Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Jadd
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Rock Canyon
Rock Canyon High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 5-3
D. Cordray
Chaparral
2024 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
144-5A
02/15
L
Replay
MD 20-8
A. Pomeroy
Boulder
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
144-5A
02/10
L
F 10-0 2:20
J. Myers
Ponderosa
CHSAA 5A Region 2
1st Place Matches
144
02/10
W
F 0-0 4:35
A. Husen
Fossil Ridge
CHSAA 5A Region 2
Semis and WB3
144
02/10
W
DEC 11-6
J. Willie
Central - Grand Junction
CHSAA 5A Region 2
Quarterfinals and WB1
144
01/27
W
DEC 5-2
G. Reinhart
Legend High School
Continental League Championships
Placement
144
01/27
W
DEC 9-2
G. Gholston
Regis Jesuit High School
Continental League Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
144
01/27
L
TF 18-2 5:11
K. Ontiveros
Castle View High School
Continental League Championships
semis
144
01/27
W
DEC 7-2
A. Fiduccia
Highlands Ranch
Continental League Championships
Quarterfinals (8 Man)
144
01/25
L
DEC 11-5
G. Langer
Mountain Vista
Battle of the Ranch
Round 1
144
01/25
W
DEC 2-1
C. Boen
Thunderridge
Battle of the Ranch
Round 1
144
01/24
W
F 6-1 4:00
O. Zaiter
Highlands Ranch
Battle of the Ranch
Round 1
144
01/20
W
Replay
F 9-5 5:27
B. Kidd
Overland
Sabercat Slam - Varsity Dual
Round 1 (4 Team)
144
01/20
W
Replay
F 10-5 5:10
K. Hmami
Northfield
Sabercat Slam - Varsity Dual
Round 3 (4 Team)
144
01/20
L
Replay
TF 16-1 4:19
K. Ontiveros
Castle View
Sabercat Slam - Varsity Dual
Round 2 (4 Team)
144
01/19
W
F 5-0 3:01
K. Rechsteiner
Arapahoe
Rock Canyon @ Arapahoe
Round 1
144
01/16
W
DEC 10-3
A. Keena
Heritage
Rock Canyon @ Heritage
Round 1
144
01/13
L
DEC 3-0
S. Rajpal
Denver South
Jaguar Invitational
Placement Matches
144
01/13
W
FOR 0-0
K. Rechsteiner
Arapahoe
Jaguar Invitational
Consolation Semis
144
01/13
L
TF 17-1 3:58
L. Drury
Sand Creek
Jaguar Invitational
Semis
144
01/13
W
MD 13-5
X. Tixier
Cherry Creek
Jaguar Invitational
Quarters
144
01/13
W
TF 16-1 3:30
H. payne
Liberty
Jaguar Invitational
Round 1 (16 Man)
144
01/08
L
TF 15-0
J. Myers
Ponderosa
Rock Canyon @ Ponderosa
Round 1
144
12/15
W
TF 15-0 4:00
S. Cortez-Lowry
James Irwin
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Round 3 (10 Team)
144
12/15
L
DEC 14-7
R. Evans
Niwot
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Round 1 (10 Team)
144
12/15
W
F 8-7 5:57
A. Rodriguez
Witzel`s Winners
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Round 6 (10 Team)
144
12/15
W
TF 16-0 4:51
D. Stoner
Longmont
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Round 2 (10 Team)
144
12/15
W
TF 15-0 3:26
P. Sanchez
Fossil Ridge
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Round 5 (10 Team)
144
12/15
W
F 2-0 1:33
L. Treacy
Loveland
9th Annual Keith Kilker Invitiational
Finals (2 Team)
144
12/04
L
MD 12-3
D. Lantz
Regis Jesuit
Arapahoe Invitational Tournament 2023
Placement Matches (16 Man)
144
12/02
L
MD 13-0
A. Cruz
Coronado
Arapahoe Invitational Tournament 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/02
W
DEC 8-2
N. Escamilla
Douglas County
Arapahoe Invitational Tournament 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/02
W
F 7-0 2:33
B. Vogel
Heritage High
Arapahoe Invitational Tournament 2023
Round 1 (16 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 5-1 3:47
D. Sanchez
---
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
6th Wrestleback (64 Man)
132
03/04
W
TF 15-0 3:42
R. Lubuguin
Cherokee Trail
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
Quarters & 5th WB (64 Man)
132
03/04
W
F 10-1 1:54
C. Piper
Pueblo Central
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
4th Wrestleback (64 Man)
132
03/04
L
DEC 9-3
A. Gabaldon
Eaglecrest
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
Round 4 Champ & WB (64 Man)
132
03/04
W
DEC 11-4
D. Balerio
Fossil Ridge
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
132
03/04
W
TF 19-4 2:00
M. Montgomery
Doherty
2023 Freshman/Sophomore Boys Classic
Round 1 (64 Man)
132
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023