Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Camron Regan
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Moses Lake
Moses Lake
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
DEF 2-0 0:28
M. Worthington
Newberg High School Wrestling
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - UT Qualifier
6th Wrestleback (64 Man)
138
03/13
L
DEC 7-2
R. Lowdog
Team Champs Wrestling Club
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - UT Qualifier
Quarterfinals
138
03/12
W
DEC 8-7
R. Jorgensen
---
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - UT Qualifier
Round 1 (16 Man)
138
03/12
W
F 4-1 1:13
B. Moore
---
USAW HS Nat`l Recruiting Showcase - UT Qualifier
Round 1 (32 Man)
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
DEC 7-3
C. Tanner
Issaquah
Mat Classic XXXII
2nd Wrestleback
4A 132
02/21
W
F 11-5 2:59
K. Fontes
Auburn Riverside
Mat Classic XXXII
Quarters & 1st WB
4A 132
02/21
L
DEC 9-4
R. Clark
Mead
Mat Classic XXXII
Round 1
4A 132
02/15
L
DEC 7-1
C. Tanner
---
WIAA 4A Region 2
3rd Place
132
02/15
W
F 14-7 4:29
B. Haynie
Mt. Si
WIAA 4A Region 2
Consy Semis
132
02/15
L
DEC 6-5
A. Macias
---
WIAA 4A Region 2
Semis
132
02/15
W
DEC 10-9
N. Thai
Newport (Bellevue)
WIAA 4A Region 2
Quarterfinals (8 Man)
132
02/08
W
DEC 3-1
O. Martinez
Wenatchee
NCWAA District 6
Placement Matches (16 Man)
132
02/08
W
DEC 6-4
J. Ruiz
Eastmont
NCWAA District 6
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/08
L
DEC 6-2
A. Macias
---
NCWAA District 6
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/08
W
DEC 8-7 SV
I. Payan
Sunnyside
NCWAA District 6
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/07
W
F 2-0 0:38
K. Vreeman
Eastmont
NCWAA District 6
Round 1 (16 Man)
132
01/25
W
TF 23-8 5:36
Z. Busch
University
Washington Dream Duals 2020
Round 1 (12 Team)
138
01/25
L
F 4-0 1:26
J. Mason
---
Washington Dream Duals 2020
Round 2 (12 Team)
138
01/25
L
DEC 4-0
A. Carroll
---
Washington Dream Duals 2020
Finals (2 Team)
138
01/25
L
MD 22-8
R. Clark
Mead
Washington Dream Duals 2020
Round 4 (12 Team)
138
01/18
W
NC 0-0
E. Schmitt
---
Viking Invite
Placement Matches (16 Man)
138
01/18
L
DEC 3-1
E. West
Lake Stevens
Viking Invite
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/18
L
DEC 5-2
O. Cline
---
Viking Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/18
W
F 3-3 3:03
E. Schmitt
---
Viking Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/28
W
MD 18-5
E. Sepulveda
Southridge
Winter Cup Boys
Placement (32 Man)
138
12/28
W
TF 18-1 3:48
D. Fromm
Pasco
Winter Cup Boys
Semis & WB (32 Man)
138
12/28
W
F 8-0 2:36
K. Lay
Kennewick
Winter Cup Boys
Quarters & WB (32 Man)
138
12/28
L
MD 12-1
C. Northwind
---
Winter Cup Boys
Round 2 Champ (32 Man)
138
12/28
W
F 2-0 0:37
j. Jaimez
---
Winter Cup Boys
Round 1 (32 Man)
138
12/20
L
F 5-4 3:56
E. Schmitt
Lake Stevens
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
138
12/20
L
DEC 6-0
K. Hine
Rocky Mountain
Tri-State
Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32, Round 3 2nd WB 64
138
12/20
W
F 4-0 3:35
A. Kehr
La Grande
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
138
12/14
L
F 0-0 4:35
D. Gurgle-Metzig
Hilltop
The 49th Annual El Cajon Invitational
6th Wrestleback (64 Man)
138
12/14
W
F 0-0 1:43
J. McDonnell
---
The 49th Annual El Cajon Invitational
Quarters & 5th WB (64 Man)
138
12/13
W
F 0-0 2:01
H. Idriss
Torrey Pines
The 49th Annual El Cajon Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
138
12/13
W
F 7-4
A. Ruiz
Valhalla
The 49th Annual El Cajon Invitational
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
138
12/13
L
MD 12-4
E. Cardneas
Steele Canyon
The 49th Annual El Cajon Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
12/08
L
DEC 2-0 SV
J. Lieuallen
---
Bob Mars 2019
Placement Matches (16 Man)
138
12/07
W
DEC 6-5
A. Cardenas
---
Bob Mars 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/07
W
