Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Layla Ewing
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 1:26
C. Sanders
Vinton-Shellsburg
IGHSAU State Championships
Round 9: 1st, 3rd, 5th Place Matches
130
02/02
W
F 3-2 0:46
T. Shepherd
Ridge View
IGHSAU State Championships
Round 7: 6th WB
130
02/02
W
F 4-4 5:09
A. Seippel
Dubuque Senior
IGHSAU State Championships
Round 6: 5th WB
130
02/02
W
F 5-4 5:11
K. Gibbons
Mason City
IGHSAU State Championships
Round 5: Semifinals & WB 4
130
02/02
L
F 7-0 1:50
L. Petersen
Bettendorf
IGHSAU State Championships
Round 4: Quarterfinals & WB 3
130
02/01
W
F 6-7 4:41
K. Shoop
West Delaware, Manchester
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
130
02/01
W
F 2-0 1:24
T. Adams
Denison-Schleswig
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
130
01/26
L
MD 12-0
A. Jahangir
Dallas Center-Grimes
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 8A: Finals
130
01/26
W
F 2-0 1:11
M. Postma
Ankeny
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 6: Semifinals & 5th WB
130
01/26
W
F 2-0 1:19
K. Hedrick
Chariton
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
130
01/26
W
F 2-0 0:35
G. Vodenik
Boone
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 2: 2nd Round & 1st WB
130
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 6-0 4:36
J. Shipley
North Mahaska
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 8A: Finals
120
01/27
W
F 2-0 0:36
T. Haag
Ankeny
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 6: Semifinals & 5th WB
120
01/27
W
F 5-0 1:27
D. Hoeppner
Cedar Falls
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
120
01/14
W
F 4-0 1:20
A. Blakeman
Des Moines Public
Valley Girls North Gym Round Robin
Round 4
120A
01/14
W
F 4-2 3:26
L. Chandler
Chariton
Valley Girls North Gym Round Robin
Round 3
120A
01/14
W
F 4-0 0:49
E. Deines
Southeast Polk
Valley Girls North Gym Round Robin
Round 2
120A
01/07
W
F 2-0 0:26
M. Vedina
Ottumwa
2023 Ottumwa Girls Invitational
Round 5 (5 Man)
125
01/07
W
F 4-0 0:17
J. Scharf
Fairfield
2023 Ottumwa Girls Invitational
Round 4 (5 Man)
125
01/07
W
F 2-0 0:54
C. Sokolik
Fort Madison
2023 Ottumwa Girls Invitational
Round 3 (5 Man)
125
01/07
W
F 7-0 2:39
M. Grove
Cardinal Community
2023 Ottumwa Girls Invitational
Round 2 (5 Man)
125
01/07
W
F 2-0 0:32
C. Sokolik
Fort Madison
Highland Girls Wrestling Tournament 2023
Round 3 (4 Man)
15
01/07
W
F 4-0 1:36
P. Coleman
Pekin
Highland Girls Wrestling Tournament 2023
Round 2 (4 Man)
15
01/07
W
F 2-1 1:09
L. Barre
Highland, Riverside
Highland Girls Wrestling Tournament 2023
Round 1 (4 Man)
15
12/17
L
F 2-0 0:25
A. Baker
Ballard
Pride of Iowa Girls Tournament
Round 2
120
12/17
W
F 2-0 1:36
E. Handy
Panorama
Pride of Iowa Girls Tournament
Round 1
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
Replay
DEC 7-5
C. Reiter
Pleasant Valley
IWCOA Girls State
Round 11.2 - 3rd Place (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/22
W
Replay
F 5-4 2:27
A. Musser
North Cedar, Stanwood
IWCOA Girls State
Round 9 - Cons. Semis (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/22
W
Replay
F 2-1 3:15
M. Plotz
Mount Vernon
IWCOA Girls State
Round 8 - Consolations (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/22
W
Replay
F 4-2 1:51
T. Atwell
Perry
IWCOA Girls State
Round 7 (64, 32, 16 Man)
115
01/22
L
Replay
DEC 8-5
C. Reiter
Pleasant Valley
IWCOA Girls State
Round 6 - Quarterfinals (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/21
W
Replay
F 9-2 3:42
K. Spencer
Spencer
IWCOA Girls State
Round 4 (64, 32 Man)
115
01/21
W
Replay
F 2-0 0:34
R. Hartman
Oelwein
IWCOA Girls State
Round 2 (64, 32 Man)
115
01/08
L
F 8-4 2:21
B. Carlson
Burlington
2022 Ottumwa Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/08
L
DEC 7-0
M. Puffer
Tipton
2022 Ottumwa Invitational
Round 4 (16 Man)
113
01/08
L
F 2-0 0:43
K. Martin
Davis County
2022 Ottumwa Invitational
Round 3 (16 Man)
113
12/04
W
F 6-2 2:45
A. Alexander
Chariton
Bill Rex Invitational
5th Place Matches
113
12/04
L
F 4-1 1:24
K. Martin
Davis County
Bill Rex Invitational
Round 2 (1/4s; Rd 1of rr4 and rr2; Rd 2 of rr5
113
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023