4-1
B. Stewart
---
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-220
02/25
W
F 4-0 2:09
Z. Murphy
---
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
2A-220
02/25
L
F 6-2 3:50
T. Clutter
Greybull/Riverside
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-220
02/20
L
DEC 6-0
M. Mickelson
Lovell
WHSAA 2A Northwest Quadrant Qualifier
Placement Matches
220
02/20
W
F 6-1 4:54
J. Cabello
Shoshoni
WHSAA 2A Northwest Quadrant Qualifier
Consi Semis
220
02/20
L
F 5-3 5:32
T. Clutter
Greybull/Riverside
WHSAA 2A Northwest Quadrant Qualifier
Semis and WB 3
220
02/17
W
F 5-0 1:52
H. Pattison
Wind River
Wind River @ Thermopolis
Round 1
285
02/17
L
F 2-2 4:22
T. Hallock
Wind River
Wind River @ Thermopolis
Round 1
285
12/18
L
F 2-0 1:58
M. Garcia
---
2020 Battle in the Big Horns
Round 2 (3 Team)
285
12/18
W
F 2-0
K. Calvert
Powell High School JV
2020 Battle in the Big Horns
Round 1 (4 Team)
285
12/18
W
F 2-0 2:23
K. Calvert
Powell High School JV
2020 Battle in the Big Horns
Round 1 (4 Team)
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
F 4-0 1:37
K. Gantenbein
Riverton
2020 Lander Valley HS Invite
Rd 4 WB 32-man, Rd 2 WB 16-man
195
01/24
L
DEC 4-1
C. Peterson
Pinedale
2020 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
195
01/04
W
F 3-2 5:43
J. Williams
Cody
Cody High School J.V. Tournament
Round 2 (3 Man)
220
01/04
L
F 2-0 1:32
T. Wright
Worland
Cody High School J.V. Tournament
Round 1 (3 Man)
220
12/14
L
F 4-0 2:15
T. Jensen
Wind River
Powell Invitational - Saturday
Finals (8 Man)
220
12/14
W
F 2-0 1:17
A. Seocher
Sheridan
Powell Invitational - Saturday
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
220
12/14
W
F 9-0 2:43
J. Blackbird
Wyoming Indian
Powell Invitational - Saturday
Quarterfinals (8 Man)
220
12/14
W
F 4-2 4:27
C. McNiven
Laurel
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 4 (6 Man)
220B
12/14
W
F 4-0 2:28
Q. Williams
Buffalo
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 3 (6 Man)
220B
12/14
W
DEC 5-1
A. Seocher
Sheridan
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 2 (6 Man)
220B
12/13
W
F 6-0 2:20
W. Scott
Natrona County
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
220B
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 0-0 0:57
J. Harvey
---
Greybull Memorial Invitational 2019
1st & 3rd (16 Man)
160
02/02
L
F 0-0 0:57
L. Goncalves
---
Greybull Memorial Invitational 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/25
L
F 1-0 1:29
J. Beasley
Star Valley
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 4 64-man
160
01/25
W
F 2-0 2:15
C. Hiser
Rock Springs
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
160
01/25
L
F 4-0 4:10
A. Wagenor
Sheridan
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
160
01/12
L
F 0-0 1:35
S. Erhart
Greybull/Riverside
Don Runner Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
160
01/12
L
F 0-0 1:07
J. Steed
Lovell
Don Runner Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/11
W
F 0-0 3:11
M. Cook
Cokeville
Don Runner Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/05
L
F 4-0 1:44
D. Pike
Burns
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Cons 64,32,16&8
160
01/04
L
DEC 8-1
A. Wagenor
Sheridan
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
64 Ch 3 Cons 3, 32 Cons 2, 16 Qtrs
160
01/04
W
F 12-3 5:15
J. Jackson
Burns
2019 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1 All brackets
160
12/08
L
F 2-2 6:53
C. Knighten
Campbell County
Powell Invitational - Saturday
Quarterfinals (8 Man)
160
12/08
L
F 2-0 0:37
B. Birkle
Natrona County
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 4 (6 Man) Round 5 (5 Man)
160C
12/08
W
DEC 9-7 SV
C. Knighten
Campbell County
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 2
160C
12/07
W
F 6-1 2:49
W. Peel
Thunder Basin High School
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 1
160C
12/07
W
F 5-0 1:04
J. Simmons
Park (Livingston)
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
160C
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024