F 6-1 2:14
D. Ramirez
Wapato
Bob Mars 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/07
L
F 2-0 0:25
L. Stover
Chiawana
Bob Mars 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/07
W
FOR 0-0
M. Hernandez
ki-be
Bob Mars 2019
Round 1 (16 Man)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 7-4
A. Cardenas
---
District 6 4A Big Nine Tournament
ROUND 7 1ST &2ND, 3RD&4TH
132
02/02
W
DEC 8-3
H. Rose-MacKenzie
Wenatchee
District 6 4A Big Nine Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/02
L
MD 13-0
J. Campos
---
District 6 4A Big Nine Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/02
W
DEC 9-6
C. Aguilar
Davis
District 6 4A Big Nine Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/19
W
F 5-2 3:06
D. Harding
---
Washington Dream Duals 2019
Round 5 (6 Team)
138
01/19
W
MD 11-2
P. Boynton
Tahoma
Washington Dream Duals 2019
Round 2 (6 Team)
138
01/19
W
F 7-0 3:01
L. Foster
Hanford
Washington Dream Duals 2019
Round 6
138
01/19
L
F 2-0 1:02
c. domke
---
Washington Dream Duals 2019
Round 3 (6 Team)
138
01/19
W
F 3-4 2:36
C. Grosse
Mead
Washington Dream Duals 2019
Round 1 (6 Team)
138
01/12
L
F 4-0 1:31
A. Carroll
---
Viking Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/12
W
DEC 3-1
R. Eide
---
Viking Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/12
W
F 8-0 2:24
M. Grub
Rogers (Puyallup)
Viking Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/12
L
DEC 11-5
W. Springer
---
Viking Invite
Round 1 (16 Man)
132
12/29
W
F 0-0
J. Cortez
Tonasket
Royal City Boys Wrestling Tournament
Placement Matches (16 Man)
132
12/28
W
DEC 5-0
E. Titus
Castle Rock
Royal City Boys Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/28
W
DEC 8-3
M. Martinez
Royal
Royal City Boys Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/28
W
F 0-0
C. Hixson
Newport
Royal City Boys Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
132
12/14
L
F 4-1 1:18
D. Soto
Kelso
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
132
12/14
W
F 2-0 1:07
R. Tommerup
Havre
Tri-State
3rd 64 Wrestleback & 2nd Wrestleback 32
132
12/14
W
DEC 7-2
K. Wallick
University
Tri-State
Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32, Round 3 2nd WB 64
132
12/14
L
F 14-3 3:23
R. Lovett
Post Falls
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
132
12/14
W
F 5-4 3:55
J. Farrier
Polson
Tri-State
Round 1 (64 Man)
132
12/08
L
DEC 4-3
A. Cardenas
---
2018 Inland Empire Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/08
W
F 8-2 2:00
R. Johnson
Central Valley (Male)
2018 Inland Empire Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/07
L
MD 11-3
A. Gonzalez
---
2018 Inland Empire Invitational
Round 1 (32 Man)
138
12/01
L
TF 15-0 3:42
J. Espindola
Othello
Bob Mars - Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/01
L
TF 15-0 3:42
J. Espindola
Othello
Bob Mars - Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/01
W
F 2-0 1:52
O. Martinez
---
Bob Mars - Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/01
W
F 2-0 1:52
O. Martinez
Wenatchee
Bob Mars - Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/01
L
DEC 5-2
J. Gomez
Othello
Bob Mars - Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/01
L
DEC 5-2
J. Gomez
---
Bob Mars - Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/01
W
DEC 6-4 SV
M. Harmon
Kamiakin
Bob Mars - Boys
Round 1 (16 Man)
138
12/01
W
DEC 6-4 SV
M. Harmon
Kamiakin
Bob Mars - Boys
Round 1 (16 Man)
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
MD 13-0
N. Pederson
University
Washington Dream Duals 2018
Round 1 (6 Team)
126
01/20
L
DEC 6-3
B. Nalle
Hanford
Washington Dream Duals 2018
Round 4 (6 Team)
126
01/20
L
F 7-0 2:37
J. Mason
Mead
Washington Dream Duals 2018
Round 2 (6 Team)
126
01/20
L
DEC 6-4
Z. Eilers
---
Washington Dream Duals 2018
---
126
01/20
L
F 11-2 5:12
J. Latimer
---
Washington Dream Duals 2018
Round 3 (6 Team)
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021