Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anthony Gonzaga
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Plano East
Plano East
Plano East (TX)
Plano East Senior Hs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/17
L
F 5-0 0:57
R. Rainey
Arlington Martin
2023 Martin Invitational
Consi Round
190
11/17
W
F 5-4 2:51
R. Velasquez
Midlothian Heritage
2023 Martin Invitational
Semis
190
11/17
L
F 4-0 0:33
K. Tompkins
Midlothian
2023 Martin Invitational
1/4`s
190
11/17
W
F 2-0 0:31
C. Ortiz
South Grand Prairie
2023 Martin Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
Replay
DEC 10-5
D. Lazo
Plano West
UIL Boys District 6-6A
Round 6
165
02/04
L
Replay
TF 15-0 2:48
H. Shaw
Wylie
UIL Boys District 6-6A
Round 5
165
02/04
W
Replay
F 8-4 3:28
J. Helton
Plano
UIL Boys District 6-6A
Round 4
165
02/04
W
Replay
F 6-4 3:45
K. Justus
Prosper
UIL Boys District 6-6A
Round 3
165
02/04
L
Replay
F 11-4 5:04
N. James
Prosper Rock Hill
UIL Boys District 6-6A
Round 2
165
01/06
L
F 6-2 1:29
R. Courtney
Lewisville The Colony
Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
165
01/06
L
TF 16-0 2:59
H. Shaw
Wylie
Grapevine Duals
Round 5 (6 Team)
165
01/06
W
F 3-2 1:37
X. Vargas
Amarillo Caprock
Grapevine Duals
Champ Round 1 (16 Team)
165
01/06
W
F 4-0 1:30
K. Hallett
Bishop Lynch Hs
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
165
01/06
W
DEC 5-3
K. Madrid
Silver
Grapevine Duals
Quarters & WB (16 Team)
165
01/06
L
F 4-0 1:24
J. Vasquez
Olathe North
Grapevine Duals
Semis & WB (16 Team)
165
01/06
L
MD 16-3
H. Addison
North DeSoto
Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
165
01/04
W
F 4-3 3:28
J. Helton
Plano
Battle of plano isd (plano, west
Round 1
165
01/03
L
DEC 10-7
d. lazo
Plano West
Battle of plano isd (plano, west
Round 1
165
12/29
W
F 2-0 0:22
J. Young
McKinney
EAST Holiday Duals
Round 3 (6 Team)
165
12/29
L
MD 12-2
L. Clinton
Rockwall Heath
EAST Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
165
12/29
W
F 2-0 2:50
A. Dibiase
Richardson
EAST Holiday Duals
Round 2 (6 Team)
165
12/29
W
F 2-0 1:07
B. Adams
Lucas Lovejoy
EAST Holiday Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
165
12/29
L
F 0-1 3:50
J. Delgado
Dallas Highland Park
EAST Holiday Duals
Round 4 (6 Team)
165
12/29
W
F 2-3 2:51
M. Johnson
---
EAST Holiday Duals
Quarterfinals (8 Team)
165
12/22
L
F 4-0 2:10
t. morgan
---
2022 Trey Culotta Invitational
Placement Matches
170
12/22
W
F 2-3 2:16
P. Fontenot
Basile
2022 Trey Culotta Invitational
Semis & Consolation
170
12/22
W
DEC 12-7
S. Pugh
St. Thomas More
2022 Trey Culotta Invitational
Quarterfinals
170
12/22
W
F 2-0 1:11
P. Garza
St. Thomas Catholic (TX)
2022 Trey Culotta Invitational
Round 5 (24 Man)
170
12/21
L
F 2-0 0:38
N. Morgan
Holy Innocents (GA)
2022 Trey Culotta Invitational
Round 4 (24 Man)
170
12/21
W
F 2-0 1:25
E. Monthei
Pearl River
2022 Trey Culotta Invitational
Round 3 (24 Man)
170
12/21
L
F 6-0 3:39
D. Bowers
---
2022 Trey Culotta Invitational
Round 1 (24 Man)
170
12/09
W
F 2-0
C. Glover
Winnsboro
Quad rockhill, wylie, winnsboro
Champ. Round 1
165
12/08
L
MD 12-4
N. James
Prosper Rock Hill
Quad rockhill, wylie, winnsboro
Champ. Round 1
165
11/21
W
F 0-0 0:34
C. Caldwell
Colleyville Heritage
Turkey Tri- Colleyville/ Princeton
Champ. Round 1
165
11/21
W
F 2-0 0:48
B. Kelleher
Princeton
Turkey Tri- Colleyville/ Princeton
Champ. Round 1
165
11/18
L
DEC 7-0
L. Ewton
---
2022 Warrior Invitational
Round 4 Quarters and WB`s
165
11/18
L
F 10-0 3:11
T. Parker
---
2022 Warrior Invitational
Round 2
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
F 2-1 1:32
J. Green
Aledo
Panther Classic- Boys
1st & 3rd (16 Man)
195
01/22
L
DEC 11-6
M. Hoffman
Keller Timber Creek
Panther Classic- Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
01/15
L
F 4-0 3:55
C. Collins
Frisco Reedy
Scot Super Six
Champ. Round 1
195
01/08
L
F 4-0 1:49
E. Wilson
Princeton
2022 Cougar Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
182
01/08
L
F 2-0 1:10
A. Jurasek
Keller
2022 Cougar Classic
Round 1 (16 Man)
182
12/11
L
DEC 14-9
O. Nelson
Arlington
49th Paul Aubrey Christmas Tournament VB
Semi & WBs
B195
12/11
L
TF 15-0 4:04
J. Bennett
McKinney North
49th Paul Aubrey Christmas Tournament VB
Qtr & WBs
B195
12/03
W
F 4-3 2:46
A. Culton
Frisco Centennial
JV -Mike McCready Memorial
Placement Matches (16 Man)
182
12/03
W
F 2-0 0:39
J. Wilkins
Boswell
JV -Mike McCready Memorial
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
182
12/03
W
F 5-0 0:26
S. Morales
---
JV -Mike McCready Memorial
Quarters & 1st Cons (16 Man)
182
12/03
W
F 2-0 0:37
D. Byres
Saginaw
JV -Mike McCready Memorial
Round 1 (16 Man)
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024