Jun 19-22, 1:30 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Tomorrow · 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Addison Hutsell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Putnam
Putnam County
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 3-0 2:16
B. Dudley
Newnan
GHSA Girls Area 3
Consi Semis
140
02/02
L
F 11-0 2:52
I. Mathis-Shelton
Mt Zion, Jonesboro
GHSA Girls Area 3
Quarterfinals and WB1
140
01/15
L
F 2-0 2:31
P. Jordan
Northside Columbus
Queen/JV of The County
Quarters & 3rd WB (32 Man)
140
01/15
L
F 2-0 0:22
M. Cooley
Carrolton
Queen/JV of The County
Round 2 Champ & WB (32 Man)
140
01/02
L
F 0-0 0:55
L. Sloan
Clarke Central
East Metro Girls
Champ. Round 4
130
01/02
L
F 0-0 1:55
G. Aguilar
Hart County
East Metro Girls
Champ. Round 2
130
12/27
W
F 0-0 0:36
K. Negron-Sandoval
Apalachee
East Metro Girls
Round 4
140
12/27
W
F 0-0 1:56
L. Bellardine
Apalachee
East Metro Girls
Round 3
145
12/21
W
F 2-0 0:26
K. Neuron-Sandoval
Apalachee
2023 JV/Girls East Metro Invitational
Round 5 (5 Man)
G 140-145
12/21
L
F 2-0 0:55
L. Solan
Clarke Central
2023 JV/Girls East Metro Invitational
Round 4 (5 Man)
G 140-145
12/21
W
F 7-1 1:56
L. Bellardine
Apalachee
2023 JV/Girls East Metro Invitational
Round 3 (5 Man)
G 140-145
12/21
L
F 7-1 1:55
G. Aguilar
Hart County
2023 JV/Girls East Metro Invitational
Round 2 (5 Man)
G 140-145
12/12
L
F 0-0 1:16
K. Rosser
East Coweta HS
South Metro Invitational
3rd Place Match
140
12/12
L
F 0-0 0:48
K. Rosser
East Coweta HS
South Metro Invitational
Quarterfinals
140
12/12
W
F 0-0 0:38
K. Harris
---
South Metro Invitational
Cons. Semis
140
12/08
L
F 0-0 0:39
C. Durie
Oglethorpe County
Putnam County @ Oglethorpe County
Round 1
140
11/21
L
F 0-0 0:17
T. Lopardo
Lakeside Evans
Battle at the Briar Patch (GIRLS)
Round 3 (4 Man)
140G
11/21
W
F 2-0 0:45
M. Morais
Alpharetta
Battle at the Briar Patch (GIRLS)
Round 2 (4 Man)
140G
11/21
W
FOR 0-0
F. FF
Winder Barrow
Battle at the Briar Patch (GIRLS)
Round 1 (4 Man)
140G
11/16
L
F 0-0 1:19
E. Oju
Woodward Academy
Woodward Quad
Round 1
140
11/16
W
F 0-0 0:52
L. Wiggins
Woodward Academy
Woodward Quad
Round 1
140
11/16
L
F 0-0 1:33
S. Parton
East Coweta HS
Woodward Quad
Round 1
140
11/16
L
F 2-1 1:55
S. Butler
East Coweta HS
Woodward Quad
Round 1
135
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024