Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel LaRocca
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Center Grove
Center Grove Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
Replay
TF 12-2 1:55
L. Merchant
Whiteland Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 6
106
05/04
L
Replay
TF 10-0 0:26
D. Jr.
Howe Wrestling School LLC
ISWA Men`s Freestyle State
Round 2
106
05/04
W
Replay
TF 10-0 1:11
A. Elmore
Zionsville Wrestling Club
ISWA Men`s Freestyle State
Round 1
106
03/10
W
F 8-0 4:48
D. Anda
West Noble Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 5
113
03/10
L
F 0-12 3:05
B. Flick
Highland Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
113
03/10
W
F 5-0 0:29
J. Dietz
Rick Larsen Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 1
113
02/25
L
Replay
DEC 7-0
E. Poling
Columbus East
Indiana Frosh-Soph State Championships
Day 2 Blood Round
106
02/24
W
Replay
DEC 6-2
C. Clark
Perry Meridian
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3/5/7
106
02/24
W
Replay
MD 9-0
C. Carper
Jimtown
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
106
02/24
L
Replay
F 2-0 0:15
E. Ogle
Brownsburg
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
106
02/24
W
Replay
MD 9-0
J. Deluna
Hanover Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
106
02/24
W
Replay
F 4-0 0:57
W. Asay
West Lafayette
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
106
02/11
W
DEC 7-3
A. Templeton
North Posey
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Placement
106
02/11
W
DEC 8-6
G. Duncan
Cathedral
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 6
106
02/11
W
F 6-0 1:49
J. Forgy
Boonville High School
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 8
106
02/11
W
TF 15-0 3:18
L. Cirignano
Memorial Tiger Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 3
106
02/11
W
F 8-0 2:19
W. Geminden
Lutheran Saints
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 2
106
01/20
L
F 2-0 1:30
E. Ogle
Brownsburg
2024 Indiana JV State Duals
Placement (16 Team)
106
01/20
W
F 9-2 3:16
K. Parker
Penn
2024 Indiana JV State Duals
Semis & WB (16 Team)
106
01/20
W
MD 11-2
R. Hayworth
Lafayette Harrison
2024 Indiana JV State Duals
Champ Round 1 (16 Team)
106
01/20
W
TF 19-4 5:15
V. Sang
Perry Meridian
2024 Indiana JV State Duals
Quarters & WB (16 Team)
106
01/06
L
Replay
F 11-0 2:26
C. Schaefer
Evansville Mater Dei
IHSWCA 2024 Team State Duals
Placement Matches (8 Team)
113
12/21
W
F 17-3 2:34
E. Metzenger-Pearson
Purdue Polytechnic
Marauder JV Invite
Round 4
95-105
12/21
W
F 5-0 0:41
A. Delgado
Victory College Prep
Marauder JV Invite
Round 1
95-105
12/21
W
TF 18-3 2:26
I. Weaver
Seven Oaks
Marauder JV Invite
Round 2
95-105
12/17
W
F 16-2 5:20
C. Scagnoli
Western Boone
New Castle Invitational
Round 1
106
12/09
W
F 8-0 1:00
M. Workman
Zionsville
Eagle Invitational 2023
Placement
106
12/09
L
DEC 2-0
T. Brueche
Floyd Central
Eagle Invitational 2023
Round 4 (10 Man)
106
12/09
W
FOR 0-0
F. FF
Lawrence North
Eagle Invitational 2023
Round 2
106
12/09
W
FOR 0-0
F. FF
Edgewood
Eagle Invitational 2023
Round 1
106
11/25
W
Replay
F 2-2 2:15
C. Nedderman
Shelbyville
The Gobbler
Placement
106-116
11/25
L
Replay
DEC 7-0
W. Philpott
Bedford North Lawrence
The Gobbler
Round 4
106-116
11/25
W
Replay
F 4-0 2:16
A. Chapell
Perry Meridian
The Gobbler
Round 3
106-116
11/25
L
F 2-0 1:51
T. Garner
Shelbyville
The Gobbler
Round 2
106-116
11/25
W
Replay
F 6-0 1:15
B. Harris
Decatur Central
The Gobbler
Round 1
106-116
09/10
L
Replay
F 6-2 1:32
S. Vaughn
Team Donahoe
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
109
09/10
L
Replay
F 2-0 1:47
M. Wright
Miamisburg
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Champ & WB (128 Man)
109
09/10
W
Replay
DEC 2-0
C. Morrison
Ares WC
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
109
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
Replay
DEC 7-0
B. Doss
Red Cobra Wrestling Academy
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
88
02/05
L
Replay
F 5-0 1:59
A. Walker
Maurer Coughlin Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Finals
Placement Matches (64 Man)
90
02/05
L
Replay
DEC 4-2
X. Flores
Center Grove Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Finals
8th Wrestleback (64 Man)
90
02/05
L
Replay
F 0-0 0:15
N. Verduzco
Elite Athletic Club
IHSWCA Middle School State Finals
Semis & 7th WB (64 Man)
90
02/05
W
Replay
F 9-2 3:07
D. Himes
Center Grove Wrestling Club
IHSWCA Middle School State Finals
Quarters & 5th WB (64 Man)
90
02/05
W
Replay
F 7-0 2:12
J. Odum
Roncalli Wrestling Foundation
IHSWCA Middle School State Finals
Round 4 Champ & WB (64 Man)
90
02/05
W
Replay
DEC 6-2
B. Tackett
Rushville
IHSWCA Middle School State Finals
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
90
01/22
W
MD 8-0
D. Himes
Center Grove
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Placement Matches (16 Man)
90
01/22
W
MD 15-1
L. Wechsler
Whiteland Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
01/22
W
MD 11-0
B. Stockton
North Posey Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Columbus North
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
11/06
W
F 2-6 1:57
L. McCrae
Center Grove WC
IndianaMat Gorilla Melee
Placement
91
11/06
W
MD 12-2
C. Herzig
Muskego Warriors
IndianaMat Gorilla Melee
Round 2
91
11/06
W
F 2-0 0:24
C. McGuire
Central Indiana Academy
IndianaMat Gorilla Melee
Round 1
91
11/06
W
F 2-0 0:32
F. Stlouis
Fishers Jr. High
IndianaMat Gorilla Melee
Round of 16 (16 Man)
91
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020